Türkiye'de yeni yapılan stadyumlar..

'Türk Futbolu' forumunda NoPasaran tarafından 11 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    tipik 3. dunya diktatörluk propagandasi. halk acliktan ölurken, akademisyenler hapis yatarken , buyukluk ispati pesinde.

ilhan mansız_melis bunu beğendi.
  2. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Abi bu kadar da yapmayın bence.

Biz değil miyiz deplasman maçında bu ne biçim stat x oyuncu geliyor şu statta maça çıkıyor diyen.

Hem ileride bi gün şampiyonaya da ev sahipliği yapabiliriz.

keskinli bunu beğendi.
  3. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Bizim ülkemizin diģer bi huyuda taş atmaktır
    Yaparsın laf ederler yapmazsın laf ederler

Milletimiz böyle statları sonuna kadar hakediyor takımlarımız başarı ölcüsüne göre haketmesede
    Futbola ilgisizlik ebedi sürecek değil
    Gün gelecek statlar daha çok dolacak

4. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    görus acisi, toprak sahalari cim saha yapilarak, mevcut statlar onarilarak cok daha az maliyetle bitirilere bilirdi. Buyuk turnuvalar öncesi yapilan yatirimlar ne halde biliyoruz. Hayat standardi ile harcanan paralar cok dengesiz , benim demek istedigim bu. Yoksa hersey gulluk gulistanlik olur, ekonomin uzaya cikmis olur yaparsin. Insanlarin tribunde degil , caddelerde toplanmasindan korkan bir sistemde yasiyoruz. ama konyadaki gibi allahu ekber diger bagirinca super tribun yapilmis oluyor, bide o var tabii. Yoksa kim dolduracak bu statlari.

5. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Daha az maliyetle bitirilebiliyor olsa onararak yapılabilir olsa neden yapmasınlar?

Eee bizde o zaman öyle yapsaydık? Yapabildik mi? Demek ki yapılamıyor o şekilde.

Yada bi örnek daha vereyim Eskişehirspor'un stadyumu mesela bu stadın neresini yenileyeceksin ki?

Yapmayın abi Allah aşkına keşke her kulübümüzün yeni modern stadyumu olsa.Amatör kulüplerde dahil.

6. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Maksat üzüm değil baģcıyı dövmek olursa sonuç çıkmaz
    Her konuya ideolojik bakılırsa tartışır dururuz
    Statların hali çok berbattı ahır gibiydi desek yeridir
    Her stadı bilmiyorum ama bildiklerim stat değil eskiden kalma antik tiyatro gibiydi
    Sıfırdan yapılması mecburiydi
    Aynen bizim stadımız gibi

7. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Valla guzel yaziyorsunuzda, sirf konuya ideolojik bakan ben miyim dusunmek lazim. Avrupayi bilen insanlarsiniz. Hangi avrupa ulkesinde 15 bin-45 bin arasi kapasiteli 20-30 stat ayni anda yapilir , yapilabilir ? Hangi meclis onay verir ?

Besiktas kulubu stadini kendi imkanlariyla yapiyor, ne rejimin ne de baska bir sistemin yardimiyla. Elma ile armutu karistirmayalim lutfen.

8. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Benim orda demek istediğim farklı bir şey yani daha az maliyetli yapmak onarıp yapmak varken bizde neden yıkıp tekrar yapıyoruz? Demek ki onararak yapılamıyor dimi?

O ülkelerde bizim gibi ahır statlar fazla yok az çıkar kötü stat sayısı bundan kaynaklanıyor.Biz olaya şu şekil bakabiliriz zamanında hiç bir stat yapılmamış zamanında bu yapılan statlardan bazıları yapılmış olsaydı en azından hepsinin birden yapılması gerekmeyecekti.

Yada ne olsun abi o zaman? Yapılmasın statlar kalsın ahır gibi ne bir şampiyonaya aday olarak katılabilelim yarın yıldız oyuncu geldiğinde oynasın ahır gibi statlarda.

