Serbest Bölge.. -ulusal Geyik Topic'i...

'Eğlence/Mizah/Oyun Salonu' forumunda AsA tarafından 18 Kasım 2006 tarihinde açılan konu

1. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Tipik abartılmış ramazan haberleri
    Bire bin katıp saçma haber yaparlar böyle
    Milyonlarca insan rahatlıkla orucunu yiyo milyonlarcasıda tutuyor rahatça
    Muhafazakar iç anadolu şehirlerinde bile tüm lokantalar açık bi şeyde olmuyor

Simurg bunu beğendi.
  2. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Guneyde kürt devleti kurulmak uzere, bunun bizi nasil etkileyecegi asikar, turizmde 30 yilin en kötu sezonu, ekonomik kriz kapida ve su anda devletimizin basinda olan sahis gezi parkindaki kislanin derdinde. Ya harbiden her alanda iyice b.ka battik. Kanundan hukukuna, spordan örf gelenek görenege, cinsel suclardan egitime. Cok karanliktayiz. Vallahi insan kahroluyor.

3. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Bu kadarda karamsar olma cem baba
    Her şey rayına oturur zamanla
    Millet rahat demekki ses çıkarmıyor
    Provakasyona gelmemek gerekir
    Türkiyede politika gerginlikler üzerinden yapılıyor.
    En yukarıdaki gündem belirliyor ve bi anda herkes o ne dese tartışılıyorsa sorun sevdikleri ile sınırlı değil anlamı çıkıyor.onu sevmeyenlerde onun çaldığı saza göre oynuyor.

4. banucan

banucan Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Gezi deki tek olay zaten ekonomi çok kötü eeee bunuda bişeye bağlaması gerek yine olay çıkarıp gezidekiler ekonomiyi bozuyor şeklinde olcak
    Ama ben bunu anlayamıyorum gezi süreci boyunca turist gelmiyooo ekonomi mahvolduuuu diyen herkes bu patlama olaylarından dolayı gelmeyen turistler için gelicek bu sene gelmezse seneye gelicek diyor bu işte bir yanlışlık var bence ben dahil herkesin bunu oturup bi düşünmesi ve bizi kutuplaştırmaya çalışan herkese de uygun bi cevap vemesi gerek biz müslümanıyla hristiyanıyla yahudisiyle anlaşan biçok arkadaşı feneli gsli olan komşularında alevi olan sünni olan hanifi olan hep bir arada yaşayıp bunu başarabilen bir toplumken nasıl bu hale getirildik bi düşünüp kendimizi toparlamamız lazım

keskinli bunu beğendi.
  5. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91
    aynen abi öyle, her sene ramazan ayında bu tarz haberler çıkıyo
    ramazan ayında içki içenlere saldırdılar, oruç tutmayanları dövdüler vs..
    klasik islam - müslüman karalama çabası başka bi şey değil

6. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    haberler cikiyor filan tamam da, video var ortada, ramazan icki iciyorsunuz filan diye bagriyor o beyazli, masalari atiyor. Karalama cabasi var, yok demiyorum. Erzurumda yemek yiyebilecegimiz acik bir yer var mi diye soranin videosu var, adamin bir dayak yemedigi kaldi, onunda videosu var. Teknoloji ilerleyince maalesef bazi seyler ortaya daha cok cikiyor.

@keskinli ben ilerliyen dönemin , yillarin daha kötu olacagini dusunuyorum maalesef. hatirlatirim :) En buyuk sorun yarginin, hukukun yurumedigi. Devletin söz sahipleri kanunlari takmiyorlar. Eger "diger" yuzde elliden isen hep bir korku icindesin.

7. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Karalama kampanyası abartma olayları olduğuna bende katılıyorum.

Ama bu tarz olaylar yok değil mi evet var yaşanıyor maalesef bunun doğru olduğunu da kabul etmiyoruz tabikide.

Teknoloji ilerliyor daha kolay çıkıyor çoğu şey ama bilgi kirliliğide çok çabuk çıkıyor ortaya bazı şeyleri gerçek zannediyoruz ama tamamen sahte bile olabiliyor.

Bi taraf ramazan ayını orucu dini karalamaya çalışıyor bu olayları yapanlarda bunlara fırsat veriyor işte.

8. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Aynen öyle.

9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Karalama kampanyası dediğiniz olay ne zaman karalama kampanyası olmaz ?

Sesiniz yükselttiğiniz zaman.

Adamları bugün gazeteleriniz savunuyor. Yok karıya kıza laf atmışlar yok başka şeyler.

Keşke o günden sonra oruç tutan insanlar gitseydi Cihangire ve siz istediğinizi yeyin için kardeşim deselerdi.

