Süper Lig 8.Hafta | Beşiktaş-Fenerbahçe 2 Kasım 19:00

'2014-2015 Sezonu' forumunda carsi52 tarafından 28 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. RCA

RCA Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ynt: Süper Lig 8.Hafta | Beşiktaş-Fenerbahçe 2 Kasım 19:00

Benim sampiyonluk umudum kusura bakmayin ama bitti.

RCA

2. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16

Her zamanki gibi hakemlerle şampiyonluktan koparma çabalarına girdiler ama bu sefer başaramayacaklardı taki bizim necip,ersan gibi öküz futbolcularımızda bilic ısrar edene kadar.

4 Haftada şampiyon ilan ettikleri Beşiktaşı şimdi kimse küme düşürmesin rica ediyorum bu takımım eksikleri belli savunmanın sağına-soluna-ortasına birer transfer bu ligi rahat kaldırırdı ama hiçbiri yapılmadı ne yazıkki.

Umarım bu sıkıntılı süreci çabuk atlatırız geçen sene gibi olmaz ama haftaya yavşak Başakşehir(eski adıyla kabus ibb) ile oynuyoruz ve başlarında yine o hiç haz etmediğim herif td ayrıca VELİ;Töre,olcay yok allah yardımcımız olsun.

Son olarak maçta kırmızı kart haksızdı ama iyi de oynamıyorduk o dakikaya kadar.

Şu lig gerçekten o kadar kalitesiz bir ligki hiç bir bok yapmayan rezalet bir takım olan gs lider eh işte olan fener aynı puanla ikinci gerisini siz düşünün.

3. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

sezon başından itibaren bu ligde febe ve gesenïn bizden daha önde olacaklarını düşünüyorum,ama bu maçta haksızlığa uğradık
    olcay haksız yere atıldi,emre haksiz yere oyunda kaldi,penaltımız haksız yere verilmedi

4. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91

Nedenseeee her fenermacinda bi hakem hatasi

♡♥ BESIKTAS ♥♡

5. djinonu

djinonu Üye

Alınan Beğeniler:
    6

Bok vardı konuşacak başkan
    Böyle bir maç öncesi..tepkileri üzerine toplaman
    İneydin ya hakem odasına

6. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Olcay in pozisyonu daha izlemedim ama çok basit degilmiydi ya

7. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107

dokundu sadece o kadar basıttı kı mac esnasında aynı sekılde kart cıkarması gereken en az 3 pozısyon daha vardı kı bır de 2.sarı daha zor olmalı derler bır de bızde bakın !

bır de taraftara sozum var.hanı besıktas ıstanbul takımı semt takımı falan fılan ya.koskoca ıstanbulda 25 bın besıktas taraftarı varsa bırakın besıktası.anadolu da her sahada 50 bın taraftar var besıktasın stadı dolduracak !!!

8. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Taraftar ile ilgili yorumu yapmanın anlamı yok. Bir çoğu Beşiktaş tribünlerinin bos olmasından memnun oluyor. Twitter da retweet sayilari artıyor. Umarım her maç deplasmanda olur, Beşiktaş en azından ele güne rezil olmaz

9. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Olcay'ın pozisyonu kırmızı kart değil.

Demba'nın pozisyonu kesinlikle penaltı kırmızı kart.

Benim en çok güldüğüm olay Demba'nın sarı kart gördüğü pozisyon.

Ama şuda bir gerçek ki beraberliği yakalasakta yine yenilirdik hiç ışık yoktu takımda bence berbat oynadık fener resmen yürüyerek maç kazandı.

Adamların yedeklerinde ki isimler Sow,Webo,Diego..
    Hala kadrolarda kalite farkı.

Fenerin fikstüre baktım adamların bir tek Bursa deplasmanı kalmış zor diyebileceğimiz.

10. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Kapanan takımları daha zor yeniyor ama Fenerbahçe

11. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0

Bilic'in dün yaptığı Necip kumarı maalesef tutmadı. Bilic'in kızdığım tek özelliği fazla duygusal bir insan bizim gibi düşünüyor ve Erciyes maçında bütün okları üstüne çeken Necip'i bir kez daha oynattı ve Necip maalesef yine şaşırtmadı bizi.

Ba'nın pozisyonuna penaltı vermeyen ve üstüne üslük Ba'ya sarı kart veren hakemlere, Volkan'ın Ba'nın yerde kaldığı pozisyonda ettiği küfüre ses etmeyenlere, geçen hafta "FUCK OFF" dedi diye atılan Gökhan Töre varken bu hafta senin takımının hocasına aynı cümleyi sarfeden emre denen karaktersiz pevezengi atmayanlara 1 gram hakkım varsa helal etmiyorum Allah hepsinini belasını versin.

