[Spor Toto Süper Ligi 7. Hafta] Trabzonspor:1 - Beşiktaş:0 [3 EKİM | 19:00]

'2010-2011 Sezonu' forumunda CR7 tarafından 23 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. saldır beşiktaş

saldır beşiktaş Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: [Spor Toto Süper Ligi 7. Hafta] Trabzonspor - Beşiktaş [3 EKİM | 19:00]

İlk yarı çok iyi futbol oynadık pas yapıp oyunun hakimi olan bizdik pozisyonlarda eşitti Trabzonda kaçırdı bizde.
    Ancak ikinci yarı Ernst Auerilo ikilisinin fiziksel olarak yıprandığını gören Şenol Güneş çok akıllıca bir hamle yaptı
    Yattarayı çıkarıp Ceyhun'u alıp orta sahayı ele geçirdi ve biz oyundan düştük.
    Saçma sapan çalınan bir faul sonucu golü yiyince iyice demorilize olduk
    Trabzon farkı atırabilicek pozisyonlar buldu ancak değerlendirmedi
    Bobonun girişiyle bizde kıpırdanma oldu biraz ama son çabalarda yetmedi mağlup oldu.

Dün hocayı eleştirdiğim tek nokta Necip'i ilk 11'de oynatmamasıydı eğer Necip yorgun oldukları apaçık belli olan
    Ernst-Auerilo ikilisinin birinin yerine oynasa çok farklı olabillirdi maç.

Bir sözümde hakeme Nobreye ceza sahası içinde sallanan tekmeyi görmemesi Egemenin ceza sahası içinde topu ''elle'' kesişisini görmemesi
    Burak'ın Ernstin ayağına bilerek çarpıp düşmesine faul vermesi golü o faul sonrasında yememiz belli önümüzü tıkamaya çalışıyorlar bu sene hadi bakalım hayırlısı.

Bu arada Gutinin maç sonu soyunma odasından gelip hakemden hesap sorması ayrıca takdir edilmeli.
    Liderlik vasfı dediğimiz bu sadece saha içinde dışında heryerde takımına sahip çıkmak.
    İyi oynadı oynamadı tartışılır ancak yaptığı hareket takdir edilmeli.

2. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Televizyondan değilde canlı görünce Nobreyi anladım ki haklıymışım bu adamı istememekle.
    Abi adamın hiçbirşey yaptığı yok ya forvetlik yapmıyor.
    Ernst topu sürüyor holosko kaçcağına geri dönüyor.Bu gidişle sezon sonu Holosko,Nobre,Tabata gibi isimler gider.
    Hakan-Hilbert-Ernst'i beğendim ben.Birde Gutiyi şut çekse beğenicektim.

Bi pozisyon var Guti kaleyi gördü bomboş önü sol ayağına aldı vurmadı abi ya vurmadı!
    Hele 90.dakikada ki Tabatanın boş kaleye kaçırdığı gol! Son frikiği!

3. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Kaan sende Hakani begendiysen herkes begenir artik :)

Guti pasif , motivasyonu eksik, alisamadi sanirim Besiktasa... Mutsuz gibi

4. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Valla görebildiğim kadarı ile iyiydi.
    Bu arada taraftar nasıldı ? Sesimiz felan geldi mi ? Tv gösterdi mi bizi ?

5. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

ben duymadim hic
    macin basinda bir kere gösterdi besiktas taraftarini sonra göstermedi
    yada ben görmedim

6. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

gol önceki frikik sirasinda , yani frikik oldugu olayda Burak kendini yere atmadimì? hic degilse bana öyle geldi, hic sevmiyorum onu, artist herifin teki..

7. kralkartal67

kralkartal67 Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    0

@İhsan abi

Guti'de yorgundu diğer futbolcularımız gibi. Motivasyonu gayet yerinde bana göre. Oyundan alındıktan sonra yedek kulübesinde pür dikkat maçı izliyordu, arkadaşlarına bişeyler anlatmaya çalışıyordu kamera onu gösterdiğinde. 90+ da tartışma çıktığında o da sahaya girmiş spikerin dediğine göre.

Arkadaşları gol attığında kutlamaya gidiyor. Gol attığında taraftara koşuyor. Rakip futbolcularla ve hakemlerle diyaloglara giriyor, takımın hakkını arıyor.. Maşallah diyelim.

Bu arada gerçekten Rapid Wien maçı bizi çok yormuş. Hem oradaki mücadele,hemde dönüş yolcuğunu yıpratmış. Alışmamız lazım diyoruz ama sadece biz değil diğer büyük takımlarda böyle maçların zorluklarını yaşıyor. Barcelona ve İnter bu hafta için örnek gösterilebilir.

8. Grocbenn

Grocbenn Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Gerçekten can sıkıcı bir oyunumuz vardı..Ama doğal olarak sezonda 4-5 maç böyle kötü oynama hakkınız oluyor..O yüzden umutsuzluğa kapılmaya gerek yok..Biz yine bu ligin en iyi takımıyız..

İ.B.B'ye yenildiğimiz maçta bile bu kadar kötü değildik aslında..Ama Trabzonun bizden sonra en kaliteli takım olduğuna inanıyorum..

Bu takımın hala hücum hattında takviyeye ihtiyacı var..Holosko-Nobre-Nihat bunlar kesinlikle bizim sistemimize uymayan adamlar..