Denmediği sürece bu durum savunulmuş oluyor..

10. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Birini savunduğum veya benim olan bi gazete yok.
    Belkide o gazeteler yalan konuşuyordur bilemem çünkü bilmiyorum.Peki sen nereden biliyorsun abi? Belkide doğru laf attılar başka bi olay oldu olay olunca iş alkole ramazana döndü sende inanmak istediğine inanıyorsun belkide doğru olmayan bir şeye inanıyorsun.Şunu da tekrardan söylüyorum kesinlikle yanlış ve olmaması gereken bi olay.

Herkes hep kendi gazetesinin yazdığına inanıyor hep kendi sayfalarının paylaşımına inanıyor.

Oruç tutan insanlar gitseydi şunu yapsaydı felan diyorsun da abi yapma gözünü seveyim ya şimdi istanbulda olduğumu düşünüyorum işimi gücümü bırakıcam oraya gidicem ben oruç tutuyorum istediğiniz gibi yiyin dicem.

Ben diyorum ayrıca kim ne yerse yesin ne içerse içsin umurumda değil.Ama saygıdan ondan bundan bahsederken oruç tutanların karşısında yiyip içen adamın saygısızlığı ne olacak? Hiç bir şey çünkü o özgürlükçü insan.

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Oruç tutanların karşısında yemesi kişinin yine kendisi ile alakalı durum.

Sonuçta o normal hayatına devam ediyor. Topu topu 15 16 saat aç kalınıyor ve bunun için başkalarını zorlamaya gerek yokki..

Ayrıca
    Oruç tutanlarında oruç tutmayanlara saygısızlığı oluyor bunlarıda gören yok ama. Mesela gece saat 3 te davul sesi, mesela gece saat 3 te yemek tabak sesleri balkonlarda. Ama oruç tutmayıp yatan insanların rahatsızlığı hiç kimsenin gözüne batmıyor..

12. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Bunları söyleyen kişiyle ne dersek diyelim ne söylersek söyleyelim anlaşamayız abi daha bir şey dememe gerek yok :D

13. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Haber yalan demiyorum bende.olaylar yaşansada yaşanmasada alakasız milyonlara çıkmamalı fatura.
    Üzerinde febe forması var diye dayak atanada sahip çıkmayacaksın oruç tutmuyor diye adam dövenede.
    Birileri rakip takım taraftarı dövünce türkiye başka bi ülkeye dönmüyorsa bu konudada türkiye başka bi ülkeye dönmez.
    Ben son senelerde hep ramazana denk geldim türkiyede dolayısıyla tüm restoranların açık olduğunu gördüm.milletimiz çok hoşgörülü bi millet tebrik etmek gerek

14. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ya abi ne hoşgörüsü bende bunu anlamıyorum.

Lokontada insanlar yemek yemesin mi

15. banucan

banucan Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Yahu zaten herkes için hayat devam ediyor
    Oruç tutmak zorunda değil ki herkes ya da birileri tutmuyor diye tutanlarda bırakıcak değil ki
    Benim tek sorunum var vallahi sokakta sigara içen kişiler ama bu bi ramazana ozgü değil kimseyi zehirlemeye kimsenin hakkı yok başka da kimsenin bi problemi yok zaten bunu olay yapmak isteyen oruç tutan ve tutmayanlar dışında arada iki taraftan 3-5 dengesize gorede hareket edip gaza gelmemek en iyisi

16. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Yesinler tabii
    hoşgörüsüz bi millet olsak her gün yüzlerce yer basılırdı dolayısıyla böyle olayları abartmamak lazım
    Kaba kuvvetle problemleri çözmeye çalışan her yerde ve her mahallede olabilir
    Dünyada başka örneklerde var
    Almanların bazı dini bayramları var mesela,ne eğlence yerleri açık olur nede sesli müzik yapabilirsin
    Yaparsan cezayı yersin

Simurg ve carsi52 bunu beğendi.
  17. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Isvecte böyle sorunlar yok :) Ramazan ve kurban bayramin ilk gunu + newrozda kürtler ve farslar tatiller.

Yalniz dun isvec parlemontasi aldigi yeni multeci kanunlariyla en bonkör(?) sartlari olan avrupa toplulugu ulkesinden , en zor sartlari olan duruma gecti. sIkici bir durum ama artik ulke kaldiramiyor maalesef.

18. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
  19. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Izmir kemalpasada bomba yuklu arac bulunmus, catismalar varmis. Aman egede tatil yapan arkadaslar, yasayanlar kendinize dikkat edin.

20. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Herkesin ramazan bayrami mubarek olsun

Bu Sayfayı Paylaş