Özgecan'ı Öldürüp, Yaktılar !

'Serbest Vuruş' forumunda NoPasaran tarafından 14 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Ynt: Özgecan'ı Öldürüp, Yaktılar !

  [​IMG]
   
 2. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu 3 sanığın yargılanmasına Tarsus Adliyesi Konferans Salonunda başlandı.
  12:00Kayseri Barosu'ndan avukat soruyor Suphi'ye:

  - Anlatırken ağlıyorsun. Özgecan'ı keserken ağlamadın mı hiç?

  Suphi gayet rahat: "Allah kimseye vermesin. Böyle olmasını kimse istemez." dedi. Sanki basit bir kaza ya da kusurdan söz ediyordu.Duruşmaya 13.30'a kadar ara verildi.
  11:50Suphi dikkeniyor mahkemede. "Sinirli adamım. Hem o bayan bana ne söyledi biliyor mısınuz?" diyor. Mahkeme başkanı "söyle" diyor.

  Suphi "şerefsiz" dedi deyince salondan uğultu yükseliyor: "Biz de söylüyoruz..."

  11:30

  Gaziantep Barosu'ndan bir avukat, mahkeme bakanından ateşli silah taşıyanların (polis ve jandarma) duruşma salonundan çıkarılmasını istiyor. Mahkeme başkanı bu talebi reddediyor. Çok sayıda kadın örgütünün yanı sıra duruşmaya Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyesi Mustafa Ateş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı temsilen Av. Hülya Yasa Güney de katıldı. KADEM ( Kadın ve Demokrasi Derneği) Kahrmnmaraş, Elazığ ve Antep yöneticisi avukat kadınlar geldi.
  10:30

  Sanık Suphi Altındöken Özgecan'a nasıl kıydığını tüm detaylarıyla anlatırken o kadar sık ağlama molası veriyor ki.. Mahkeme Başkanı Ercan Kumubal azarlıyor. Suphi, "bacanak" dediği Fatih Gökçe'yi suçlamayı, saf bir çocuğun kötü yola yöneltilmesi gibi anlatmayı ihmal etmiyor. Elinde mikrofon... Kim inanır? Kimi kandıracak? Yüreğimin ritmi yükseliyor. Nefes alamıyorum. Tarafsız değilim. Özgecan'ın ve katledilen, tecavüze uğrayan tüm kadınların tarafındayım çünkü.10:10

  Sanık Suphi Altındöken'in savunmasına geçildi. Altındöken şunları söyledi:

  "Maktül bindi, yorgundum, ben Mersin'e gitmeyecektim, 100 TL istedim, patrona yalan söyleyip 30 TL'sini verecektim. O yüzden kimse görmesin diye şehre girmeyip otobana girdim, itiraz edince ilerde U dönüşünden dönecektim, ama maktül çantasından bir şey çıkardı. 'Bayan niye böyle yapıyorsun' deyip arabayı durdurup arkaya yanına gittim. Ben sinirli biriyim, herkes bilir.

  Kapıyı açmama rağmen inmedi, yüzümü tırmalamaya başladı. Ben de sinirlenip dövmeye başladım. Kafası demire çarptı, bayılınca panikledim, hastaneye beraber götürmek için diğer sanık Fatih'i çağırdım. Geldi, dur kardeş önce konuşalım dedi. Issız bi yere gittik. Fatih maktüle bir baktı, sonra arkadaşı Osman'ı arayıp benzin istedi. Buluşmak üzere ayrıldık, ben eve gittim. Babamı aradım, benim eve geçtik, elimi yüzümü temizledim. Fatih geldi, koltukların kanlı başlıklarını topladık.

  "BUNU İLK KEZ SÖYLÜYORUM"
  Bunu ilk kez burada söylüyorum. Bir baktım Fatih arabadan kemerini düzelterek iniyordu. Fatih dedi ki 'öldürmemiz lazım' Ben bıçağı aldım, boğazına sapladım.

