TSL 29.Hafta...Beşiktaş - Ts | 10 Nis 2010-19:00

'2009-2010 Sezonu' forumunda cem_goren tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. beckyZWICKY

beckyZWICKY Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ynt: TSL 29.Hafta...Beşiktaş - Ts | 10 Nis 2010-19:00

Bu dediğin için daha çok ekmek yememiz daha çok türk sporunun ilerlemesi lazım volkan abi..

Bu dediğin türkiyede şuan imkansız, sadece biz değil bunu kimse yapamıyor ve yapamayacak.

Çok çalışmak gerek cok ekmek yemek gerek çok süre geçmesi gerek.

2. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Ben çok zor olduğunu düşünmüyorum aslında. Alacağın hocaların isimden çok hangi sistemlerde oynattığını bilirsen, genç takımın başınada ona dayalı bir hoca getirirsen bence çok zor değil..

Ayrıca,
    Biraz radikal kararlar olacak ama ayrıca seneye Delgado Tabata Tello hatta Holoskonun yerine 4 tane çok iyi oyuncu alınması gerektiğini düşünüyrum şu an..

Diğer 4 yabancı ile beraber karma olarak bi gün birisi yedek kalır diğer gün başkası gidilmesi lazım. Bu takım malesef Bobo dışında insana güven veren bir hücum oyuncusunun yokluğunu hissediyor..

3. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Mustafa Denizli Sampiyon Yap Bizi..

?

4. beckyZWICKY

beckyZWICKY Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    2

abi bu dediğin tamamiyle baştan aşşağı değişim..

ve bu değişim yarayacak mı, ters mi tepecek..

Olumlu olacaksada bunu oturtmak için belirli ve uzun bir süre gerek en azından..

bu dediğini abi, ben şuan değil biz ve türkiyedeki takımlarda, dünyada barçadan başka hiç bir takımda görmüyorum yapamıyor kimse

tek bir örneği var barcelona..

Hem takım oyunu hem yetenek oyunu hem oturmuş iyi bir sistem..

çok zor kanaatindeyim.

demek istediğinide anlıyorum abi.. en azından sadece Türkiye liginde bir ekol bir belirli iyi bir sistem..

Ama bunları yapacak kadar profesyonel oyuncu yok bir türk takımında ve türkiyede :)

5. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Sakatlandı sakatlanalı holosko hiçbir şey oynamıyor gerçekten.

eski holosko mücadele ediyordu. şimdi Dünya kupası dolayısı ile adam mücadele etmiyor topa basmıyor toptan kaçıyor

Bobo dışında bence de hücum oyuncumuz yok.

Nihat biraz kendine gelse Nihat-Bobo-Batuhan santrfor'da yeter 1 yabancı daha gelirse.

Ortasahada Ernst-Fink

defansta da Sivok-Ferrari-Toraman ile 1 yerli stoper daha lazım umarım kaşın bonservisini almazlar.

böylece 6 yabancı oluyor.

2 de ortasahaya adam gibi yabancı gelirse sağ açık ve sol açık o zaman çok iyi olur diye düşünüyorum

ya da illa 10 numaralı bir sistem deniliyorsa 1 yabancı santrfor alınmayacak 1 10 numara alınacak

1 de yerli santrfor takviyesi yapılacak.

gelecek sezonun planlaması bu olmalıdır

ama önce Tello'yu sonra Delgado ve Tabata'yı ve Holosko'yu elden çıkarman lazım

fakat bunlardan hiçbirini elden çıkaramazsın. Tello da kalır Delgado da Holosko da

belki Tabata kiralanır o da Denizli'nin inadı yüzünden forma bulamayacak olmasından

bugün hücum oyuncularımız eksikti çok etkiliyor ama yine iyiydik diyor

isimleri sayarken nihat yok tello yok diyor. Tabata aklına gelmiyor. Tekrar başa sarıyor Tello,Nihat,Tabata işte yok diyor dil ucuyla söyşüyor Tabata'yı

telaffuz etmek dahi istemiyor

6. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

O yabancılar gitmezse seneye bu durumdan farklı ne olacak yiğit...

mecburen göndermeleeri gerekiyor bence..

kötü oyuncu değiller ancak fark yaratacak oyuncuda değiller malesef..

7. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

he bu bir ekol olayına gelince

altyapı'da u14 u 15 u20 A2 A takımlarının hepsinde (Barça'da olduğu gibi) aynı sistemle oynatılacak takım. Herkesin yeri belli olacak ve herkesi izleyeceksin altyapıdaki.

