Teknik Direktör Şenol Güneş (2015 - )

'Futbolcular ve Teknik Heyet' forumunda NoPasaran tarafından 17 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. CR7

  CR7 Süper Kartal Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2007
  Mesaj:
  26.753
  Alınan Beğeniler:
  92
  Transferler için açıklama yapmaktan kaçınan Şenol Güneş, Motta'nın görüşmeleri olduğunu, Franco'nun da gitmek istediğini söylerken, "Transfer yapmadan oyuncu göndermeyeceğiz" dedi.

  ''GELMEYEN OYUNCUYA KAFAMI TAKMAM, GİDENE DE BAŞARILAR DİLERİM''

  Zaman zaman basına takılan Şenol Güneş, ''Transferleri siz bizden fazla bildiğiniz için o konuya girmeyeceğim. Giden, gelenler hatta kadronun yapılması konusunda siz benden daha çok şey biliyorsunuz. Kadronun yapılmasında da sizden yardım bekliyoruz. Transfer işleri ne durumda?" diye gülümseyerek soru sordu.

  Transfer konusunda son sözü başkan Fikret Orman'ın verdiğini açıklayan Şenol Güneş, "Transferle ilgili son kararı başkan veriyor. Ben yetkili değilim. Ben sadece fikirlerimi söylüyorum. Gelen oyuncuya sahip çıkabilirim. Ben antrenman yaptırıyorum, gelen oyuncu olursa sahip çıkarım, gelmeyen oyuncuya hiç bakmam. Giden oyuncuya da başarılar dilerim" diye konuştu.

  Tolgay Arslan'ın henüz bir aya daha ihtiyacı olduğunu ifade eden teknik direktör Şenol Güneş'in, diğer açıklamaları şu şekilde:

  ''OYUNCULARIMIZLA İLK YARIYI DEĞERLENDİRECEĞİZ''

  ''Burası modern, zemin çok güzel. Tamamen bize ait bir tesiste çalışıyoruz. Oyuncular için yoğun bir dönem olacak. Zaman zaman toplantılar yapacağız. İlk yarıyı değerlendireceğiz. Kısa sürede ikinci yarının ilk ön hazırlık dönemini geçireceğiz. 2. yarıya hazır gireceğimizi düşünüyoruz. Ersan'ın tarihi çok önceden belirlenen düğünü vardı. Rhodolfo ve Ramon'a ekstra izin vermiştik. Onlar ve Mario Gomez'in de katılımıyla kampımızı tamamlayacağız''

  ''GELEN OLMADAN ELDEKİLERİ BIRAKMAK İSTEMİYORUZ''

  "Ramon'un transferle ilgili bir görüşmesi var. Pedro'nun da bir isteği vardı, ama eldeki oyunculara göre hareket edeceğiz. Gelen olmadan eldekileri de bırakmak istemiyoruz. Geniş bir kadroya sahip değiliz ama kaleci ve stoper konusunda isteklerimizi daha önce açıklamıştık. Transferlere göre hareket edeceğiz.''

  ''İKİNCİ YARIYA SIFIRDAN BAŞLIYORUZ, 1 VEYA 11 PUAN FARK ÖNEMLİ DEĞİL''

  "Biz ilk yarıdaki sonuçları unuttuk. Yeni bir sayfa açtık. Yeni bir yıla girdik. Yeni sayfayı yeni düşüncelerle oluşturacağız. Sıfırdan başlıyoruz. 1 veya 11 puanlık fark önemli değil. Her maçı kazanmak için sahaya çıkacağız. Peşin hüküm vermek doğru değil. Ligdeki ilk maçımızı Mersin İdman Yurdu ile oynayacağız. Ocak ayında Mersin dışında Trabzon maçını da oynayacağız. Şubat ayında bir yoğunluk var. Oyuncularım da buna hazır. Düşünce olarak birlikteliğimiz sezon başına göre daha iyi. Yine bir maraton koşacağız ve bu maratonda ayakta kalmasını bilmek lazım. Kazanılan ve kaybedilen maçlar olacak, ama ligin sonunda ipi göğüslemek istiyoruz.''

