Efsane Başkanımız Süleyman Seba'yi kaybettik

'Beşiktaş Tarihi' forumunda NoPasaran tarafından 13 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ynt: Efsane Başkanımız Süleyman Seba'yi kaybettik

Galatasaray Camiası olarak, Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’yı kaybetmenin büyük hüznünü yaşıyoruz.

Kendisi, Türk sporuna yaptığı hizmetler ve sportmen duruşuyla ilelebet hatırlanacaktır.

Başta Beşiktaş camiası olmak üzere yakınları ve Türkiye’de farklı renklerle spora gönül vermiş milyonlara başsağlığı diliyorum.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı
    Ünal Aysal

Değerli büyüğüm, kıymetli ağabeyim, Türk Sporu’nun temel taşı, Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı, Süleyman Seba ağabeyimin vefatını derin ve onarılmaz bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu siyah beyaz tarifi imkansız üzüntümüz ve kederimiz ile seni uğurlarken, özlemimizin her gün biraz daha artacağını bilerek, başta kederli ailen olmak üzere Beşiktaş camiası ve Türk Sporu’nun yeri dolmaz acılarını en kalbi duygularımla paylaşırım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı
    Kardeşin Aziz Yıldırım

2. banucan

banucan Üye

Alınan Beğeniler:
    115

çocukluk kahramanlarımdan dı sonuçta Seba'yı babasından dinlemiş bir çocuktum
    Allah rahmet eylesin mekanını cennet eylesin

3. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

metin ali feyyaz , riza vs vs ve SEBA. Beni Besiktasli yapan en buyuk degerlerden biriydi, baskanliktaki son zamanlarinda buyuk cogunluk gibi bizde isyanlardaydik. Zaten ne kadar yanlis yaptigimizi bugune kadar milyon defa anladik, umarim bizi affetmistir.
    Tekrardan Allahtan rahmet diliyorum , mekani cennet olsun buyuk Baskanin.

4. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91

Herkese nasip olmaz ya seni tanımayan ama seven milyonlar bırakmak ardında..
    Allah gani gani rahmet eylesin.

5. hasanca

hasanca Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Allah gani gani rahmet eylesin...

6. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Beşiktaş'ın Atatürkünü kaybettik.

Babasız kaldık.

7. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Spor Toto Süper Lig'de yarın sezon açılışını gerçekleştirecek olan Trabzonspor'un, program içerisinde yer alan müzik şölenini Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle iptal ettiği bildirildi.

Seba'nın cenazesinin yarın İstanbul'da toprağa verileceğini dile getiren Sadıklar, "Trabzonspor galibiyeti sonrası şampiyonluğa ulaşan takımına uçakta Trabzonlular olduğu için kutlama yaptırmayan bir başkanın cenazesi olduğu gün biz de müzik şöleni yapamayız. Trabzonspor'a müzik şölenini iptal ederek böylesine saygıdeğer bir başkanı saygıyla uğurlamak yakışır" diye konuştu.

boyle bir saygideger insan Seba baskan, saygi parayla kazanilmaz,simdikiler gibi... Senin kazandigina saygi denir... Buyuksun baskan, tarih seni unutmayacak, biz olmasakta gelecek nesillerde seni hatirlayacak..

8. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

Helal olsun Trabzona , harbiden kötuyum bugun. Twitter filanda aslinda okumak istemiyorum, okudukca daha kötu oluyorum.

9. El Maestro

El Maestro Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Kucukken buyuklerim hep onu anlatirdi onun hikayeleriyle buyudum ben ..

Besiktas'i uzmesinler lafi aklima geldikcd gozlerimden yaslar akiyor..

Efsaneler olmez.. Basimiz sagolsun nurlar icinde yatsin .

10. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

11. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

12. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

Bu adama nasıl ihanet etmişler ya ? Ayıp valla.

13. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

bir de daha halilagic-fevzili ve 86 ve 92-93 sezonu var.

14. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

15. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

Hakkını helal et başkanım bize.

16. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

alinti:
    "bu sene en iyi transferi cennet yapti"
    nur icinde yat kiymetli baskan

17. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Hoşçakal Gözümün Nuru

Futbola dair bir şeyler yazmak kolay. Konu kendi takımın oluyorsa rengi, duygusallığı da değişiyor işin... Dışarıdan bir gözle bakamıyorsun istesen de. O yüzden Beşiktaş’ı yazmak da hep biraz daha zor olmuştur benim için. Konu bir de Süleyman Seba olunca, sözcükler düğümleniyor insanın boğazında... Hele ki bugün...
    O bizim için başarılarla dolu bir kariyer, özverili bir başkan değildi sadece. O bizim için bir duruştu. Beşiktaşlılığın müzelerdeki kupalardan ibaret olmadığını öğreten ve gösteren, yaşayan bir efsaneydi. Olmak istediğimiz “kimlik” ama bir yandan da “unuttuğumuz” bir değerdi. Unuttuğumuz diyorum çünkü O’nun görmek istediği Beşiktaş şüphesiz şu an ki Beşiktaş değildi.
    Kastettiğim sportif başarılar değil burada. Kenetlenmiş, her ne olursa olsun değerlerinden taviz vermemiş bir Beşiktaş aslında. Siyasetin, rantın, büyüklük yarışının dışında kalmayı tercih etmiş Beşiktaş. Endüstriyel futbolun vandalca tükettiği o eski alışkanlıkları, sadakati, samimiyeti ve birlikteliği hep özünde barındırmış Beşiktaş. 15 yıl şampiyonluk görmese de İnönü’yü hınca hınç doldurmuş, aşkın sabırla imtihanı olan bir Beşiktaş.
    Süleyman Seba, işte bu Beşiktaş’ın yaşayan örneğiydi. Şeref Bey’in, Baba Hakkı’nın, Voleci Şeref’in duruşuydu. Yendiğin zaman bile rakibi incitmemenin, anne sütü kadar helal olan kupaların adıydı.
    Stadyumda onbinlerce taraftarın “Büyük Başkan” diye bağırmasına itiraz edip “Hayır, En Büyük Beşiktaş” diyen ilk ve tek başkandı O. “İmkansızlıklar içinde elimizden geleni yaptık” sözleri mütevaziliğinin, kulüp binasındaki boşa yanan ışıkları kimseye söylemeden yerinden kalkıp söndürmesi Beşiktaş’ı ne derece önemsediğinin belki de en güzel örnekleriydi.
    Gönül isterdi ki Dolmabahçe’de, ışıl ışıl olacak yeni stadın ilk golünü de kendisi atsın. Olmadı. Daha küçük yaşlarda ailesinin zoruyla gönderildiği Galatasaray Sultanisi’ne gitmek yerine Beşiktaş’ın orta gelirli mahallelerinin çocuklarıyla aynı sıraları paylaşmak isteyip, gönülden bağlanmıştı semte, Beşiktaş’a.
    Sadece Beşiktaş’ın değil, tüm Türk futbolunun Süleyman abisiydi O.
    Vedası da öyle oldu. Bugün Türkiye’nin bütün hanelerinde bir kayıp oldu. Sadece Beşiktaşlıların değil...
    Satırlarımı sonlardırırken söylemek istediği şey şu:
    Onursal Başkanımız, emanetin onurumuzdur. Bugünkü acımızda kenetlenişimiz gibi güzel günlere de inancımız var...
    Hoşçakal gözümüzün nuru...

Sema Tuğçe Dikici

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 360TV'de yayımlanan 'Kale Çizgisi' adlı programda, çok tartışılacak açıklamalara imza attı.

Orman, taraftarların yeni yapılacak stada vefat eden Onursal Başkan Süleyman Seba adının verilmesini istemesi ve bu konudaki gelişmeler hakkında sorulan soruya şu cevabı verdi: "Şu anda böyle bir şey yok. Vodafone ile görüşüyoruz. Hatta Tottenham maçında Vodafone'nun Genel Merkezi'ni de ziyaret edeceğiz ama ben yine söylüyorum; Süleyman Ağabey Beşiktaş'ta çok önemli bir isimdir. Bizim ağabeyimizdir. Ben çocukluğumdan itibaren beraber olma şansını yakaladım. Bununla gurur duyuyorum."

BAZI ŞEYLERİ ÇOK FAZLA ABARTIYORUZ
    Beşiktaş'ın başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendisi çok da büyük bir başkandı. Ama şunu unutmamak gerekiyor; Süleyman ağabey Beşiktaş Kulübü'nün kurucusu değildir. Beşiktaş'ta bütün her şeyi yapmış kişi de değildir. Beşiktaş'ta bizim büyüklerimiz var. Şeref Bey, Baba Hakkı var. Süleyman Seba adına cadde var. Fulya Tesisleri var. Spor salonumuz var. Şimdi bir üniversite de kuracağız. Biz Türk milleti olarak bazı şeyleri fazla abartıyoruz. İlla ki de şey yapılsın diye bir durum yok. Vodafone ile de konuşuyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz."

:-\

19. El Colgado

El Colgado Üye

Alınan Beğeniler:
    9

ben tartisilacak bir aciklama goremedim, yerinde aciklamalar.
    stadin adina isim verilecekse seref bey daha uygundur.

20. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Nasıl yerinde açıklamalar Allah Aşkına.

Böyle üslup kullanması çok terbiyesizce.

Bu Sayfayı Paylaş