Bariz 4-2-3-1 oynuyoruz..Bazen skora göre 4-3-1-2 geçebiliyoruz..Ama sistemde 4-2-3-1 oynuyorsan en uçtaki adamın topa hakim top tutabilen..Verkaça girebilen..Top taşıyabilen adam olması gerekiyor..

Ama Beşiktaş'ta bu kritere uyan tek adam Bobo(O bile şüpheli)..Nobre sadece fiziğiyle var olan bir adam..Hergeçen gün o durumu azalıyor..Ne top tutabilir..Top sürme desen Bilicadan bile ağır olduğu için imkansız..Eskiden Hava topu hakimiyeti vardı şimdi o bitmek üzere..Teknik desen 2 metreye zor top atıyor..Holosko sadece süratli..Onun dışında hiçbir özelliği yok..Nobreden bile kötü tekniği var..Fatih Tekkeden umutluydum ama müzmin sakat olduğuna inanıyorum..

Ortsahadaki 3 lü kısımda kanatlarda Q7 eyvallah..Ama bunun dışında o mevkinin adamı elimizde yok..Hilbert o mevki için alındı ama maalesef beklenileni veremedi..Tabatadan kanat yaratılmaya çalışılıyor ama verimli değil..Holosko deneniyor..Dün gördük rezilliğini..Nihat için yoruma gerek yok..

Çok zengin gibi görünen hucum gücümüz aslında Q7 ve Gutinin ayağına bakıyor..Bunlardan Q7 olmayınca Trabzon önünde düştüğümüz zor durum ortada..

Schusterin bunun farkında olduğunu biliyorum..Önümüzdeki sezonda bu takımda Nihat-Nobre-Holosko-Hilbert'in takımda kalamayacağını düşünüyorum..

Sağ bek ve stopere acil ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum..Rıdvan-Ekrem-Hilbert üçlüsü ile bu sezon idare edilebilir..Ama devre arasında alınacak ofansif kanat bizi çok daha farklı yapar..Uzaklarda da aramaya gerek yok..Volkan Şen bence ilaç gibi gelir..Süpürürüz..

9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Bence oyuncularımızı fazlası ile kötülüyoruz..

Soruyorum size..

Dün trabzondan Beşiktaşın ilk 11 nde oynayacak kaç oyuncu var ?

10. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Besiktas takim oyunu oynayamadi trabzon macinda. Orta saha ile forvette kopukluk var gibi.
    trabzon ise TAKIm oyunu ile kazandi. Ama ileride takim oyunu oynariz,
    Guti ve Quaresma, veya sadece Bobo birseyler yapacak diye beklemeye gerek yok,
    Lucescunun yaptigi gibi 100.yilda, takim olarak oynamak savasmak ve kaybetmek veya kazanmak gerekir.

Bu mac iyi bir ders oldu + YORGUNLUGA katilmiyorum, Guti Realde kac mac oynuyordu? Bu sekilde yorgun degildi?
    O zaman Gutinin kondisyon yuklemesi gerek tum takimla. Guti bu BORU degil ki, geldigi takim Real, haftada 2-3 mac rahat oynayan takim.

Yenilgi olabilir, sadece yorumlar ilerisi icin, SCHUSTERE guveniyorum bu konuda. Gerekenleri yapacaktir eminim.
    Macin hakkida beraberlikti ama.

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

20 maçtan fazla oynadığını sanmıyorum

12. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Ceyhun-Selçuk inan hiç sırıtmadan oynardı. Colman bile oynar yani Tabata'nın oynadığından fazlasını verir.

13. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

ben serkanida begeniyorum trabzonda
    holosko oynayamadiysa bu serkanin basarisidir
    trabzon takim olarak cok iyi,sadece kisiler üzerine kurulan takimlar basarili olamiyor

14. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Benim için maçın adamı Zapotocny. Takım olarak yorgunluğunda etkisiyle pek iyi değildik belki ama iyi takımız diyorsak yorgunluk bahane olmamalı. (Diyoruz ama dünyanın en iyisi denilen Barca bile hafta içi beraberlik hafta sonu beraberlik şeklinde gidiyor :D) Bu arada trabzonlular keşke ADAM gibi yenselerdi. Yerden kalkmadılar resmen.

Bu arada 2 ay içinde dünyanın en iyi takımları sıralamasında 96.cılıktan 26.cılığa yükseldik. Yani 70 sıra birden atladık. Bu sonuç bence çok iyi.

15. Grocbenn

Grocbenn Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Volkan Sende bizi Real Madrid yaptın..

Selçuk-Ceyhun-Colman-Serkan-Yattara hatta yedek Alanzinho bile bizde çok rahat oynar..

16. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Ceyhun-Selçuk-Yattara oynar bizim takımda.

Hele Yattara sağda çok iyi olur :D

17. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

sahda yattara,solda quaresma fenami olurdu :)

18. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Arkada Ceyhun-Ernst
    Ortada Guti
    İlerde Bobo

Çok iyi olurdu abi :D

19. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Yuh

Sende yaptın bunları Barcelona..

Selçuk Colman Yattara üçüde oynayamaz iddaa ediyorum..

Sağ bek yerli olmasından sadece Serkan belki..

20. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Colman 11'de oynayamaz zaten.
    Ama Ceyhun ve Selçuk bu takımda oynar abi :)

Yattara zaten bu sağ kanatsız holosko,nihat'ın içinde hayli hayli oynar ;D

Bu Sayfayı Paylaş