Süper Lig Transfer Söylentileri Ve Imzaları

'Türk Futbolu' forumunda NoPasaran tarafından 6 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
  2. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ile geçtiğimiz hafta İstanbul'da bir görüşme yapan ve bordo mavili kulüple anlaştığı yönünde haberler çıkan Gençlerbirliği'nin Sırp futbolcusu Dusko Tosic, iddialara yanıt verdi. sporx'e röportaj veren Tosic'in açıklamaları şöyle:

“GENÇLERBİRLİĞİ’NE ARKADAŞIM İÇİN GELDİM”

- Neden Ankara? Neden Gençlerbirliği?

Cem Onuk benim çok yakın bir arkadaşımdı. O beni istedi. 1 Ay boyunca konuştuk onla. Beni isteyince de buraya geldim.

“GALATASARAY BONSERVİS BEDELİMİ ÖDEYEMEYİNCE GİTMEDİM”

- Kızılyıldız’dayken Fatih Terim kendisini istedi... Neler gelişti o süreçte?

Prekazi’ye sordular, Sırbistan’da bizim için iyi bir oyuncu var mı, diye… O da beni önerdi. Tosic var dedi. Beni almak istediler. Ancak bonservis bedelimi (600 Bin) ödeyemediler. Ben de buraya geldim.

“ERSUN YANAL GÖRÜŞMEK İSTEYİNCE KABUL ETTİM”

- Son zamanlarda ulusal medyada bir fotoğraf dolaşıyor. Senin ile Ersun Yanal’ın olduğu bir fotoğraf. Onu sormak istiyorum. Nasıl gerçekleşti o görüşme?

Trabzonspor maçından sonra İstanbul’a gittim. Ersun Yanal’da İstanbul’daymış. Beni aradı. Görüşelim mi, diye sordu. Tamam, dedim. Gittik, görüştük. Beni kendi takımında görmek istediğini, benimle çalışmak istediğini söyledi.

"YANAL'LA GÖRÜŞMEK İÇİN KİMSEDEN İZİN ALMADIM"

- Ersun Yanal ilk olarak seni mi aradı İlhan Cavcav’ı mı? Çünkü İlhan Başkan, benim iznim dahilinde görüştüler demişti.

Hiç kimseden izin almadım. İstanbul’a gittim. Ersun Yanal’da İstanbul’daydı… Benimle konuşmak istedi. Benim sözleşmem bu sezon sonunda bitiyor. Sözleşmeye göre, sözleşme bitmeden 6 ay önce istediğim kişiyle görüşebilirim.

- Neler konuştun Ersun Hocayla. Ersun Hoca sana neler söyledi? Sen ona neler söyledin?

Detaylı olarak anlatamam. Bizim aramızda bir konuşma. Sporla ilgili konuştuk. Kendisi beni istiyor. Çok büyük bir hoca olduğunu biliyorum…

“MEDJANİ İLE 2 SAAT KONUŞTUM. BANA, TRABZONSPOR’A GİTMEN SENİN İÇİN İYİ OLUR, DEDİ”

- Trabzon veya Trabzonspor ile ilgili soru sordun mu Ersun Hocaya…

Trabzonspor maçından önce doping kontrolüne aldılar beni. Orada Medjani ile 2 saate yakın bir süre konuştuk. Medjanı bana; “Gitmek istiyorsan, Trabzonspor’a git. Senin için iyi olur” dedi. Trabzon’un çok büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Takip ediyorum.

“PARAYI MENAJERİMLE KONUŞACAKLAR”

- Ersun Hoca ile ücret konusunu konuştunuz mu?

Konuşmadık. Benim menajerim konuşuyor. O benim işim değil.

- Ersun Yanal ile görüştünüz mü ondan sonra?

Görüşmedim. Sadece bir kez görüştük. Çok enteresan bir durum. Ben bir çok takımla görüştüm ama sadece Ersun Yanal ile görüşmem haber oldu, görüntülendi…

“BEŞİKTAŞ, BURSASPOR... DİĞER KULÜPLER DE BENİ İSTİYOR…”

-Seni isteyen kulüp var mı?

Evet. Diğer kulüpler de beni istiyor. Bursaspor, Beşiktaş...

-Trabzonspor ile henüz anlaşmadın ama buna rağmen Trabzonsporlular çok heyecanlı. Camia çok heyecanlı.

Trabzonspor beni istediği için çok mutluyum. Menajerim onlarla görüşecek. Anlaşma yaparlarsa.

“TRABZONSPOR OLMAYABİLİR DE…”

- Basın-yayın kuruluşları, bordo-mavili camia; senin kesin 2016-2017 sezonunda Trabzonspor’da oynayacağını düşünüyor.