Olcay'ın pozisyonu bence kırmızı kart. Kural açık arkadan giden adamı çekmeyeceksin. He bunlar bize daha kolay veriliyor o ayrı konu ama yapacak bir şey yok bu lanet olası ülkede kurallar sadece bize işliyor. Geçen sene 3-3 biten fenerbahçe maçında aynısını Necip yaptı ve kırmızı kart gördü yine.

Gökhan Töre ve Olcay'ın yaptığı bence büyük sorumsuzluk. Bu kadar rahat davranmaya hakkı yok kimsenin. Sarı kartının olduğu bir pozisyonda ikinci faulü bu kadar kolay yapma be kardeşim. Kulaklarının çekilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kadro kalitesi olarak ciddi anlamda gerideyiz fenerbahçe ve galatasaraydan bunu dün yine anladım. Adamlarda oyuna Sow giriyor girdiği gibi de gol atıyor zaten. Uzun uzun kadro ve kalite farkını yazmaya da gerek yok.

[member=1]NoPasaran[/member] ve [member=35]eRe[/member]

İnsanların maça gitmeyişinin bir sebebi var. Kulübün başkanı çarşaf çarşaf passolig reklamı yapacağına şu kulübün hakkını savunsaydı keşke. Benim dün için acıdı televizyon karşısında ama yapacak bir şey yok. Bu iş artık inadı falan geçti bir savaşa döndü ve o savaşta safımız belli. Beşiktaş ele güne rezil olmaz ayrıca Beşiktaş taraftarına maça gitmeyenlere böyle hain yakıştırması yapılması hoş değil

12. SingahLi

SingahLi Üye

Alınan Beğeniler:
    3

Maçtan önce İsmail'in oynamasını istiyordum,yalnız şöyle bir şey var İsmail oynasa aynı golü yesek bu sefer İsmail tartışılıyor olacaktı.Asıl sorun bir sağ Bek'in olmayışı.Ama ne olursa olsun Bek olan İsmail'i Bek olmayan Necip'e kesinlikle tercih ederdim.

Oyunun içinde oynanan bir sürü oyun vardı. Hakem Beşiktaş'lı oyuncuların gözlerinin içine bakıyordu en ufak bir hatada atmak için.
    Olcay'ın atılması Emre'nin atılmaması,Ba'nın penaltısı,en komik olanı da Ba'nın gördüğü sarı kart

Benim bu maçta Bilic'i eleştireceğim tek konu Necip tercihidir,onun dışında dakika 88 Motta'nın büyük hatası sonrası maç bitiyor,oysa Allah ne verdiyse saldıracağımız belki de Fb'nin panikleyip golü bulacağımız dakikalarda defans adamı böyle hatalar yapamaz yapmamalı,önünde İsmail örneği varken Necip örneği varken bunu yapıyorsa kusura bakmasın bu aptallıktan başka bir şey değildir.

Ayrıca şu hakemi de yenme olayı dünyanın hangi liginde hangi takımına karşı var acaba?

13. Grocbenn

Grocbenn Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Şu iki haftada görüldü ki takımda yıldız diye adlandırılan futbolcular biraz havaya girmiş.
    Geçen hafta ve bu haftaki kırmızı kartlar,Oğuzhan'ın hakem peşinden koşmaktan başka hiçbir pozisyonda gözükmemesi vb..

Hakem berbattı doğrudur ama 11'e 11 iken de FB daha ağır bastı.Atiba-Veli-Oğuzhan çok kötü günündeydi.

Bilic'in Ersan-Franco hamlesinin mantığını hala çözemedim..Muhtemelen Emenike'nin gücü falan korkuttu ama Ersan Emenike'den bir tane top alamadı.Her pozisyonda yenildi.

İddia ediyorum Franco oynasaydı ilk golü yemezdik.Pozisyon bilgisi ile Emenike'ye o vurusu yaptırmazdı.Pozisyonu izleyin Emenike ile beraber koşu yapan Ersan her ne hikmetse çizgiye gidiyor.

Bilic'in 2 yıldır derbi galibiyeti yok.Orası düşündürücü.

Kaybedilen birşey yok.Çok kritik 2 maç var Başakşehir ve Kasımpaşa..Haftaya Veli-Gökhan ve Olcay yok.Çok zor ve kırılma maçımız.Almamız gerekiyor.

14. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

Maci seyretmedim. Iyiki de seyretmemisim diyorum. Bizim gecen sene bu aralar yasadigimiz "buyuk takimmiyiz acaba" sendromu bu senede boy gösteriyor maalesef. Lig uzun bir yaris. Kaybettigimiz sadece ust uste iki mac , cok karamsar olmaya gerek yok ama en buyuk endisem elimizdeki dar kadro ve olmayan sag bek.

Un cavaliere non lascia mai una Signora !

15. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107

bir sağ bek ne kadar puan kaybettirir deneyi yapıyor gibiyiz bu sene

16. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Aslında müneccim olmaya gerek yoktu. Görünen köy klavuz istemezdi. Maça 1 saat kala [member=6653]Grocbenn[/member] in maç nolur kanka sorusuna tek yanıt verdim. Fenerbahçe alır onunda yanıtı aynıydı Bencede..

Fenerbahçe ile sabaha kadar maç yapsak dün yenemezdik Fenerbahçeyi.

İnanılmaz bir ortam vardı. Garipti yani. Olimpiyatta o kadar maça gittim ama dün akşamki kadar kötü bir gün görmedim. Kimse de ne bir heves ne bir heyecan yada ne bilim başka bişey. İnanın metro istasyonları daha ateşliydi..

Ve çok net göründüki Fenerbahçenin oyuncuları bizden daha iyiler. Malesef bizim bir arka dörtlü var bu ligin ciddi anlamda en kötü defanslarından birisidir.

Tolga - Necip - Sivok - Ersan ve Motta..

Kabus gibi 5 li. Belki Sivok ve Tolga dışında malesef diğer 3 oyuncuda Beşiktaş ayarında topçular değil. Ve dün bunun cezasını çektik. Özellikle Necip tarafındaki durum bizi iki haftadır inanılmaz yerlere götürdü. Erciyes maçında yediğimiz ikinci gol, dün ilk gol ve yine o tarafın yüzünden yenilen birinci sarı ve necipin orta sahada top alamaması nedeniyle oluşan ikinci kart. Belki sağ bekimiz olsaydı yine olabilirdi bunlar ancak o zaman yapacak bişey yok derdik geçerdik..

Hakemlere ben hiç bir zaman çok laf söylemem ama dün yapılan kabul edilemez. Olcay'ın pozisyonu bence çok basit bir kart ve statta olan çok net görmüştür hakemin vermeye hiç niyeti yokken birden etrafı sarılınca karar değiştirmesi sonucu gelmiş bir olay.

Kaydebilen bişey yok hatta Başakşehire yenilsekte bişey olmaz sıkıntı değil. bu ligte çok sular akar ancak bir şeylerin artık düzelmesi gerekiyor..

1- Önce Taraftar. Bakın arkadaşlar okuyorsanız okumaya devam edin hatta yetinmeyin Beşitaşlı olduğunu düşündüğünüz eşinize dostunuza bildirin. Beşiktaş ekonomik anlamda tarihinin en zor dönemlerinden birisini geçiriyor. Sponsorluklar her ne kadar artsada yapılan stadyum maliyeti herşeyi kilitlemiş durumda.Hatta Vodafone Arena'daki işçilerin yarısından çoğu greve gidiyor ve Rahmi Koç'un desteği ile borç ödenip inşaat devam ediyor. Bizim tek kurtuluşuuz o stat ve malesef o stat için ciddi paralara ihtiyaç var. Ben her maçın Ankarada oynanmasını istiyrum ama bir yandanda parasal anlamda bişey katmadığını görüyorum. Olimpiyatta her maç dolu olsa 5 milyon lirayı aktifbank , rant, hükümet uğruna feda etmeyin. Seneye Arena da koltuk kalmayacak zaten boş ancak bu sene de sadece kulübüm için Feda demeyi bir kez daha gözden geçirin..

