Beşiktaş - Torku Konyaspor

'2014-2015 Sezonu' forumunda ilhan mansız_melis tarafından 18 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Konya.jpg Konya2.jpg konya3.jpg

2. djinonu

djinonu Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Maglubiyete gram üzülmedim..
    Ama varya gercekten bu sezon cok felaket bir sekilde soguttu beni. En fazla lider olan bizdik hak bizimdi ama tüpcünunde etkisi vardi fikretin basarisini kim isterdiki..
    En karaktersizler futbolcular bilicin bazilarina anlamsiz bagliliği yakti yikti tüm hayallerimizi parcaladi
    O sezon bu sezondu parmagimizla eziklere cincona sus degil agizlarina bacaklarimizi sokacaktik
    Bu sezondu lan o! Bundan sonra bu itler haysiyetsizler 4 ü taktiktan sonra şampiyonluk istemiyorum cekilsinlerde bende cocuklarima torunlarima bir Beşiktaş vardı ligte 100yilda ne sampiyon olmustuk ama be diye anlatim
    Denizlinin milleti hipnoz ederek bizi sampiyon yaptigini anlatmak istiyorum
    Kaybettiginiz bu sampiyonluklari degil o yuzden bitsin artik bu çile

velikavlak8 ve NoPasaran bunu beğendi.
  3. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Kaderde Kornerden gol yiyip Konya'ya yenilmekte varmış ne denir ki artık..

4. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77
    Bizimkiler bırakmışlar tamamen. Yazıklar olsun.

5. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Seneye Kalecide şart.

6. velikavlak8

velikavlak8 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Kesinlikle 1 tanede dünya standartlarinda stoperde şart

7. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Kaleci
    Sağ Bek
    Sol Bek
    Stoper
    Sol kanat
    Santrafor (Ba gönderilecekse)

6 transfer lazım..

8. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77
    Pektemek yerine de Ömer dönmeli.

NoPasaran bunu beğendi.
  9. enser

enser Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    kaleci şart diyenleri anlamıyorum. Bu takıma kaleci hariç herşey şart.

10. ilhan mansız_melis

Alınan Beğeniler:
    77
    Niye ? Çok mu iyi kalecilerimiz var ?

11. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91
    Keşke bi farkla eze eze yenseydiler bu tarz skorlara alıştılar çünkü sen sampiyonluk diyorsun bi gram çaban yok bu senede delirttin bizi Beşiktaş tebrikler

12. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Sadece 1 haftada ne hale geldik yazık

13. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Bende ciddi ciddi kaleci şart değil diyen adamları anlamıyorum

Hatta daha da ileri gideyim Futbol Bilgisine zerre güvenmiyorum o kişilerin..

Şu Takımın 3 kaleciside Beşiktaşın şu an kalecisi olarak durumda değildir. Eğer Günay için umutlarımız varsa gidecek bir Anadolu Kulübüne orada kendisini ispatlayacak. Hep diyorum Mesela Ertuğrul. Görüyoruz ki iyi kaleci olacak. Anadolu Kulübündede olsa farkedeilen farkedilir.

Kimse kusura bakmasın Beşiktaş Kalecisi Kornerden öyle gol yiyemez. Elinden kaçırır anlarımda bu kabul edilebilir değil.

14. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Slaven Bilic dün Konya karşısında farklı bir 11 sahaya sürdü... Hırvat teknik adamın oyuncu tercihlerini nasıl yorumluyorsunuz?

Bu kadroda mecburiyetler ve tercihler vardı.. İdeal 11'den uzakta bir başlangıçtı... Opare, Necip, Atınç belki bir şekilde Mustafa Pektemek ilk 11'in devamlı oyuncuları değillerdi. Böyle bir 11'in de Konya karşısında fark yaratacağını maçtan önce kimse düşünmüyordu. Nitekim öyle de oldu.. Bu kadronun çıkışı bile tribün gibi kenar yönetimin de şampiyonluk yarışına ve bu maça bakışının bir göstergesiydi. Çünkü Beşiktaş'ın son iki maçtaki beraberliklerini ve Antep hariç kötü oyununu kadrodaki isim değişiklikleriyle çözmeniz mümkün değil. Çünkü sorun isimler değil büyük resmin kendisiydi...