  (Bu sırada Fatih, Suphi'ye hücum etmeye yelteniyor. Jandarmalar engel oluyor)

  Hadi gidiyoruz dedik, babam 'nereye' dedi. Fatih 'pikniğe gidiyoruz mangal yakarız' diye espri yaptı. Ben paniktim, Fatih soğukkanlıydı. Fatih bana yüzümü maktülün tırmalayıp, tırmalamadığımı sordu, 'evet' deyince "Kimliğini bırakmışsın sen, elini kes" dedi, kestim ellerini. Önce çuvala koyup gömecektik, sonra Fatih babamdan mazot istedi. Bıçakları temizledi.

  "ÇOLUĞUNU ÇOCUĞUNU YAKARIM DEDİ"

  Bana 'kız güzelmiş' dedi, 'sen bir şey mi yaptın' dedim. Sus sesini çıkarma yoksa seni ihbar ederim dedi. Ayrı arabalarla yola çıktık, geminin orda onu bekledim, fatih aradı üniversitenin oraya çağırdı. Buluştuk, ben onun aracını takip ettim, bi sürü köyden geçtik, bir yerde durduk. Cesedi indirdim, bana benzini getir dedi, ben öyle bir niyetim olmadıgı için benzin şişesini kasten düşürdüm, yakmayalım dedim, o ısrar etti. Ertesi gün buluştuğumuzda Fatih elini omzuma koydu, "Bak, dün otobüste kıza öyle yaklaştığımı söylersen çoluğunu çocuğunu kaçırırım' dedi."


  09:50

  İddianame, bant kaydından okunuyor. Özgecan'ın nasıl vahşice katledildiğinin ayrıntıları bir bir sıralandıkça yürekler daralıyor, boğazlar düğümleniyor. Dayanmak çok güç. Özgecan'ın anne ve babası yok duruşmada. Ailesini temsilen gelen amcası Yaşasın Aslan heykel gibi donuk gözlerle bakıyor. Vakur, başı dik, metin...


  [​IMG]  09:35

  Mersin Barosu'na başvuran ve Özgecan Aslan davasında müdahele talebinde bulunan bin avukat nedeniyle duruşma, adliyenin 6. Katındaki 110 koltuklu konferans salonunda yapılıyor. Üçeriye 100 avukat alındı.

  [​IMG]
  09:20
  Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma 9:20'de başladı. Sanıklardan önca Suphi Altındöken ardından babası Necmittin Altındöken sonra da Fatih Gökçe geldi. İfadeleri alınmaya başladı.
   
 3. Simurg

  Simurg ★ Kartaliçe ★

  Katılım:
  21 Kasım 2006
  Mesaj:
  15.566
  Alınan Beğeniler:
  91
  Çok aptal ve düzmece, suç işleyeni koruyan yasalarımız var.
  Kıyafet rengi, saçlarının dağınık olması, dar giymesi, tek seferde öldürmek tüm bunlar indirim sebebi.
  Allah cezasını versin bu adama müebbet hapis verdirmeyecekler sanırım.
  Asılsın, hadım edilsin, idam edilsin, bu pislikler yiyor içiyor, çalışmıyor bile biz vergilerle adamlara çok sağlam bakıyoruz.
  Böyle ırz, ar, namus düşmanlarını koruyan yasalara lanet olsun.
   
 4. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Özgecanın katillerinin Ağırlaştırılmış Müeebbet dışında ceza alması bence imkansız.
   
 5. Simurg

  Simurg ★ Kartaliçe ★

  Katılım:
  21 Kasım 2006
  Mesaj:
  15.566
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ben televizyonda gördüm, herhangi bir cinsel münasebet belirtisi otopside çıkmamış
  tek darbede ölmüş bunlarda ağırlaştırılmış müebbet için yeterli değilmiş
  öldürdükten sonra diğer delil yok etme işlemleri gerçekleştirdiği için ceza yasasına göre ağırlaştırılmış müebbet olmuyormuş.
  Millet adamı haklı çıkarmak için herşeyi yapıyor
   
 6. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Alla alla

  Bekleyelim bakalım

  Adamın karısıda işin içinde snaırım. öldürüdlüğü gün defalarca teefonda görüşmüşler ve smsleşmişler.
   
