Windows 10

'Teknoloji' forumunda kralcarsi tarafından 1 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    1.JPG

2. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Yükledim ben

İlk izlenim çok güzel

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Sorun yaşanmaması için kademe kademe verilecekmiş kullanıcılara. Bana daha kuruluma başlayabilirsiniz diye bildirim gelmedi. C'ye bir klasör yükleniyor dediler o da olmamış bende, windows klasörünün içinde bir takım değişiklikler olmuşta o windows 7 güncellemesi gibi geldi bana. Hem 3 gb inecekmiş, ay başı gelmesi daha iyi olur 1 hafta falan oldu akk devreye gireli. Normalde 1.3mb/sn civarında indirim yapabiliyorum akk'den sonra 300küsurkb/snleri görüyorum.

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ben dün 8.1 den geçiş yapayım dedim. Yüklendi herşey

Ekran simsiyah kaldı..

Sonra bilgisayar açıldı güncellenmedi. Sonra sıfır windows 10 indirdim. 8.1 Keyini kabul etmedi şu an. Kaçak kullanıyorsunuz gibi oldu..

Bende şu an 8.1 yeniden indriyorum..

8.1 üzerine kurarsan windows key aktif oluyormuş. Öyle yapayım..

Microsoft Edge güzel tarayıcı olmuş, hızlı

5. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    3 bilgisayara yükledim kaldı 1 bilgisayar

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Bana daha yükleme seçeneği gelmedi. Hazır olduğuma dair bildirim gelecekmiş.

7. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Windows 10 yükleyenlerde durumlar nasıl? Sony ve bir kaç firma daha yüklemeyin testler sonuçlanmadı programların çalışmasında sorun olabilir diye açıklama yapmış. Yükledikten sonra interneti çok yavaşlayanlar olmuş. Durumlar böylesi bildirim geldiğinde geç demeyeyim 7 kullanıyorum bir sorunum yok, dertsiz başa dert açmayayım.

8. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Valla hiç bir sıkıntı yok bende :)

Son derece güzel duruyor.

9. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Bende de hiçbir sıkıntı yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. SeTha

SeTha Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Bende de sıkıntı yok. Tek sıkıntı Windows 8 ,15-20 saniyede açılıyordu. Ama bu windows 10 açılırken bir siyah ekran geliyor. 1-2 dakikaya yakin sürüyor açılması. Bir terslik var ama bulamadım, başlangıç programlarını vs ayarladım ama hiçbirşey düzeltmedi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Orjinal mi kullanıyorsun @SeTha

Çünkü ciddi anlamda çok hızlı açılıyor aslinda

12. SeTha

SeTha Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Evet 8.1 im orijinaldı. Yükseltme yaptım. Ardından sıfırladım ise yaramadı. Ardından temiz kurulum yaptım yine ayni. Ama Windows 10 çok guzEl olmuş, beğendim. Daha da uğraşmadım. Varsın geç açılsın .

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
  14. SeTha

SeTha Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    @NoPasaran iste tam o acildi dediğin noktaya gelmeden once benim laptop siyah bir ekran oluyor ve uzunca bir sure öyle siyah kalıyor :) donanimhabere bakmistim o dönem, başka yasayanlar da var bu sıkıntıyı. Sonra da bir daha üstüne düşmedim.

15. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Bendede sorunlar vardı ilk başta..

Orjinal win 8 e döndüm. Seri nosunu buldum windows 8 in orjinal halinin. Bios içindeydi.

Oradan 8 indirdim. 8.1 yaptım. Sonra 10 yaptım. Biraz uğraştırıcı oluyor. Bu kadar uğraşmaktansa 2 dk geç açılsın :D

16. SeTha

SeTha Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Aynen ben de dell bios güncellemesi gelir diye umuyorum. Belki o zaman düzelir.

17. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Rusya ve Amerika arasındaki siyasi gerginlikten sıyrılmayı başaran Microsoft, bunu Bing arama motorundan feragat ederek başardı.
    Rusya ve Amerika arasında bir süredir devam eden siyasi rekabet, Amerikan bilişim firmalarının Doğu pazarlarında ciddi darbeler almasına sebep oldu. Rusya Federasyonu yönetimi, başta Apple, Microsoft ve Google olmak üzere, ABD kökenli bilişim şirketlerinin bölgedeki çalışmalarını hayli zorlaştıran kanunlar çıkarıyor.

Ancak Microsoft bu engellerden sıyrılmanın iyi bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Türkiye, Rusya, Belarus, Kazakistan ve Ukrayna başta olmak üzere, bölgedeki çok sayıda ülkede Windows 10 işletim sisteminde yer alan Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarında açılış sayfası ve varsayılan arama motoru Yandex olacak.

Microsoft’un bu anlaşma ile Rusya’nın sert yaklaşımını yumuşatmayı başardığı, böylece bölgedeki Windows 10 satışlarını garanti altına aldığı anlaşılıyor. Kendi arama motoru olan Bing’i kendi işletim sisteminden çıkarmak, Microsoft için kolay yutulacak cinsten bir lokma sayılmaz. Ancak uzun vadede iki tarafın da hayatını kolaylaştıracak bir ödün olduğuna şüphe yok.

technopat.net

Bu Sayfayı Paylaş