Olcay Şahan (Trabzonspor'a Satıldı)

'Futbolcular ve Teknik Heyet' forumunda hun tarafından 30 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    31 maçta 5 gol 6 asist hücumcu bir kanat için çok değil bence. Çünkü Olcay kenara inip orta açan bir kanat değil, devamlı içeri girmeye çalışıp şut deneyen biri. Attığı bu gollerin, yaptığı bu asistlerin yanında çok defa sinir etmiştir bizi.

Gökhan Töre : 2047 dakika 6 gol 8 asist
    Olcay Şahan : 2294 dakika 5 gol 6 asist
    Kerim Frei : 1423 dakika 5 gol 5 asist
    Ricardo Quaresma : 2260 dakika 5 gol 7 asist

Oynadığı süreleri göz önüne alınca sıralama (fayda): Kerim-Gökhan-Quaresma-Olcay oluyor. Olcay yerine Başakşehir'den Doka Madureira gelse, Olcay'ı aramam. İlk 11 için yetersiz biri.

2. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    2012-13 37 maç 11 gol 6 asist
    2013-14 36 maç 8 gol 10 asist
    2014-15 48 maç 9 gol 11 asist
    2015-16 39 maç 5 gol 6 asist

toplam 159 maç 33 gol 33 asist

gökhan töre
    2013-14 33 maç 4 gol 8 asist
    2014-15 43 maç 9 gol 11 asist
    2015-16 32 maç 6 gol 8 asist

toplam 108 maç 19 gol 27 asist

quaresma
    2010-11 39 maç 11 gol 16 asist
    2011-12 34 maç 7 gol 11 asist
    2015-16 35 maç 5 gol 7 asist

toplam 108 maç 23 gol 34 asist

madem istatistiklere bakıyoruz gökhan töre olcaydan daha verimli gözükmedi gözüme...

NoPasaran ve keskinli bunu beğendi.
  3. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Quaresma ve beğenilmediği 2 sezon performansı 18 gol 27 asist :) azıcık diğerleri oynasaydı o da kafayı yemezdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Herkesin görüşüne saygı duymak zorundayız da ben bu istatistiklere dikkat etmiyorum.
    Bir defa 2010-2011 sezonundan bu yana takımda aynı kalan bir şey yok.
    En fazla geçen yıl ve bu yılı baz alırım. Ondan önce de takım farklıydı.

Onda da Töre 43 maç 9 gol 11 asist, Olcay 48 maç 9 gol 11 asist. Töre 32 maç 6 gol 8 asist, Olcay 39 maç 5 gol 6 asist.
    Toplam Töre 75 maç 15 gol 19 asist, Olcay 87 maç 14 gol 17 asist.
    Quaresma bu sezon geldi zaten.

Şahsen güncel performansla ilgileniyorum, bu sezon oynanan futbola bakıyorum. O zaman Tolga'yı da Bilbao'yla İnter'le oynadıkları sezon istatistikleriyle inceleyelim. Veya iyice abartıp Pancu diyeyim, bizdeyken en beğendiğim futbolculardandı. Şuan 38 yaşında Voluntari'de oynuyor Rumen liginde, onu getirip 11'e koyalım. Olcay'ı ilk geldiğinde beğeniyordum bu konunun ilk sayfalarında duruyor mesajlar, hatta maaşı fazla diyenlere bir durun tarzı şeyler yazmıştım. Ama geçen yıldan beri Olcay ilk geldiği zamanki Olcay değil. Ve bu Olcay'ın takıma verecek pek bir şeyi yok, ezdiği toplarda cabası.

5. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    olcayın bu sene düşüşünü görmemek imkansız zaten. kesinlikle geçen sezonlarda ki gibi değil. ama futbolcu bile değil yorumları çok geliyor o beni kızdırıyor.
    bu takıma verdiği katkı ortada
    şuan quaresmadan başka kim var zaten kanatta ? gökhan töreden daha etkili olduğu da kesin. kerimden daha çok mücadele ettiği de. e o zaman sorun nerede ?
    her sene bu adam linç ediliyor ona üzülüyorum.

6. enser

enser Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Abartıldığı kadar olmasa da bende kötü buluyorum sanırım sıkıntı 11 başlaması. Taraftarın dikkatini çeken bu olmalı. Beşiktaş'ın 11 i olduğunu kimse iddia edemez ama alternatif için kenarda bekleyen olabilir bence.

7. RCA

RCA Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Olcay, her sene gelişen beşiktaş takımına her geçen sene ayak uyduramamaktadır. Yoksa olcay hep aynı olcay. Seneye daha da ayak uyduramayacaktır. Yeteneği sınırlı, sınırlı olduğu kadar hırslı bir oyuncu. Ben en başından beri beğenmedim, beğenmeyeceğim de.

eRe bunu beğendi.
  8. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    bence en doğru yorum bu
    katkısı şüphesiz ama yetersizliği doğrudur
    ancak ve ancak linç edilecek kadar da kötü bir futbolcu değildir
    hele ki şuan bu takımın en iyi 2. kanat oyuncusudur.
    yerine daha iyisi alınır umarım bunu her zaman söylerim...

