Süper Lig 15.Hafta Konyaspor-Beşiktaş | 28 Aralık Pazar 19:00

'2014-2015 Sezonu' forumunda carsi52 tarafından 25 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Ynt: Süper Lig 15.Hafta Konyaspor-Beşiktaş | 28 Aralık Pazar 19:00

Sezon sonu sözleşmesi bitiyor, kendi bilir.

2. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

Gitsin valla umrumda değil. Bu ne arkadaş ?! Salak salak kırmızı lartlar görüp duruyor.

3. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Neden hemen kendi oyuncumuza saldırıyoruz ?

Pozisyon penaltı değil bi kere penaltı olmasa o kartlık pozisyon olmayacak.

Atibanın pozisyonunda da ayağı çizgide adamın ne alaka geri çek ? Kuralların dışında değil pozisyon kural içinde.Hakem resmen maçı katletmeye çalıştı derbi öncesi puan kaybetmemiz konusunda başarılı olamadı ama yine bi oyuncumuzu attılar.

Allah belasını versin hepsinin.

4. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Pozisyon bence de penaltı değil ama yalandan ondan bundan penaltı verildi. Çizgiye basmama kuralı var mı bilmiyorum, yanında Töre'de basıyordu, spiker penaltı kullanılırken rakip oyuncu penaltı noktasına 9.15 uzaklıkta olmalı gibi bir şey söyledi. En yakın rakip oyuncuda Atiba olunca geldi uyardı, dediğim gibi öyle bir kural var mı bilmiyorum ama hakem uyarmış sarı kartın var ayak çizgide olsa ne olur gerisinde olsa ne olur zaten muhtemelen gol olacak. Şimdi haftaya da yok. Değer miydi? Bunları düşünmesi lazım.

5. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16

Atiba konusunda hakem artniyetli bence atibada onun ekmeğine yağ sürüyor zaten o dakikaya kadar aleyhimize bir şey yapamadığı için kudurup uydurma bi penaltı vermişti burdada bundan çnce yönettiği hiçbir maçta dikkat etmediği çizgi uydurmasıyla oyunu gerdi ve atibayı attı.

Demba ba nın kaleciyle olan pozisyonu penaltıydı bence.

Neyse penaltın verilmemiş,bedavadan penaltıyla gol yemişsin,oyuncu atılmış ve kötü oynuyorsun yine hepsini üst üste koyup kazandığın için EYVALLAH BEŞİKTAŞIM!

Ayrıca [member=1]NoPasaran[/member] ın hep bi sözü vardı arkadaş derbide 3 puan bu maçta 3 puan kayseri maçında o hatayı yapmıştık bugün kazanmamız güzel oldu o yüzden Demba nın 11 de başlaması bence doğruydu.

6. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Hakem Atiba'yı atmak istedi ve attı bu kadar basit.

Kuralda burda.

7. djinonu

djinonu Üye

Alınan Beğeniler:
    6

Atibaya sövmekle hakliyiz hakem uyardiysa ve kartin varsa
    VEE bizim ligi azda olsa tanidiysan köprüyü gecene kadar ayiya dayi dicen!

8. Delirdik

Delirdik Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Pozisyon penaltı değil, hakemlik tarihinde ilk defa bir hakem çizgiye basıyorsun diye uyarıyordur herhalde
    sanırsın çizgi 1 metre kalında avantaj sağlıyor anasını satim. Zaten penaltı kullanan topa hareketlendiğinde herkes içerde oluyor. Hakemin yaptığı şerefsizlikten başka bişey değil

ama tabi Atibanın hareketlerini haklı çıkartmaz bu. Sağlam bir ceza kesilmeli kendisine

9. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Yanında töre ve Pedro da basarken sol tarafta bizden başka bir kişi daha basarken gidip Atibayı uyarması manidar. Penaltıyı attırırsın adam içeridedir tekrarlatır kartı verirsin. Böyle bir şey olmaz. Saçmalık.

Bir de penaltı atılırken dikkat etmedim başkası girmedi mi alana?

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Girmez olur mu

11. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Yok bunu biliyorum. Tam vurulurken içeride mutlaka vardır. En başta da o işaretliler girmiştir ama bunlar haricinde de vardır

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Yayıncı kuruluşta yorum yapan Mustafa Denizli, Beşiktaşlı Atiba Hutchinson'ın Torku Konyaspor maçında gördüğü kırmızı kartı değerlendirdi.

Mustafa Denizli yaptığı açıklamada, "Penaltı atışı sırasında o sırada dört futbolcunun da ayağı çizgide. Hatta 5 kişi çizgiye basıyor. Hepsini birden ikaz ederse, 'Bastığınız yer penaltı atışına dahildir, hepiniz açılın' derse tamam. Hakemin Atiba'ya özel bir ilgisi var. Atiba'nın da hakeme özel bir ilgisi var" dedi.