Öyleyse... Bakacağız yani. Belli olmaz.

“EŞİMLE BİRBİRİMİZİ KISKANMIYORUZ”

-Yabancı sporcuların eşleri Türkiye’de genelde gündem olmuştur. Senin eşin de gündem oldu. Eşinin gündemde olması senin için problem mi? Kıskanıyor musun?

Kıskançlık filan yok. Onun da işi var. Benim de işim var.

- Az önce dedin ki, kulüple anlaştıktan sonra şehir benim için önemli değil. Bu durum eşin için de böyle mi?

Trabzonspor ile henüz bir sözleşme imzalamadım. Ama ben neredeysem eşim de her zaman yanımda olur.

Haber Kaynağı: Hürriyet

3. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    FLAŞ! Goran Pandev, #Genoa için sağlık kontrolünden geçti. Makedon futbolcu 2+1 yıllık sözleşme imzalayacak.

4. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77
    Klopp-Fenerbahçe :D

5. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Valla sanmıyorum ya..

İngiltereye felan gidecektir.

6. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Bugün tarihli Sabah Gazetesi’nde yer alan “Jürgen Klopp Operasyonu” başlıklı haber yalandır.

Futbol Takımımızın teknik direktörü İsmail Kartal’dır ve haberde geçen isim de dahil olmak üzere hiçbir teknik direktörle görüşmemiz olmamıştır.

İddiasını inandırıcı kılmak için Başkanımız Sn. Aziz Yıldırım’ın Mersin’e gitmeyişini konu eden Sabah Gazetesi’nin, yalan haberini kurgularken başkanımızın tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmiş olduğunu unuttuğu ve spor gündeminden aslında bu kadar da uzak olduğu anlaşılmaktadır.

Kulübümüz bu tarz yalan ve maksatlı haberleri, bir kısım medyanın özellikle kullanıldığı ve alet olduğu 3 Temmuz sürecinden beri yürütülen sistemli saldırıların bir devamı olarak görmektedir.

Unutulmalıdır ki kulübümüze ve unsurlarına silahlı ve silahsız tüm çirkin saldırıların gerçekleştiği bu dönemde büyük resimde birileri Fenerbahçe Spor Kulübü üzerinden kirli hesaplar yapmaktadır.

Fenerbahçe’nin olası sportif başarısızlığının da bu planları kurgulayanların ekmeğine yağ süreceği gerçeği göz ardı edilemez.

Ligin en kritik son dönemecinde Futbol Takımımızın üzerinde bu tür yalan haberlerle oynanan psikolojik oyunları da kınıyor ve Fenerbahçelilerin dikkatine sunuyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

7. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    dortmund sıstemı dıyıp duruyorlar yıllardır bıze keske bıze gelse klopp ta dormund sıstemı neyse sahıbınden yasasak

8. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Kloop gelmez Türkiye'ye..

9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    20150518130049.jpg

;D

Son düzenleme: 18 Mayıs 2015
    K.D ve Majesty bunu beğendi.
  10. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    :ahaha:ahaha:ahaha

11. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ahahahah foto çok iyi olmuş

12. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    İtalyanlar, Napoli'nin bordo-mavili kulübe Gökhan İnler'i önerdiğini öne sürdü. Gelecek sezon kadroda düşünülmeyen futbolcunun ikna edilmesi durumunda satış işlemleri konusunda gerekli işbirliğinin bu sezon başlayan dostluk ortamına dayandırılarak yapılacağı bildirildi.

Trabzonspor'da genel menajer Serhat Altıncı ile Napoli'nin sportif direktörü Riccardo Bigon, Trabzon'da oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde yemekte bir araya gelmişler; Altıncı, Bigon'a İnler'in durumunu sormuştu. Son 5 haftada sadece 2 kez Napoli forması giyen İnler'in menajeri Lamberti ile Altıncı'nın önümüzdeki günlerde Milano'da bir araya gelecekleri öğrenildi.

Daha önce Galatasaray,Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yakından ilgilenip alamadığı 30 yaşındaki Gökhan'ın İtalyan ekibi ile 2016 yılına kadar sözleşmesi var. Orta sahada görev yapan Gökhan için teknik direktör Ersun Yanal'ın, "İhtiyacım olan bir futbolcu. Yurt dışında kazandığı çalışma disiplini ve tecrübesiyle bize çok katkı yapabilir. Eğer uygun şartlar oluşursa takıma kazandırılmalı" dediği belirtildi.