Hükümet stat yapılmasına izin vermese etmediğimiz laf kalmaz.Ki en başta bende ederdim.

Bırakalım da güzel olan şeyler yapılsın abi en azından futbol keyfimiz güzel olsun modern olsun.İnsanlar ahır gibi statlarda maç izlemesin.

9. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Valla kardesim herkes kadar bende isterim yapilmasini. Fener tribunleri tek tek yikarak yapti. Yaptiklari zaman daha uygundu, bizim yöneticiler ceplerini doldurma ile ugrasirken fener yapti bitirdi. Kurtardi kendini. Ileriyi bi sekilde görduler.
    Yapilsin tabiiki ama yorgani ayaga göre uzatmak var. Birde su var, her Turkiyeye geldigimde dikkatimi ceker. sasali apartmanlar yapilir, isyerleri yapilir ama sonra o yapildigi ile kalir, kimse binayi veya magaziyi 5-10 yil ara ile bakima almaz, boyasini yenilemez. Bu statlarda o sekilde olacaksa, en fazla 10-15 yil icinde isin b.ku cikar. Su an ahir dediginiz statlara dönerler.
    Guzel olan herseye acigim ama dengeli olmali. Devlet halkin vergileri ile yapiyor yani senin paranla. Bi kentte millet asgari ucretle ev kirasini öduyemiyorsa, 3 iste calismak zorunda kaliyorsa, s.cmisim ben modern stada nasil olsa ben zaten parasizliktan o stada gidemiyecegim. Yani demek istedigim bu aslinda.

10. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Avrupayı bilmem ama almanyada son senelerde iyi olan statları yıkıp yerine arenalar yapıldı
    Hemde belediyeler eliyle
    Senin sıçtığın statlarda yakında futbol oynanacak
    İnsanımız temiz bi ortamda maç seyredecek
    Seyirci yok futbol yok niye yapılıyor desen anlıyacağım ama öyle değil
    Tartışmayada gerek yok aslında sen her zaman olduğu gibi siyaset yapma derdindesin

11. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    yillardir forumda akp avukatligi yapip bana siyaset yapma diyen sen olunca pek inandirici gelmiyor ýazdiklarin maalesef. Bu direk beni hedef göstermekte rejime uygun oldugu icin pek sasirmadim aslinda.
    Burayi tekrar okumani tavsiye ederim : "Guzel olan herseye acigim ama dengeli olmali. Devlet halkin vergileri ile yapiyor yani senin paranla. Bi kentte millet asgari ucretle ev kirasini öduyemiyorsa, 3 iste calismak zorunda kaliyorsa, s.cmisim ben modern stada nasil olsa ben zaten parasizliktan o stada gidemiyecegim. Yani demek istedigim bu aslinda."

Avrupada bu tip yatirimlar meclis kararlari ile olur, kaynak var mi diye ince ince dusunulur, tartisilir. Turkiyede bu stat yapimlari hangi ortamlarda tartisildi bilmiyorum ama ben görmedim. Haydi yapiyoruz dendi basladilar.

eRe bunu beğendi.
  12. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Benim akp li senin bilmem nereli olman değilki konu
    Ben siyasì konular hariç siyaset yapmam
    Sense her konuyu siyasete çekiyorsun
    Konu yapılan statlar
    Sportif bi konuya siyasi düşünceden dolayı kökten karşı olunulmaz
    Kim yaparsa yapsın ama yapılsın
    Avrupada herkes arenalarda maç seyredeeken bizim insanîmızda seyretsin
    Devlet yapmasın kulüpler yapsın diye febe örneğini veriyosun ama herkesin febe gibi gücü olmadığını unutuyorsun
    Avrupada meclis stat inşasına karışmaz nereden çıkarıyorsun?
    Ya belediye yapar yada kulübün kendisi

13. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Yeni statların yapılmasını ben destekliyorum. FUTBOLA bu kadar para harcayan ülkelerin mutlaka bir yenileme yapma ihtiyaçları vardır. Stadyumda bu işin bence ana damarı.