Demba Ba dün de çok etkisizdi ve 61. dakikada oyundan çıkıp yerini Cenk Tosun'a bıraktı... Senegalli futbolcunun bu performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Demba Ba'nın son haftalarda istenilen çizgiden çok uzakta olduğu aşikar.. Gol sayısı tatminkar gelebilir ama oyuna etkinliği ve son haftalardaki oyunu belirlemek açısından etkili olduğunu söyleyemeyiz. Yani lig başlangıcını çok iyi yapan ama kötü bitiren bir Demba Ba görüyoruz. Hangisinin daha önemli olduğuna da siz karar verin.. Beşiktaş'ın değil şampiyonluk bana göre Şampiyonlar Ligi'ne katılması bile mümkün değil. Beşiktaş yeni stadı Arena'ya Şampiyonlar Ligi heyecanı taşıyamadı.

Beşiktaş bu yenilgiyle şampiyonluk şansını matematiksel olarak kaybetti... Beşiktaş'ın şampiyonluğu son haftalarda kaçırmasının faktörleri sizce nelerdir?

Ben Antep beraberliğini yaşadıktan sora 'bu tek maçlık mı, yoksa çözülmenin başlangıcı mı diye' sormuştum. Bu beraberlik, sadece bir maçın değil, şampiyonluğu kaybedişin yani o maçla beraber çözülmelerin yaşandığını çok net gösterdi. Lig öyle bir süreçtir ki iyi götürebilirsiniz belki ama iyi bitirebilmek çok farklı özellikleri, liderlik özelliği, deneyim ve devamlılık ister. Beşiktaş maalesef bu sezon da finali istediği gibi yapamadı.

Metin Tekin / Sabah

15. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    ÜST üste gelen G.Antep ve Akhisar beraberlikleri Beşiktaş’ı fazlasıyla demoralize etmiş. Taraftar, küskün, oyuncu grubu kırılmış, Biliç ise havlu atmış.. Dün sahaya çıkan 11’deki farklı tercihlerin nedeni ne? Atiba yok, Necip var. Serdar yok; Opare var.
    0-0 berabere giderken sezonun en golcü oyuncusu Ba oyundan alınıyor. Mustafa yine 11’de. Pektemek, tabii ki iyi niyetli ve çalışkan bir oyuncu. Lakin “Mustafa Pektemek demek gol demek değil.” Olcay daha golcü bir oyuncu.

GEÇEN sezon avuçlarının içindeki Şampiyonlar Ligi’ni Sivas-Konya ve Karabük maçlarından 1 puan alarak G.Saray’a hediye eden Biliç, o maçları kaybederek kulüp kasasına 25 milyon girmesini engelledi bir bakıma.

BU sezon Balıkesir, G.Antep, Akhisar ve Torku Konya maçlarını kazanamayarak şampiyonlukta 1 numaralı favori iken yine teslim oldu. Bu kadar mı zordu bu maçları kazanmak?

BIRAKTIM kupayı, derbiyi.. Yazık değil mi Beşiktaş’ın kaçan 50 milyon Euro’suna? Açın Samet Aybaba’nın kadrosuna bakın. Ne Jose Sosa var, ne Demba Ba var. Ne de yedek kulübesinde elle tutulur 1 tane oyuncu vardı. O da 3’üncü oldu. Slaven Biliç, 20 kişilik güçlü kadrosu ile yine 3’üncü, hep 3’üncü..

DERBİ ZAFERİ BOYNUNUN BORCU!

ORTADA bir kupa yok. Derbilerde 7’de 0. Ayrıca puanlara bakmayın. Bu sezon G.Saray ve F.Bahçe çok daha kötü ve sorunlar ile doluydu. Yanlış bir algı var. Şubat ayında “Beşiktaş şampiyon olamaz” yazmadım. “Biliç olamaz” dedim. Çünkü büyük takım teknik direktörü profili yok Hırvat teknik adamda. Hep yanlış tercihler, final ve hedef maçlarında yanlış stratejiler... Sakin değil, panik ve telaşlı.. Ofansif oyun konusunda hiçbir fikri yok.