 7. Simurg

  Simurg ★ Kartaliçe ★

  Katılım:
  21 Kasım 2006
  Mesaj:
  15.566
  Alınan Beğeniler:
  91
  Utanç verici bi olay İnşallah idamı getirip ibret olsun diye asarlar canlı yayında da böyle namussuzlar ders alır.
   
 8. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Bide ağlıyor şerefsiz..
   
 9. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  13.48 Efkan Bolaç: Katilin babası Necmettin Altındöken benim olayla alakam yok ben Hiper tansiyon hastasıyım böbreklerim rahatsız, cinayete karışmadım dedi...

  13.44 Suphi Altındöken'in babası Necmettin Altındöken,"benim bu olayla uzaktan yakından hiç bir alakam yok" dedi. Altındöken ifadesi sırasında asgari maaş alan bir işçi olduğunu dile getirince hâkim tepki gösterdi: "alakasız şeyler konuşuyorsun, bu anlattıklarının iddianameyle davayla hiç ilgisi yok."@CHDistanbul

  13.39 Sanık Necmettin Altındöken ağlamaya başladı.@CHDistanbul

  13.34 Sanık Fatih Gökçe, "çok heyecanlandım tansiyonum da var sonra konuşsam olur mu?"dedi. Bunun üzerine diğer sanık Necmettin Altındöken'in ifadesine geçildi.@CHDistanbul

  13.34 Sanık Fatih Gökçe'nin savunmasına geçildi.
   
 10. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  13:45
  Duruşmanın ikinci bölümünde sanık Baba Necmettin Altındöken konuşuyor:


  "Parasızım" dedikçe ağlıyor.

  "Uzun yol şoförüyüm. 11 Şubat'ta hastaneye gidip böbrek tahlillerimi aldım, eve geldim. Evden çıkmam. Dizi fimlerim onları seyrederim."

  Oğlu ve Fatih'in 15 dakika sonra geldiğini, arabaya bindiğini söyledi. Mahkeme başkanı, "Arabanın içi kan gölü. Nasıl görmedin, kan kokusu almadın mı?" deyince "Hayır efendim. Önde oturuyordum. Bu olayla uzaktan yakından alakam yok."
   
 11. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  14:45
  Mahkeme Başkanı, Fatih Gökçe'ye, banttan bir bölümü okunan önceki ifadesini sordu.

  Gökçe, "Jandarma hep ' şunu şöyle, bunu böyle yap' dedi. Neredeyse ben öldürdüm diyecektim. Halbuki 'yaktıkları şeyi' jandarmaya ben gösterdim."

  14:25
  Sanık Fatih Gökçe konuşuyor:


  "Hastaneye götürmesini birkaç kez tekrarladım. "Gerek yok zaten ölük" dedi. Kaçtım. Beni bulmalarından korktum. Annem gibi tansiyon hastasıyım. Babasına yalvardım, Suphi'yi polise götürmesi için yalvardım. O da " Keşke engel olsaydın" dedi. Babası polise git deseydi giderdi.

  "SUPHİ ARABAYA GİRDİ, 3 DAKİKA SÜRDÜ"

  Suphi babasından bıçak istedi. Önceden hazırlamış gibi verdi hemen. Suphi arabaya girdi, 3 dakika sürdü. İndiğinde elinde maktule ait elleri gördüm. Onları bir poşete koydu."

  14:15
  "BENİM DE KIZIM VAR"


  Necmettin Altındöken ilk ifadesinini reddetti. Hüngür hüngür ağlayarak "Benim de kız evladım var. Bilsem engellerdim" Başkan, "Cesetle onca saat gezmişsin ama" deyince reddetti.

  "DOKTOR BENİ COPLA DÖVDÜ"

  İlk İfadesinde gözlerinin iyi görmediği için avukatın getirdiği ifadeleri okumadan imzaladığını, polisin küfrettiğini, sağlık kontrolü için götürüldüğü doktorun kendisini copla dövdüğünü ağlayarak iddia etti.