9. turkmaxi

turkmaxi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yaptigi rezilliklerinde istatistikleri var.Ordada bir suru hatanin bas mimari.Atamadigi paslar kaptirdigi toplar onun yuzunden yedigimiz goller kontrataklar. Bos kaleye onlarca heba ettigi pozisyonlar gereksiz kartlari hepsini ekledeydin artisimi cok eksisimi gorurdun Sunuda soyleyeyim olcay sovmen olmasa kameralara oynamasa haddini bilip 10 numarayi cikarirdi.Bunu Oguzhana verip al kardesim hakkin derdi.Biz 4 tane kanat oyuncumuz.Geriye kalan Q7 Tore ve Kerim Olcay kadar oynasa emin olun ondan fazla katki saglarlar.Bu yuzden 2.si egil 5.si dahi olamaz.Kerim gibi adamida hafife almayin olcayi 3 e katlar.
    Son olarak bahsettigimiz atak oyuncusu on libero veya stoper degil.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2016
  10. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Olcayın yerine koyduğumnuz adamlardan tam verim alamıyoruzki Olcay Kesilsin.

Kerim 1 var 3 yok
    Töre 1 var 4 yok
    Olcay en azıondan
    1 var 1 yok

;D

Ama benced de seneye o bölgeye skorer bir oyuncu alınmaıs lazım.

11. turkmaxi

turkmaxi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Olcay 1 var 1 yok guzeldi :)

12. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    ne numaraya taktınız ya
    oğuzhan 10 istedi vermedi sanki :)
    quaresma bile lakabını önemsemedi 7 numarayı almadı
    10 numara giyince mi herşey değişiyor

tamamdır takımda herkes gol atıyor pas atıyor herkes mükemmel yediğimiz tüm gollerin kaçan tüm pozisyonların hatta hakemin bile hatalı karar vermesinin en büyük sebebi olcay ve onun 10 numarası. karakter yoksunu sonuçta şovmenin teki başka da birşey yaptığı yok. umarım gider de gt7 ve kerim frei bizi kanatlandırır her pozisyonu gol ve asist olarak sonlandırır topları kaptırmaz bize gol yedirmez :)

13. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    dusuncelerimi bu zamana kadar yaptigim yorumlardan biliyorsunuz ama yapilan bazi yorumlar beni o kadar sasirtiyorki yani bu yorumlarla konulan cita ucunculuk gibi duruyor.

hun bunu beğendi.
  14. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Ne olcaymış arkadaş
    Her maç günü vede her maçsız gün olcay konuşuluyor
    Bazıları hiç düşürmüyor
    Duyan 15 milyona aldıkda verim alamadık sanar
    Almanyanın 2.liginden gelmiş bi oyuncu
    Masraf verim karşılastırmasında çok iyi bi yerde
    Bu sene vermsiz oldu kendini olcayhinho gibi gördü şımarık hareketler yaptı
    Sonuç olarak hocanın bi bildiği vardır onu tercih etmesinde

NoPasaran bunu beğendi.
  15. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    samet aybaba - bilic - şenol güneş
    3 ü de farklı tarz 3 ü de olcaydan vazgeçemedi şu kadroda

daha iyisini alırız umarım ancak şuan onu kesecek oyuncu yok ne yazık ki takımda.
    BU OLCAYIN SUÇU DEĞİL. TRANSFER PLANLAMASININ SUÇU... !

16. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Aksini söylemiyorum ki bende. Hatta buradaki diğer kişilerinde aksiyi söylediğini düşünmüyorum. Şimdi bana gelip biri para verse, Beşiktaş'ta oyna dese tamam demem mi? Derim. Ama çok yetersizim ;D. Olcay'da yetersiz. Her zaman diyorum, Olcay bu takım için hele de ilk 11'i için yetersiz. Bizim ligde iş yapar, ligin hâli ortada. Ama Avrupa'da iş yapamaz. Beyniyle oynamıyor futbolu.

Yapılacak iş basit. Olcay-İso gibi kişilere güvenip yola çıkılmayacak. Yola çıkılacak 11 kişilik as kadroya bu tip kişilerin adları yazılmayacak (hatta sözleşmesi bitiyorsa ve maaşta anlaşılamıyorsa yolun açık olsun denecek, netice de kaliteli futbolcular değiller, ısrar etmeye gerek yok). Yukarıda mesajda yazıldığı gibi, bundesliga 2 ayarında biri Olcay, fazlasını beklememek lazım. Eğer 3 İstanbul takımı Avrupa'da iyi yerlere gelmek istiyorsa, takımın yöneticileri & teknik ekipleri Olcay gibi Volkan Şen gibi adamları ilk 11 futbolcusu olarak görmeyecekler. Bu kadar basit.

turkmaxi bunu beğendi.
  17. turkmaxi

turkmaxi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Bilicin futbol bilgisine hayrandim olcay her zaman 11 ozi her zaman yedek.Dusunun artik gerisini.O kadar cok biliyodu yani.Olcayida oynattigina gore haklis sebebi var hedefte 3luk vardi cunku

18. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Peksimet'i oynatıp Tosun'u oynatmıyordu birde. ;D Onu da not olarak düşeyim.

19. turkmaxi

turkmaxi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yani her tarafta yazip duruyolar ozellikle haber1903 de samet aybab bilic fatih terrim bilmiyo siz biliyonuz.Evet biz biliyoruz yani onlar anlamiyo.Anlamdiklarida ortada.Senol hocada arada bi sacmaliyo.Kerimi bi macra gol pasi vermisti.Hemen cikartti iste o zaman ondanda suphelendim.Ya da torpilli birileei baski yapiyor olcayi oynat diye baska aciklamasi yok.

20. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    şuraya yazıyorum bu adam bir maçta 10 gol 10 asist yapsa siz yine beğenmeyecek birşey bulup eleştirirsiniz. tamamen bu adama sövmeye kilitlenmişsiniz başka da bir açıklama yok. ne denilse bir şekilde bu adama laf söylemeyi başarıyorsunuz valla

Bu Sayfayı Paylaş