  ''TRANSFER SPEKÜLASYONLARI OYUNCULARI ETKİLİYOR''

  "Gelenler, gidenler, beklentiler, kamuoyundaki tartışmalar. Bazen oyuncuları etkileyebiliyor. O konudaki spekülasyonlar, benim ağzımdan çıktığı iddia edilen "şu kaleciyi mutlaka alın veya şu gidecek" yönündeki beyanlar oyuncuyu etkileyebiliyor. Onun dışında bir olumsuzluğumuz yok. Takım olgusunu gösteriyoruz. Yönetimiyle, teknik heyetiyle, oyuncusuyla, taraftarıyla bir takımız. Şampiyonluk uzun bir yolculuktur ve ben bunu yapacağımıza inanıyorum."

  ''BU KADAR YATIRIMIN OLDUĞU BİR LİGDE DAHA İYİ FUTBOL OYNANMALI''

  "Bu kadar yatırımların yapıldığı bir ligde daha iyi futbol oynanmalı. Futbol, oyuncuların yaratıcılıklarını sahada kullanarak gelişir. Korkuyla, baskıyla yaratıcılık kullanılmaz. Bizim de oyuncunun da taraftarın da medyanın futbola katkı yapması lazım. İngiltere'ye bakıp hayranlıkla izleyeceğimize onu biz yapalım. Maçlar bittikten sonra bir iki maçı İngiltere'de izledim. İnanın ki bizim futbolcularımız onlardan aşağı değil, ama süreklilik arz etmememiz lazım. Orada yanlışı kimse alkışlamıyor. Doğruyu rakip bile olsa alkışlıyor."

  ''SİSTEM, KİŞİLERİN HAKLARINI KORUMALI''

  "Sürekli teknik direktör değişiklikleri başlı başına bir konu. Her kişinin bağlı olduğu kurumlar olması gerekiyor. Sendikalar, federasyonlar, dernekler kişilerin haklarını korunmalı. Sistem, kişileri korumalı. Yanlış yapanı dışına atmalı. Antrenör bazında yorum yaparsanız, hiçbir yararı olmayacak. Sistemi koymadan şahıslar üzerinde çalıştığımız için bir fayda sağlayamayız. Şahıslar konuşulup, unutulup gidiyor. Hepimiz kahraman ve hain yaratıyoruz. Yılmaz hoca tartışılıyor. O'nun da doğruları ve yanlışları vardır, ama sonuca varamıyoruz."

  Haber Kaynağı: DHA
   
 2. carsi52

  carsi52 Süper Kartal Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesaj:
  30.400
  Alınan Beğeniler:
  131
  Şenol Güneş adına ayrı olarak çok seviniyorum bu güzel adamın şampiyonluğu yoktu bizimle oldu.

  Emeğin ve katkın çok büyük hocam.Daha nice şampiyonluklara inşallah.
   
 3. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Geldiğinde çok sevinmiştim görevini yaptı
  10 üzerinden 9 verdim.. (1 puano taktığı oyuncuları oynatmaması olarak görüyorum. Boyko ve Tolgay gibi)

  Şimdi hedef büyülten Beşiktaşta ne yapacak merak ediyorum.
  Bundan sonrasında emin değilim
  Umarım dünya görüşü açık bir hocadır.

  Şampiyonluk yaşayacak olmasına bende çok sevindim. Kıymeti bu sene anlaşılan iyi hocalardan biirisi.
   
 4. keskinli

  keskinli Moderator

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  21.369
  Alınan Beğeniler:
  96
  Biraz şüphe ve önyargı vardı sana karşı bende
  büyük hocaymışsın
   

Bu Sayfayı Paylaş