  Soruşturma Savcılığı'na verdiği ifade banttan okunan baba Necmettin Altındöken'in çelişkileri ortaya çıkıyor. Arabada bir şey görmediğini söyleyen sanık, önceki ifadesinde araçta duyduğu hırıltıyı tarif ediyor. Cesedi oğlu Suphi ile Fatih'in nasıl yaktıklarını seyrettiğini de anlatıyor.

  "ONLARI KOVDUM"

  Özgecan'ın ellerini evde gördüğünü, giysi ve eşyalarını sobada yaktığını söyledi. Cesedi evine koymalarına itiraz ettiğini, küfrederek kovduğunu anlattı. Oğul Ahmet Suphi babasını, baba da oğlunu masumlaştırma çabasında. Baba şimdi de oğlunun psikolojik rahatsızlığı olduğunu, kına gecesi kendisini bıçakladığını örnek olarak gösterdi. Bol bol gözyaşı döktü.


  14:00
  Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde ikinci sanık Fatih Gökçe, çok heyecanlı olduğu için en son ifade vermek istediğini bildirdi. Mahkeme kabul etti. Suphinin babası sanık Necmittin Altındöken ifadesinde olaydan jandarmayla aynı anda haberdar olduğunu söyledi.

  "Emekliliğime 111 gün kalmıştı.Yüksek tansiyonum var, böbreklerim rahatsız. Jandarmada gözaltında iki öğün kahvaltıdan başka bir şey yemedim" deyince Mahkeme başkanı, " Ne alakası var?" dedi.

  Sanığın soruşturma savcılığındaki şfadesi banttan okunmaya başladı.
   
 12. carsi52

  carsi52 Süper Kartal Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesaj:
  30.400
  Alınan Beğeniler:
  131
  Bunları mahkemeye götürürken yanlışlıkla halkın eline kaptıracaklar linç edilecek şerefsizler.
   
 13. ilhan mansız_melis

  ilhan mansız_melis Müdavim

  Katılım:
  24 Ocak 2008
  Mesaj:
  21.621
  Alınan Beğeniler:
  77
  Kaan abinin yazdığını yazacaktım ben de. 15 dakika halkın içine bıraksınlar şunu ama ölmesin. Ölmesin ki sürünsün. Ölmesin ki kaldığı koğuşta ona yapılanlar devam etsin.
   
 14. carsi52

  carsi52 Süper Kartal Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesaj:
  30.400
  Alınan Beğeniler:
  131
  Bu pisliklere yapılacak o kadar çok şey var ki hislerimi anlatsam ağzınız açık kalır o kadar tiksiniyorum ki tecavüze kalkışanlardan ve üstelik yerde kanlar içinde yatan kıza yapılmış.

  Okurken her cümlede sinir katsayım arttı tiksindim okuduğum her an mahkeme salonunda olmak istedim.Kızın ailesine ve yakınlarına Allah sabır versin kendimi bi an onların yerine koyuyorumda imkanı yok o salonda bir şey yapmadan duramazdım.
   
 15. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  18.02

  Suphi'nin eşi, bir avukatın soruları karşısında çelişkili ifade veriyor. Minibüsün beyaz koltuk kılıflarındaki kan izlerini farketmediğini, desenleri olduğunu söylüyor. Biraz duraksayıp " Onları kayınpederim Necmittin yıkadı" diyor.

  17:00
  Suphi'nin Eşi Neslihan Altıntaş, SAGBİS (Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile duruşma salonuna bağlandı:

  "Eşinin elindeki kan ve yüzündeki tırnak izlerini sorunca "kavga ettim" dedi. Siyah pantolon kazağını çıkarıp yıkamamı istedi. Kan var mıydı bilmiyorum. Hiç aklımın ucuna dahi gelmedi böyle bir şey olduğunu. Zaten kavgacı biriydi, şüphelenmedim."