YAZIK oldu Beşiktaş’ın sezonuna... Biliç hem kendini hem de takımı tüketti. Tarihi bir fırsatı tepti. Kendi inşaa ettiği iyi şeyleri bile zamanla yok etti.

Sevgili Slaven, her şeye rağmen seni çok sevdik. Ancak giderayak bu taraftara bir G.Saray galibiyeti hediye etmek artık boynunun borcudur.

Güntekin Onay / Vatan

16. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Uzun yıllar Beşiktaş'ta da forma giyen Lig TV yorumcusu Tümer Metin, siyah beyazlı takımın Torku Konyaspor'a 1-0 yenildiği karşılaşmanın ardından, Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup hakkında olay yaratacak iddialarda bulundu.
    Grip olduğunu öne süren ve 'yürüyecek halim yok' diyerek maç kadrosuna girmeyen Gökhan'a sert tepki gösteren Metin, "Bu havada bir insan nasıl grip olur? Dışarısı 25 derece. Nasıl grip olur ya! Sporcu bir insan. Ben grip halde en az 25-30 maç oynadım. Sabah atarsın terini, gece takarsın bir serum; sabah bir yarım daha. Saunaya girer bir daha ter atarsın ve oynarsın" dedi.

"BİZ OYNAMASAK DA OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORLAR"
    Gökhan Töre'nin yanı sıra Oğuzhan'ın da yeterince ciddi davranmadığını savunan Tümer Metin, "Bir oyuncu nasıl grip olur? 25-30 maç grip halde oynadım. Gökhan Töre nasıl grip olur? Profesyonel bir oyuncu nasıl yürüyemeyecek hale gelir? Oğuzhan, Cumartesi günü antrenmanda sakat olduğunu söylüyor. Bu ikisi biliyorlar ki, Beşiktaşşampiyon olamayacak. İkinci de olamayacak. Hoca da sezon sonu gidecek. Bunlar da diyor ki; 'Bu takımın en önemli oyuncusu biziz, bu hafta Konya maçında oynamasak da olur...' Böyle düşündüklerine eminim" diye konuştu.

"SOSA VE DEMBA BA SAHADA YOKLAR"
    Tümer Metin, Torku Konyaspor karşısında forma şansı bulan Demba Ba ve Sosa'nın takıma en ufak bir katkılarının olmadığını da belirterek, "Demba Ba ve Sosa sahada yoklar. Sosa az önce canlı yayında 'Karabük maçında kötü oynayıp puan kaybettik' diyor. Halbuki Beşiktaş o maçı kazandı. Yani adamın kafası sahada değil. Bugün tribünde taraftar yoktu, sahada da futbolcu" dedi.

K.D ve velikavlak8 bunu beğendi.
  17. enser

enser Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    ''2014 15 sezonu beşiktaşlıların içinin rahat olması
    mart ayına kadar 'şampiyonuz , gururlan lan, ooo fernandes, ooo bilic, ooo demba baa demba baa '' söylemleri akibinde yaşanan puan kayıplarısonrası gelen rahatlık.

lig biter birkac hafta daha seref namus onur söylemleri devam eder. yönetim iki adam transfer eder taraftarın gazını alır. Taraftar klasik beşiktaş abartması ile bütün yaz yeni transferi konuşur ve eylül ayında şampiyon bu sene lesin biziz iddiaları ortaya atılır sonrası kısır döngü zaten.''