Başka Beşiktaş yok diyorum ben her zaman. Üzülüyoruz, kahır ediyoruz.. Bir tane Sirk Soytarısı çıkıyor Beşiktaşın ekonomik gücünden dem vurarak ağzına geleni söyluyor (aziz), birisi çıkıyor size stat verirsem taraftar beni taşlar diyor (aysal) ve başkaları çıkıyor Beşiktaş artık 3.büyük diyor.. Buna izin mi verecek Büyük Beşiktaş taraftarı. Dün o statta 80 bin kişi olsaydık bugün belki de bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık. Bu yasa Beşiktaş için çıkmış bir yasa değil, bu malesef Devletin aldıı bir karar ve Beşiktaş taraftarının protestosu nedeniyle en çok onların istediğini yapıosunuz. Daha dün Sigara içiyorsun diye Gençleri azarlaıp, hemen işlem yapın diyecek kadar ruh hali yerinde olmayan birisi , sizlerin orada Beşiktaşı yalnız bırakmanızdanda son derece memnunlar. Onlar istediğini asıl şu an elde ediyor bence kendinize gelince ve biz neye alet oluyoruz tekrar düşünün...

2- Stat Konusu : Bu iş artık kökünden çözülmesi lazım. Taraftardan destek alamadığımız bariz ortada. Bu sene orada oynadığımız Arsenal, Asteras, Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe maçlarını yenememiş , sadece Feyenoordu yenmiş onda da golü son 15 dk içinde bulmuştuk. Burası malesef bizim psikolojimizi bozan bir stat. Beşiktaş Başkanlık makamı sadece masayı yumruğu vuracağım demekle olmaz, radikal kararlar derhal alınsın ve bundan sonra tüm maçlarımızı Ankaraysa Ankara , İzmirse İzmir , Elazığ ise Elazığda oynama kararı alınsın. Tabiki öncelikle Başakşehir konusunda ne mücadele verilecekse verilsin. Vergi vererek yaptırdığımız stadyum İstanbul takımlarından kaçırılamaz ve mazeret üretilemez.

3- Transfer Konusu : Serdar Kurtuluş geliyormuş, gidiyormuş bilemem. Musa Muhammed gelecekmiş gidecekmiş anlamam. Beşiktaşın en büyük sorunu sağ bektir şu an itibariyle, gidilsin parası neyse alınsın ve konsun takıma. Devre arasında kadar kaybedilen bişey olmaz, sene sonuna tekrar bırakılmamalı. 4 tane adam koyduk oraya 1 tanesi Sabri kadar bile olamadı insan gerçekten hayret ediyor..

Diyeceklerim bu kadar..

İnşallah bu karanlık dönemi kısa süre içerisinde atlatır yolumuza bakarız.

17. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

seyrettim özeti, buyrun ;

http://highlights.tv.hostinghood.com/embed.php?vid_id=1485493&pub_id=18932

18. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107

bugün pascal nouma da değinmiş konuya ;

kendi sahanda bir derbide 3 rakip oyuncusu senin futbolcunun boğazına sarılacak cesareti bulabiliyor ve devamında bir reaksiyon olmuyorsa yanlış giden birşey var.. demiş..

-----------------------------------------------------
    bizim oyuncularımız hiç bir zaman en iyisi değildi bütçemiz her zaman en güçlüsü değildi ama taraftarımız en iyisiydi.o sayede gelen ruh bir başkaydı..bunu kaybettik..ve ben beşiktaş taraftarını affetmeyeceğim abi kim ne derse desin.savaş diyorsunuz ne için uğraşıyoruz diyorsunuz anlıyorum ama siz beşiktaşlısınız ve takıma zarar veriyorsanız anlamamız bir işe yaramaz.yanlış yoldasınız demektir.

19. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0

Erdem hala hain ve zarar veriyorsun gibi kelamlara devam ediyorsun. Anla veya anlama orası artık pek önemli değil. Biz zarar vermiyoruz Beşiktaş'a bunu aklınızın bir köşesine yazın.

Madem o kadar seviyorsunuz Beşiktaş'ı alın passoliginizi gidin stada. Dün burada passolig alıp maça gidenler kimlerdi? Bir çok arkadaşım passoligi olmasına rağmen maça gitmedi dün yol ve hava yüzünden. Eğer bir hain arıyorsanız o da Passoligi olup maça gitmeyendir.

20. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107

çalıştığım için gidemedim ben yoksa uşaktan bir çok arkadaşım izmirden bir çok arkadaşım gitti.pasoligi olan olmayan olarak bakmıyorum zaten giden gitmeyen olarak direk diyorum.gitmeyenin pasoligi var veya yok orası inan umrumda değil.dün istanbulda değilde türkiyenin hangi şehrinde olsaydı o stad dolardı bunu herkes biliyor.neyse daha fazla uzatmaya gerek yok

not: hain demedim ağır bir söz o tür kelimeyi kullanmam ''zarar veriyorsunuz'' dedim

Bu Sayfayı Paylaş