Geç bile kalındığını düşünüyorum.

Lizbonun hocası maçtan sonra "Finansal olarak bizden 4 5 kat güçlü Beşiktaş" demişti.

AYrıca devletin stat politikası olumsuz değil Güzel yeri alıyor sana kötü yere stat yapıyor ve değer yapan yer yeniden satışa çıkıyor.Ancak bu değerli yerleri nereye ne kadara satıyor ona güven yok. Bende de yok. Başkasında da yok.

Birde çim konusunda devrim yapsalar iyi olacağını düşünüyorum.

14. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Boşuna tartışıp kalp kırmaya gerek yok abiler.

Cem abi senin dediklerinide anlıyorum fakat özellikle parça parça yapma olayında yanlışın var parça parça yapılabilse herkes o şekilde yapar demek ki o şekil yapılamıyor veya Ahmet abinin dediği gibi her kulübün gücü fener kadar değil.

Birde volkan abinin dediğine katılmakla beraber en çok katıldığım konu geç bile kalındığını düşünmesi bende bu şekilde düşünüyorum.

Yeni statlarla beraber tribünlerinde dolmasına çözüm bulunursa ligimizin kalitesi çok artacaktır.

15. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    ya harbiden yazdiklarimi okuyormusunuz ??? ben neye kökten karsi cikmisim ? konu sadece sportif degil, rant var, millet milyarder oluyor. ama sadece yapilsinda ne olursa olsun zihniyeti yanlis. avrupada meclis derken belediye meclisini kast ediyorum, parlementoyu degil.

Kaan parca parca bir örnek olarak vermistim. Yani o konuda israrci degilim :/

Ayrica "sen bilmem nereli" lafi filan olmadi, sevgi ve saygi icinde kalmak gerek. Yoksa kalp kirmak cok kolay.

16. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Ne yapılırsa yapılsın rant olmama şansı ihtimali yok ki abi bu ülkede malesef.

Hangisi yaparsa yapsın cebini dolduracak o şekilde yapacak.

17. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    simdi cevap yazinca siyaset oluyor Kaan. Cem baba siyaset yapiyor oluyor.
    Bu rant her alanda böyle, forbes dergisi eski iett memurunu dunyanin en zengin 8. lideri olarak gösterdi.
    Yani gerisini sen dusun.

18. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Havada kalmasın yanlış anlaşılmasın diye cevaplayım
    Bilmem nereli derken hangi partili olduğunu tahmin etsemde bilmediğim için yazdım
    Aşağılama suçlama veya hor görmek için yazmadım
    @iLcapitano

19. RCA

RCA Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    İstedikleri kadar stad yapsınlar.

3 büyüklerin olduğu yerde anadoluda ki adam başka takım zaten tutmak istemiyor. Medya, basın ne varsa hep 3 büyükler üzerinden hareket ediyor. Bizde taraftar olmanın psikolojisini önce işlemeleri lazım insanlara. Futbol türkiye için zevk ve insani tutkunun ötesinde.

Kısacası Stad yapılması güzel gözükebilir ama önce bir ffutbol kulubunun nasıl taraftarı olunur bunu anlatmaları gerek. Bu bilinç oturmadıkça o stadlar boş kalır ve hiç bir amaca hizmet etmez

Sent from my iPhone using Tapatalk

keskinli bunu beğendi.
  20. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Yanlış anlaşılmasın
    Herkes kendi şehrinin takımını tutsa başarıya endekslemeden statlar daha çok dolar futbolumuz daha çok gelişir
    En başta kendim için geçerli
    İlçende takım yoksa ilindeki takımı tutacaksın
    İlinde yoksa bölgendeki takımı tutacaksın

Bu Sayfayı Paylaş