ekşi sözlükden
    şimdi öncelikle bunu yazan gese veya febe eyvallah ama malesef durum özellikle demirörenden itibaren böyle biz fazlasıyla duygularımızla hareket ediyoruz (bu duygu bizi biz yapan) ama bunun aşırısı bizi profesyonellikden oldukça uzaklaştırdı. Topçuları bir maçla yargılayıp yerden yere vurmakdan bir maçla evereste çıkarmaya başladık.Beşiktaş bu sene hiçbirşey kazanmamışsa Günay ı kazanmıştır.
    En çok takıldığımda Beşiktaşın kalecisi kornerden gol yiyemez. ???
    Abi yüzlerce dünya takımının yüzlerce dünya yıldızı kalecisinin yediği saçma sapan goller mevcut. Çok uzağa gitmeye gerek yok volkanı ikinci yarıda izliyoruz.
    Ben kimseyi eleştirmeyelim demiyorum eleştirelim ama hakkanıyetli abi kimseyi kulüpten Beşiktaşlılıkdan sogutmanın manası yok.
    Futboldan anlamamaya gelince 7 yıl profesyonele yakın futbol oynadım az çok biliyorum öyle bir pozisyonun nasıl değerlendirilceğini.

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ya hocam ben şunu diyorum aslında..

Günayı yada Pedroyu biz mi düşeneceğiz Allah Aşkına..

Beşiktaş bir sistem takımı olur, herşey iyi gider, sonra derim bir iki tane genç yetiştireyim..

20 senede sadece 3 kez Şampiyon olabilmiş bir takımdan bahsediyoruz. Bunun dışında neredeyse hiç bir sezonda potaya girememiş bir takım. Hatırlayan varmı ? Şampiyon olmadığımız senelerde hep 5 6 hafta öncesinden ligten uzaklaşmalar. Belki oda en iyisi..

Beşiktaşın artık silkelenmesi gerekiyor. Günay, Pedro, Kerim, Ozzy bunlarla ilgli binlerce yazı okuyup, ona göre farklı fikirler çıkabilir ancak ortada bir gerçek var. Mesela bu 4 oyuncu da diğer iki büyük rakibimizin kadrosunda oynayamazlar. Bu sene sadece sene başında Demba Ba , Töre ve Sosa Fenerbahçe yada Galatasarayda forma giyer dedik onlarında biraz itelemesi ile bu noktalara geldik..

Biz bu tarz adamlarla kalite arttırmamız lazım. Kaleci konusuda başka mevkiye benzemeyen bir olay. Yazacağım şeyler Genç kalecimizi eleştiriyor diye yazmak istemiyorum ama Günay daha bu kale için çok erken. 3 hafta önce yediği golden sonra ağlayabilecek bir kaleci. Daha çocuk yani. Beşiktaş kalesi nasıl emanet edeceksiniz. Haftaya Şampiyonluk maçımız olsaydı kolay mı çıkarması ? Kalecilik başka bölgeye benzemez çok rahat başka takımlarda kendsini geliştirebilir.PTT liginden bir takıma kiralanıp, ilk 11 oynayabileceği bir takm yartılırsa neden 2 3 sene sonra gelmesin. Ama önce izlemek lazım. 4 5 maçta iyi kaleci diye koskoca 2015 2016 sezonu teslim edilemez.

Beşiktaşın artık özellikle savunma anlamında çok daha ciddi oyunculara ve ciddi bir kaleciye ihtyacı vardır. Yoksa inanın seneye herşey çok daha zor olacak..

Galatasaray Şampiyonlar Liginden elde deceği 100 milyon liranın üzerinde gelir ve yeni başkanı

Fenerbahçenin muhtemel Şampiyonlar Liginden elde edeceği 100 milyon üzerinde gelir ve Aziz Yıldırıma yükselen seslerin azalması için yapacağı transfer hamleleri

derken

Bizimde artık seneyede olmayacak stadımızda çok yüksek standartta kadroya ihtiyacımız var..

Biz gençlerle felan oynayalım dersek inanın gelecek sene bu seneyi mumla ararız , ne hoca kalır ne başkan kalır, yok olur gideriz bir 5 6 senede kendimizi toparlayamayız..

@enser

19. enser

enser Üye

Alınan Beğeniler:
    13
  20. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Bugün gazeelere düştü bu haber

Doğrumu acaba ya

Böyle bişey olabilir mi ?