  16:00
  Özgecan'ın amcası Yaşasın Aslan:Bunların başka faili meçhulleri vardır, araştırılsın

  Mahkeme başkanı Özgecan'ın emekli astsubay amcası Yaşasın Aslan söz aldı:

  -122 gündür cehennem hayatı yaşıyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar. Biz ateşin içindeyiz. Özgecan, aile vekendi adıma öyle bir karar istiyorum ki dünyaya ve ülkemize örnek olsun. Çocuklarımızın başına gelme ihtimali bertaraf olsun. Canilerin ruhundaki sapıklıklar ortaya çıkmasın. Bu değerli millet için istiyorum ki herkes mutlu yaşasın.

  Çok tecrübeli, pişkin, profesyonel anlatıyorlar ki. Bunların başka faili meçhulleri vardır. Araştırılsın. Tarsus bölgesindeki faili meçhullerin bunlardan kaynaklandığını düşünüyorum.

  En ağır şekilde bu canilerin safsatalarına inanmadan en ağır cezayıvermenizi istiyorum.

  Mahkeme Başkanı sordu: Müdahil olmak istiyor musun?
  -Evet istiyorum.

  15:30

  Müdafi avukat Fatih Gökçe'ye sordu: ''Suphi senin kemerini toplayıp fermuarını çektiğini, tecavüz ettiğini söylüyor''

  Fatih Gökçe: Olur mu hiç öyle şey. Benim kızım var. Suphi ile babası yapmıştır.

  15:05

  Müdafi avukat Suphi Altındöken'e sordu: Fatih seni, sen Fatih'i suçluyorsun. Sen, o yaktı diyorsun.

  Suphi Altındöken: Ben yakmadım. Aşağı inip yakan Fatih'ti.

  Avukat: Özgecan neden çıplaktı, neden gazete örttünüz?
  Suphi Altındöken: Hatırlamıyorum, görmedim.

  Avukat: Paltosu, bluzu, kazağı vardı. Baban eve götürdü. Özgecan'ın inmesi için kapıyı açıp beklemen yeterliydi.

  Suphi Altındöken: İnmedi. Ben de indirmek için arkadan bindim.
  Avukat: Özgecan'ın neden yüzünü, gözünü, elmacık kemiklerini tırmaladın? Sağ alt bacağının arkasında ve vücudunda neden bizler oluştu? Pantolonun yok muydu o sırada?

  Suphi Altındöken: Ben tepiklerken cırmaladı.
   
 16. Simurg

  Simurg ★ Kartaliçe ★

  Katılım:
  21 Kasım 2006
  Mesaj:
  15.566
  Alınan Beğeniler:
  91
  Allah belasını versin tez zamanda şu kansızın
   
 17. carsi52

  carsi52 Süper Kartal Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesaj:
  30.400
  Alınan Beğeniler:
  131
  SON DAKİKA
  Özgecan Aslan'ın katilleri cezaevinde vuruldu!

  Öldürmüşler şerefsizi.
   
 18. keskinli

  keskinli Moderator

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  21.369
  Alınan Beğeniler:
  96
  Acı çekerek gebermiştir inşaallah
  Hapishaneye nasıl silah sokulur başka bi ilginçlik tabii
   
 19. banucan

  banucan Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2007
  Mesaj:
  4.538
  Alınan Beğeniler:
  115
  Diyebileceğim ne var diye düşünüyorum yok ölmelerine sevinmedim belki daha fazla acı çekmelerini isterdim bilemiyorum bu insanların yaptığını hayvanlar yapmıyor insan olmaktan utandığım bi dönemdi tekrar hatırladım tekrar utandım hiç bir insan böyle bir aşağılanmayı haketmez fahişeye de tecavüz etme hakkın yok küçücük çocuklarada yok genç kızlarada yok böyle bir hak yok o kadar sinirleniyorum ki kelimeleri bir araya getiremiyorum
   
 20. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  Valla garip olay
  Ölümüne üzülmedim.
  Ancak devletin düştüğü durum çok acı.
  Cezayı sen vereceksin vatandaş değil.
   

Bu Sayfayı Paylaş