Açıklamalarına devam eden Denizli, "Atiba'nın da inadını anlamak mümkün değil. İzin istemez heralde bu hafta? Asteras maçında Atiba hem Beşiktaş'ı zora soktu, hem de ülke puanı adına bizi zora soktu. Belli ki ona, Asteras maçında fatura ödetmemişler" yorumunu yaptı.

Haber Kaynağı: HABER1903

13. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beşiktaş, Spor Toto Süper Ligi'nin 15. haftasında Torku Konyaspor ile karşılaştı.

Karşılaşmanın ardından Slaven Bilic yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Bilic, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Slaven Bilic ilk yarıda çok kötü oynadıklarını vurgularken; "Çok zor bir deplasmanda çok önemli bi galibiyet aldık. Zor olacağını biliyorduk. Oldukça gergindim, maçın zor geçeceğini öngörebiliyordum. Asla bir gevşeklik yoktu. Burası çok iyi bir stadyum. Burada iyi bir atmosfer var. İlk yarıda standardımızın çok altında oynadık. Gökhan Töre'nin bireysel özelliklerini kullandığı bir anda golü bulduk. İkinci yarıda çok daha iyiydik. Daha sonra iyi bir gol attık. Kenardan gelen oyuncularımız iyi katkı yaptı. Bir penaltı kararı şaka gibiydi. Atiba'nın atılmasından sonra da kalemizi iyi savunduk. İyi oynamasak bile agresif ve cesur oynamayan bir takıma karşı iyi bir galibiyet elde ettik" ifadelerini kullandı.

-ATIBA'YA KIZGIN-

Atiba Hutchinson'ın gördüğü kırmızı kartla ilgili konuşan Bilic; "Bu söyleyeceklerimi yanlış değerlendirmeyin. Atiba'yı savunmuyorum, ona kızgınım. Asteras maçından sonra onu savunmuştum. Bu tamamiyle gereksizdi. Atiba ceza alacak. Burada tartışmalı olan, Atiba'nın kartı görüş şekli. Kızgınlığım Galatasaray maçını kaçıracak olması değil, bu maçta bizi yalnız bırakamsı. Atiba'yı hakem uyarıyor. Hakem uyardıktan sonra Atiba sabit duruyor, Atiba sabit durduktan sonra hakem neden sarı kartı çıkarıyor? Bunu anlamadım, stüsyodakilere sormak istiyorum. Hakem neden birkez daha gelerek uyarıyor?" dedi.

-GALATASARAY DERBİSİ-

Galatasaray maçıyla ilgili görüşlerini dile getiren Hırvat teknik adam; "Galatasaray derbisine kadar yeteri kadar zamanımız var. Bir hafta içerisinde hazırlanacağız. Derbiye hazır hale geleceğiz. Umuyorum ki sakatlığı olan oyuncularımız da dönecek. hedefimiz tamamen ligin ilk yarısını lider bitirmek" diye konuştu.

Haber Kaynağı: HABER1903

:alkis :alkis :alkis

14. El Maestro

El Maestro Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Hakem art niyetli olabilir katılıyorum, belki bu durumda sarı kartta çıkarılmayabilir onada eyvallah,

Ancak yapmayacaksın arkadaş hakem uyardıysa 1 adım geri at çokmu zor 1 hafta erken tatile çıktı işte.. Ben her türlü eleştiriyi yaparım, haftaya dirençsiz bir orta saha olursa sahada dahada çok eleştiririm hatta.

Hakemde art niyet olabilir ancak Atiba'da yokmu sizce yani art niyet ? Çift taraflı bakalım lütfen..

15. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0

Atiba'yı burada da harcayanlar olmuş harika :) Abi olmayan bir penaltı ve akabinde dünyanın hiçbir yerinde olmayacak gösterilmeyecek bir kırmızı kart ile oyuncumuz atılıyor hala Atiba'ya sallıyoruz.

Neymiş efendim Atiba ısrar etmeyecekmiş ulan o zaman eylemlerde de sokağa çıkmayalım polis gaz atıyor veya hükümet tweet atmamızı istemiyor tweet atmayalım madem uyarıyorlar söz dinleyelim.

Yıllarca şu basının "yabancı oyuncular erken tatile çıkmak istiyor noel sebebi ile" içerikli haberleri yüzünden dün Atiba'nın ne bilerek atılmasında ne ihanetinde yer bırakılmış.

Takıma ihanet eden birilerini arayanlar varsa ya Porto ya da Lokomotif Moskova maçlarını izlesin.

16. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77

Ben onu bunu bilmem. Atiba Asteras maçında da saçmasapan bir itiraz yüzünden KK görmüştü. Akabinde de maç berabere bitmişti zaten. Sonra ki Tottenham maçında sağ olsun yalnız bırakmıştı bizi.