Gökhan: Türkiye'de oynamamı isterler

İnler, Trabzonspor maçı sonrası "Bir Türk takımına karşı oynamak benim için gerçekten çok özel ve duygusaldı. Hem de böylesine önemli bir maçta. Bazı akrabalarım ve arkadaşlarımın da maça gelip, beni orada seyretmeleri beni çok mutlu etti. Akrabalarım, ailem beni ileride Türkiye'de oynarken görmek isterler elbette" diyerek yeşil ışık yakmıştı.

Futbolarena

13. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77
    Keşke bizim olsa. ;D

14. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    İtalyan basınının iddiasına göre Lukas Podolski, Galatasaray ile anlaşmaya yakın.

Arsenal ile 2016'ya kadar sözleşmesi bulunan Podolski devre arasında kiralık olarak Inter'e transfer olmuş ancak Mavi-Siyahlı ekipte beklentileri karşılayamamıştı.

İtalyan basınına göre, Alman futbolcu hafta sonu oynanacak Empoli maçının ardından Türkiye'nin yolunu tutacak.

Sports Mediaset’in haberine göre, Galatasaray ile anlaşan Podolski önümüzdeki hafta sağlık kontrollerinden geçip sarı-kırmızılı ekiple sözleşme imzalayacak.

Lukas Podolski sezonun ilk yarısında Arsenal formasıyla Galatasaray'a karşı Şampiyonlar Ligi maçında oynamıştı. 29 yaşındaki Alman futbolcu, devre arasında transfer olduğu Inter'de 16 lig maçında sadece 1 gol atabildi.

15. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Fenerbahçe Kulübü sürpriz bir transfere imza attı. Sarı lacivertliler uzun yıllar Inter'in sportif direktörlüğünü yapan İtalyan Giuliano Terraneo'yu aynı görevle transfer etti.
    Fenerbahçe’nin yeni sportif direktörü İtalyan Giuliano Terraneo oldu...

Uzun yıllar İnter’in sportif direktörlüğünü yapan İtalyan isim ile kesin olarak anlaşma sağlandı. Terraneo, Samandıra’ya gelerek tesisleri de gezdi ve daha sonra sarı lacivertliler ile anlaşma sağlandı. İtalyan sportif direktör Inter’e Galatasaray’dan Emre ve Okan’ı transfer etmiş ve o dönem Türk medyasının gündemine gelmişti. İtalya’nın önemli futbol adamlarından biri olan Giuliano Terraneo futbol yaşamında Milan ve Lazio gibi takımların formasını giymişti.

MANCHESTER UNITED İDDİALARI VARDI
    Giuliano Terraneo’nun İtalyan basını tarafından Manchester United’a gideceği iddia edilmişti. Ancak sarı lacivertlilerin yoğun çabaları sonrası İstanbul’a gelen İtalyan futbol adamı sarı lacivertliler ile sözleşme imzaladı. Teknik adam ve futbolcu transferleri için Giuliano Terraneo’nun bizzat çalıştığı öğrenilirken sarı lacivertliler resmi açıklamayı hafta sonu yapılacak genel kurul sonrası yapacak.

ESKİ KALECİ, AYNI ZAMANDA ZİCO'NUN MENAJERİ52 yaşındaki Giuliano Terraneo eski bir kaleci... 1974-1990 yılları arasında profesyonel olarak futbol oynayan Terraneo, Monza, Torino, Milan, Lazio ve Lecce takımlarında forma giydi. Terraneo aynı zamanda Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Zico'nun da menajeri.

BASKET TAKIMININ GENEL MENAJERİ DE İTALYAN
    Hatırlanacağı üzere tarihinde ilk kez bu yıl Euroleague Final Four'na yükselen Fenerbahçe Ülker'in genel menajerliğini de İtalyan Maurizio Gherardini yapıyor.

16. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Marsilya ile sözleşmesini uzatmayan Andre Pierre Gignac'la 3 yıllık anlaşma sağlandı.

Fransız forvet, Galatasaray'a gelmek için Rus kulüplerinin cazip tekliflerini bile reddetti Şampiyon Galatasaray transfere de hızlı girdi ve ilk bombasını patlattı: Andre Pierre Gignac...

Marsilya ile sona eren sözleşmesini uzatmayan Gignac, sarı-kırmızılıların 3 yıllık teklifine "Evet" dedi.

Sezon başına net 2.5 milyon Euro garanti ücret alacak Fransız forvete ayrıca bonservisi elinde geldiği için 1 milyon Euro imza parası ödenecek.

Sabah

17. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    İşte Serhat Ulueren'in yazısı:

Nasıl mı?