Barça bu kadar kolay barça olmadı. Önce takım bir sistem belirledi 4-3-3 diye. sonra tüm altyapı takımları o taktikle oynadılar.
    oyunun nasıl oynandığını,sağ açığın,sol açığın ön libero'nun ne iş yaptığını öğreniyorlar
    sonra mesela birini çıkarıp satıyorsun yerine tık o mevkinin adamını altyapıdan getiriveriyor monte ediyorsun oraya
    örnek Busquets,Pedro,Bojan vs.
    Ama bizim takıma hatta lige baktığımızda - ligden örnek demek daha doğru olur- Arda geçenlerde açıklama yapıyor ben 4-4-2 diye bir sistemi milli takımda öğrendim diye söylüyor.
    o çok övülen gs altyapısı bile ne halde görülüyor değil mi?

bizim bu işe başlamamız için önce iskeleti kurmamız gerek 1-2 sene şampiyonluk beklemeden Batuhan,Necip gibi gençleri oralara koymamız lazım ara ara oynatarak alıştırmak gerek daha sonra ise yabancı gerekliyse gerekli yerlere alınır. Değişmeli olarak altyapıdan yetenekler oraya koyulur zamanla.
    hem borçlar erir hem bir ekol oluşur böylece
    barça'ya bugün baktığımızda Valdes,Pique,Puyol,Busquets,Messi,Xavi,Bojan,Pedro hepsi altyapı'dan gelenler ve direk gelince yerlerine koyuluyorlar.
    araya ise çok uzun yıllardır oynayan Iniesta gibi isimlerle diğer takımlardan isimler dahil ediliyor Henry,İbra,Maxwell,Abidal,Alves gibi.

ekol ancak böyle oluşturulabilir
    ama Mustafa Denizli ile olacağını malesef zannetmiyorum

8. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

tamam işte hiçbir fark olacağını düşünmüyorum

hem bir de zapo var daha

Delgadoyu denizli göndermek istemez bu 1
    Tabatayı demirören göndermek istemez bu 2
    tello ve holosko ile zapo giderler ama 2 yabancı da çok iyi olmalı ki 2 bile alamıyoruz ancak 1 alabiliriz

o da hiçbir etki gösteremez.

Yusuflarla,İncemanlarla,Serdarlarla oynadığımız sürece hiçbir şey olmaz.

Şu takımda sadece Bobo-Sivok-Ferrari-Ernst ve Fink kalabilir.
    1 sezonda bu kadar çok oyuncu göndermek de yürek ve para ister.
    bu 2 si de bizim yönetimde yoktur.

9. pascal_bjk_Çarşı

pascal_bjk_Çarşı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Fink mi ???

10. KeePSaKe

KeePSaKe Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Fink bu aralar eskisi gibi olmasada bence Ernst le iyi bir ikili oldu bozmamak gerek o kadar kötü bir oyuncu değil bence...

11. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

bekledigim bi sonuctu
    bana göre kötüde oynamadik,cok pozisyona girdik.
    bu pozisyonlardan birini atabilsek cok seyler degisirdi
    bakmayin trabzonunun son anlardaki üstünlügüne.kadromuzdaki eksikler ve ernstin cikmasi ile üstünlügü yakaladilar son anlarda
    oyun olarak göze hos gelen güzel bi mac oldu
    sampiyonlugu kacirdigimiz mac degildi,fazla üzülmeye gerek yok.ne yapip ne edip seneye avrupa kupalarina kalmaliyiz

12. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Maç bildiğiniz gibi YGS sınav öncesi akşamıydı.
    Ve beni o gece sabaha kadar küfür ettiren bünyamin gezerin allah cezasını versin diyorum.
    Sadece bünyamin gezere hakaret edicem futbol hakkında yorum yapmıcam.
    Çünkü Trabzonda bizde iyi oynadık diyebilirim.Vermediği tek şey penaltı değil insanların konuşmadığı birşey daha var Burak Yılmaz kendisini yere atıp sarı kart gördükten 5-10 dk sonra i.üzülmezi biçti ve kırmızıyı veremedi adi herif ! Maçın berabere bitceğini az çok tahmin ediyordum sürpriz olmadı benim için.
    Şampiyonluk gitti yazık oldu.
    İnönüde kayseriyi,trabzonu,diyarbakır gibi takımları yenemezsen vede 29 haftada sadece 33 gol atabilirsen şampiyon olamazsın zaten haketmezsinde.

13. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

şu topicte söylediklerimin hepsi +2 daha olayının hayata geçmesiyle tek tek gerçekleşti.

sağ ve sol açık alındı. Hilbert Quaresma

Tello-Delgado gönderildi.

Tabata'nın gönderilmesine gerek kalmadı böylece ,Denizli'nin gitmesi de gerçekleşmesini sağladı bunun.

10 numaralı sistem olacaksa dedik 1 10 numara 1 yerli santrfor dedik Guti+Fatih Tekke

valla yönetim bizim gördüklerimizi görmüş. diyecek söz yok.

ayrıca Altyapıda da 4-3-3 oynanıyor bu da çok iyi bir olay. onun da gerçekleşmesine sevindim :ok

Bu Sayfayı Paylaş