Çekiverse ayağını ölecek sanki. Tanımadı mı Türk hakemlerini 2 senede ? Hakem zaten iyi niyetli değildi, Atiba da ekmeğine yağ sürdü. Bilic ceza verileceğini söyledi zaten. Memnun oldum.

17. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Para cezası verilsin zaten Atiba'ya o ayrı konu hatta izinde verilmesin gs maçında tribünde olsun.

Ama siz Atiba konusunda cidden çok farklı taraftan bakıyorsunuz olaya.

Şu kırmızı kartı gs oyuncusu veya fb oyuncusu görmüş olsaydı onlarda kendi futbolcusunu yer miydi acaba.

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Acaip kötü oynadık. Yani resmen bedavadan 3 puan aldık. Ancak şampiyon olmak istersek bu maçları almak zorunadsın. Yada her sene söylediğimiz "bi tane alexin olsa çıkıyor ve alıyor" sözü artık bizim oyunculara yakışmaya başladı. Çıktı Gökhan Çıktı sosa. 2 şut attık kaleye sanırım o gollere kadar ve maç 2-0 oldu.. Çok güzel şeyler bunlar..

İlk devre hayırlısı ile bitse. Çünkü kafa olarakta futbolculrın bittiğini düşünüyorum. Artık biraz tatil zamanı. 1 hafta tatil yapsalar hepsine yetecek..

Tabi bu arada nereye transfer yapılacak bilmiyorum. Atiba gidiyor tkımın orta sahasına adam yok, dün Ersanı izliyorum özellikle ilk devre rezil bir futbol yine, sağ bek zaten sene başından beri sorun kabul ediliyor.Yönetime Allah kolaylık versin Biliçle beraber. Sanırım 1 transfer yapılacak ve bunun mevkisini çok merak ediyorum..

Atiba yanlış yaptı.Hakem adi şekilde takmış olsa da sarı kartın varken Gökhan Töre nin orada müdahalesine rağmen çekilmeyip kırmızı görüyorsun. Oyuncu biraz kendisini koruması lazım.Milyon dolarlar alıyorsun, haftaya sana ihtiyaç var ama lakayt davranyorsun. Ha bide maçın 2 -2 bittiğini düşünün . Bunlar affedilecek şeyler değil..

Demba Ba oynamasa olurdu eleştirilerine katılmıyorum. Her maç 3 puan her zaman derim. Galatasaray maçıda aynı Konya Maçıda aynı. Kupa maçları hariç Beşiktaş her maç bir sonraki maçı düşünerek yaşayamaz. Çıkacaklar oynayacaklar. Hatta ben bir ara Oğuzhanıda soksa dedim Gs maçı öncesi biraz ritm tutsun anlamında..Neyseki çok ihtiyaç olmadı..

Galatasaray maçı için ise belki topikte konuşuruz daha çok ancak çok zor bir maç olacak. Ve ben malesef favori görmüyorum kendimizi.

19. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0

Melis yukarıda bir örnek vermişim polis sokağa çıkmayın diyor çıkma o zaman ölecek misin sokağa çıksan? Veya bu ülkede twitter yasaklandı tweet atmayıverin ölecek misiniz atmazsanız?

Atiba'nın oynamadığı tothenam maçını kaybettik benim mi haberim yok? Atiba bu takımın olmazsa olmazı değildir önemli bir oyuncusudur sadece.

Şuna da imza.

20. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77

Abi aynı şey mi Allah aşkına ? Bu maç bir anda 2-2'ye gelse ne olacaktı ? Hakemin art niyeti var diyorum zaten. Ama Atiba'nın da yaptığını nasıl mazur görüyorsunuz Allah aşkına ? Dakika olmuş 83. Takım 2-0 önde ama rakip penaltı kullanacak ve yüksek ihtimal gol olacak. O pozisyondan sonra 12 dakika daha oynandı maç. Es kaza gol yeseydik Atiba'nın suçu olmayacak mıydı ? Asteras maçının aynısı olacaktı belki de. Bir hafya sonra Gs derbisi var, adamın bizi yalnız bırakma şekline bak. Atiba'yı da çok severim. Müdahaleden kırmızı görse anlarım hani kritik pozisyonda yakalanırız, tutar indirir KK görür. O zaman da alnından öperim :D Ama bu kartlar onun tecrübesindeki adama yakışmıyor.

Verdiğin örnekler tamamen bireysel sonuçlar doğurur. Sokağa çıkarım, gaz yerim. Tweet atarım ceza yerim. Bunlar polisin haklı olduğunu da göstermez zaten. Tıpkı hakemde olduğu gibi. Burada Beşiktaş camiası söz konusu.

Anlatmak istediğim böyle basit nedenlerle kart görmesi. Burada mı Twitter'da mı yazmışlardı hatırlamıyorum kalmış az bir süre, ayıya dayı deyiver, ölmezsin.

Bu Sayfayı Paylaş