Sneijder sözleşmesi olmasına rağmen Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nde 21 Mayıs Perşembe günü kendi imzasıyla yazdığı beyan yazısında aynen şu ifadeyi kullandı:

"23.01.2013 tarihinden itibaren futbolcu olarak çalışmakta iken görevimin sona ermesi dolayısıyla Türkiye’den ayrılmaktayım. Beraberimde götüremeyeceğim kullanılmış zayi beyti eşyalarımın bilahare gönderilmesi için çıkışına müsaade edilmesini emir ve müsaadelerinize arz ederim. Eşyalarımın arasında yurt dışına çıkarılması yasak 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kapsamına tabi antik ve tarihi niteliği olan herhangi bir eşya olmadığını beyan ve taahhüt ederim.

Saygılarımla Wesley Sneijder"

HALILAR ARAŞTIRILDI

Tabii olay bu kadarla da sınırlı değil. Yine Halkalı Gümrük Müdürlüğü’ne bu beyan dışında evindeki eşya listesini de sunuyor. Bu eşyalar Halkalı Gümrüğü’den TIR’la nereye gidecek. İşte Sneijder bu eşyaların İspanya’daki ünlü tatil beldesi İbiza’yı ve eşi Yolanthe Cabau’nun ağırlıklı olarak yaşadığı evi gösteriyor.

Sneijder 17 adet halının Türkiye’ye kaçak sokulup sokulmadığının araştırılması ve tarihi eser kapsamına alınıp alınmayacağının belli olması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yazı ile soruyor.

2 müze uzmanı bir rapor hazırlıyor ve 17 halının kaçak olmadığını, tarihi eser sayılamayacağına karar veriyor. Kısacası Sneijder bu halıları da diğer eşyaları gibi yurt dışına çıkarabilecek.

İŞTE İMZALI BEYANI

Buraya kadar her şey normal görülmemekle birlikte Sneijder’in üstelik 2016 Haziran’ına kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen bu kadar fazla eşyayı İbiza’ya TIR’la göndermesi ve en önemlisi “görevimin sona ermesi dolayısıyla Türkiye’den ayrılmaktayım” beyanını yazıp imzalaması garip değil mi?

ŞİMDİ SORUYORUM!

1-) Kontrat yapılmayan Wesley Sneijder, yönetimi yeni kontrata zorlamak için mi blöf yapıp, ayrılıyorum beyanında bulundu ve eşyalarını gönderdi!

2 -) Ayrılıyorum diyerek, İbiza’ya gönderdiği mallarının KDV’sini almak ve gümrük vergisi ödememek için mi bu dilekçeleri hazırladı? Eşyalarının KDV’sini aldı mı? (Yabancılar Türkiye’den ayrıldıklarında ödedikleri KDV tutarını aldıkları gibi, gümrük vergisinden de muaf tutuluyorlar)

3-) Dursun Özbek ve Abdürrahim Albayrak, “Sneijder’le yeni sözleşme yapacak mısınız?” sorularına hep kaçamak cevaplar verdi. Yoksa yönetim Sneijder’in gideceğini biliyor muydu? Veya yıllık 4.5 milyon Euro ile Türkiye’nin en çok kazanan futbolcusu olan Sneijder’den kurtulmak için, Hollandalı’yı satmış olabilirler mi? Sneijder mevzuata göre 7 ay sonra istediği kulüple görüşebilecek.

ATLETICO’YA MI GİTTİ?

4-) Yazdıklarım hayâl olabilir. Yolanthe anne olacak ve doğal olarak bir süre İbiza’da yaşayacak. İbiza’da yeni ev aldıkları bir gerçek. Türkiye’de birçok firma, medyatik Sneijder-Yolanthe çiftine her türlü eşyayı ucuza vermiş veya hediye etmiş olabilir. Sneijder de bu fazla eşyaları evine, kurnazlık yapıp şimdiden göndermiş olabilir. Bir başka iddia da Sneijder’in Atletico Madrid’e transfer olacağı yönünde. Bunun cevabını da 1-2 ay içinde öğrenmiş oluruz.

SÖZ ARTIK YÖNETİMDE

Ancak araştırdım, öğrendim ki, yalan beyanda bulunup, ülkemizi terk etmediği halde terk edeceğini beyan edenler, çıkardıkları malın 3 katını cezai şart olarak ödemek zorunda. Yalan beyanın hapis cezası ise bulunmuyor. Şimdi söz sırası Wesley Sneijder ve G.Saray Yönetiminde.

Vatan

18. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77
    Melo için İnter haberleri çıktı.

19. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Fenerbahçe resmen açıklamış

Yabancı sportif direktör bence olumlu bir adım olacak onlar için