Beşiktaş Kadın Basketbol 2015- 2016

'Amatör Branşlar (Basketbol - Hentbol - Voleybol)' forumunda ilhan mansız_melis tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Ynt: Besiktas Bayan Basketbol Takımı Ana Konu

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, hazırlık maçında Kayseri Kaski’yi 60-57 mağlup etti.

İstanbul Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye hızlı başlayan takımımız, ilk çeyreği 19-9 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü koruyan siyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 38-24 üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında rakibi karşısında daha etkili olmaya başlayan ekibimiz, final bölümüne 53-33 önde girdi. Son bölümde oyun kontrolünü elinde tutmaya devam eden takımımız, mücadeleden 60-57 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz, 16 sayıyla yıldızlaşan McBride olurken, Perovanovic 15 sayıyla oynadı.

Bjk.com.tr

Akatlar'da değilmiş :D

bu yıl takım iyi oldu iyi.

yd olmadığı için para da ödenir zamanında

2. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

02.10.2013
    Kadın Basketbol Takımımız, Nazlı Güler'i kadrosuna kattı.
    Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam eden Kadın Basketbol Takımımız, deneyimli oyuncu Nazlı Güler'i transfer ederek kadrosuna kattı.

Nazlı Güler kimdir?
    1982 doğumlu olan Nazlı Güler, 1.84 cm boyunda olup, forvet pozisyonunda görev almaktadır. Son olarak İstanbul Üniversitesi'nde forma giyen deneyimli oyuncu, 2013-2014 sezonu başında Beşiktaşımız ile sözleşme imzalamıştır.

3. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

GS - Beşiktaş

iy : 41-17
    ms: 69-39

4. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Kadın Basketbol Takımımız, hazırlık maçında İstanbul Üniversitesi B.G.D.’yi 62-61 mağlup etti.
    Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmaya takımımız; Kulichova, McBride, Begüm Dalgalar, Tuğba Taşçı ve Perovanovic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan takımımız, Begüm ve Perovanovic ile ilk bölümde etkili oldu ve ilk çeyreği 19-8 önde tamamladı. Karşılıklı basketlerin olduğu ikinci çeyrekte de üstünlüğünü korumayı başaran siyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 26-22 önde girdi.

İkinci yarıda da etkili performansını devam ettiren takımımız, son bölüme 43-39 üstünlükle girdi. Dördüncü çeyrekte skor üstünlüğünün ara ara değişmesine rağmen, son dakikalarda iyi savunma yapan siyah-beyazlılarımız, karşılaşmadan 62-61 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 15 sayıyla oynayan Begüm Dalgalar olurken; onu 12 sayıyla Perovanovic ve 10 sayıyla Yasemin Horasan takip etti.

5. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

11.10.2013
    Kadın Basketbol Takımımız, Spor Toto Türkiye Kupası ilk maçında Kayseri Kaski’ye 83-73 mağlup oldu.
    Erzurum Cemal Gürsel Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyodunu 31-17 geride geçen siyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 54-40 mağlup gitti.

Üçüncü periyotta farkı 9 sayıya kadar indiren takımımız, son çeyreğine 71-60 geride gittiği maçtan 83-73 mağlup ayrıldı.

Kadın Basketbol Takımımız, Spor Toto Türkiye Kupası C grubu ikinci maçında yarın (12 Ekim) saat 18:00’de Ceyhan Belediyesi ile karşı karşıya gelecek.

12.10.2013
    Kadın Basketbol Takımımız, Spor Toto Türkiye Kupası maçında Ceyhan Belediye'yi 81-72 mağlup etti.
    Takımımız karşılaşmaya; McBride, Tuğba Taşçı, Begüm Dalgalar, Kulichova ve Perovanovic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan takımımız, ilk çeyreği 20-18 önde tamamladı. İkinci çeyrekte farkı arttıran siyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 38-29 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte de etkili oyununu sürdüren takımımız, son bölüme 63-49 önde girdi. Dördüncü çeyrekte oyun kontrolunu bırakmayan ve farkın erimesini engelleyen takımımız, karşılaşmadan 81-72 galip ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 28 sayıya yıldızlaşan McBride olurken, onu 19 sayıya oynayan Perovanovic ve 11 sayıyla oynayan Begüm Dalgalar takip etti.

Kadın Basketbol Takımımız, yarın(13 ekim) saat 14.00'da Spor Toto Türkiye Kupası C Grubu son maçında Canik Belediye ile karşılaşacak.

6. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

13.10.2013
    Kadın Basketbol Takımımız, Spor Toto Türkiye Kupası C Grubu son maçında Canik Belediye’ye 80-78 mağlup oldu.
    Karşılaşmaya takımımız; McBride, Begüm Dalgalar, Tuğba Taşçı, Perovanovic ve Kulichova beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılarımız, başa baş geçen ilk çeyreği 21-20 geride tamamladı. Karşılıklı basketlerin olduğu ikinci çeyrekte iki takım da skor üstünlüğünü eline alamadı ve soyunma odasına 34-34 eşitlikle gidildi.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde hücumda top kayıpları yapan ve atışlarında çembere takılan siyah-beyazlılarımız, bu bölümü 55-46 geride tamamladı. Dördüncü çeyrekte etkili bir performans sergileyen ve farkı kapatan takımımız,önce geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve karşılaşmanın normal süresi 70-70 eşitlikle sonuçlandı.

Uzatma bölümünde istediği oyunu oynayamayan ve son topları iyi kullanamayan takımımız, karşılaşmadan 80-78 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz, 25 sayıyla oynayan McBride olurken; onu Perovanovic 17 sayı, Gülşah Akkaya 16 sayı ve Kulichova 11 sayıyla takip etti.

7. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

8. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

82-80 yenildik

9. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

farkı 16-18 sayıya kadar çıkardık yine 2 sayı ile bitirdik az daha kaybedecektik.

skor Beşiktaş 56-54 Tarsus Bld

maç sonu tuğba taşçı bi sakatlık geçirdi. bir şeyi var mı bilmiyorum da buz torbası uygulandı

10. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Canik Belediye'yi 82-67 yendik.
    İlk yarı Gülşah Duman bayağı iyi şut attı 14 sayıyla bitirdi.
    Begüm Dalgalar müthişti.
    bir ara fark neredeyse 30 olacaktı.
    çok güzel takımız bu arada.

11. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Mehmet Can Öztürk, derbi mücadelesinin iki takım için de zor geçeceğini söyledi.

Ligin 5.haftasında yarın Fenerbahçe’yi konuk edecek olan Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı’nda Baş Antrenör Mehmet Can Öztürk, Bjk.com.tr’ye açıklamalarda bulundu. Sakat oyuncularının olduğunu söyleyen deneyimli antrenör şunları söyledi

;Güzel Bir Galibiyet Aldık
    “Hafta için evimizde oynadığımız Canik Belediye maçını farklı bir şekilde kazanarak moral bulduk. İyi bir oyun ortaya koyarak güzel bir galibiyet aldık. Fakat artık önümüzde önemli bir derbi mücadelesi var. Fenerbahçe maçına konsantre olmuş durumdayız. Evimizde oynayacağımız bu maçı da kazanmak için elimizden geleni yapacağız.”
    Zor Maç Olacak
    “Fenerbahçe son maçını kaybetti, biz son maçımızı kazandık. Fakat takımların durumları ne olursa olsun derbi mücadeleleri zor geçen maçlara sahne olur. Bunu bilerek sahada akıllı bir oyun oynayarak galip gelmek istiyoruz.”

Sakat Oyuncularımız Var
    “Tuğba’nın devam eden bir sakatlığı var. Gülşah Akkaya yeni yeni takıma katılıyor. En son Canik Belediye maçında da genç oyuncumuz Gülşah Duman bir sakatlık geçirdi ve tedavisi devam ediyor. Eksikler açıksa bizim moralimizi bozuyor ama diğer oyuncularımın da sahada ellerinden geleni yapacaklarından hiç şüphem yok.”

Taraftar Desteği Bizim İçin Önemli
    “Beşiktaş taraftarının desteği bizim için her zaman önemli. Onlar bizi salonda desteklediği zaman sahada 1 kişi daha fazla oynuyor gibiyiz. Derbi mücadelelerinde bu desteğin önemi daha da bir artıyor. Tüm taraftarlarımızı yarın oynayacağımız Fenerbahçe maçına Beşiktaş İntegral Arena’ya davet ediyorum.”

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

gelirseniz biz ordayız :)

12. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Fenerbahçe'ye evimizde 56-72 yenildik.

13. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

ya Erhun ben senden atkı almamış mıydım :-\

14. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Gülşah Duman’ın Sağlık Durumu

02.11.2013

Basketbolcumuz Gülşah Duman’ın sağ ayak tibia kemiğinde stres kırığına rastlandı.
    Kadın Basketbol Takımımız’ın genç oyuncusu Gülşah Duman’ın Canik Belediye maçı sonrasında yapılan kontrollerinde sağ ayak tibia kemiğinde stres kırığına rastlandı. Tedavisine başlanan Gülşah Duman hakkında kulüp Doktorumuz Ayhan Optur, internet sitemize şöyle konuştu; “Canik Belediye maçı sonrasında Gülşah Duman’ın ağrıları üzerine bazı kontroller yaptık. Bu kontroller sonucunda oyuncumuzun sağ ayak tibia kemiğinde stres kırığına rastlandı. Gülşah Duman’ın tedavisine başladık, tedavi süreci yaklaşık 1.5 ay sürecek.”

15. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Karıştırıyorsun herhalde. Ben sana West Ham forması yollamıştım Kütahya'ya.

16. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

valla ben senden aldım sanıyorum kralkartal atkısını ya.
    şimdi baktım aynı zamanlarda koymuşsunuz atkıları.
    erdi senden ben diğer elemandan almışım. onu da sen sanıyorum. gözümde de o şekilde kalmışsın. :D
    ondan bugün biraz şaşırdım. sonra kalkamadım kusura bakma. ilk yarı bitince de baktım arkaya yoktun. sanırım karşıya geçtin? öyle gördüm.

17. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Kaan32'den aldıysan o benim liseden sınıf arkadaşım. ;D Gerçi şimdi ABD'ye gitti okumaya.

Yok ne kusuru. Devrede değil başta geçtim karşıya, deli Murat'ın oraya.

18. erdibatmaz

erdibatmaz Üye

Alınan Beğeniler:
    7

yiğitcim senin erhunla olan muhabbetin yılbaşı alışverişi muhabbeti. yakın zamanlarda olmuştu. ondan karıştırmışsın karşim. iyi akşamlar cnm.

19. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

hayır erdicim. yılbaşı muhabbetinde de ben onu göreceğim diye bakınmıştım :D

bilmukabele

20. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

Geçen maç hakkında bir şey yazmamışım. O kadar kişi vardı sahada ama aklımda kalan bizden sadece Julie oldu. Petra'da mücadele ediyor ama çok düşük yüzdeli oynadı sanırım, istatistiklere bakmadım ama aklımda öyle kaldı. Fenerbahçe'den 35 numara soyadı Mc olan ve tabii ki Pondexter kaldı. Pondexter'ın kalma olayı bu maçla sınırlı değil gerçi geçmişten beri kadın basketbolunu fazla takip etmememe rağmen onu tanırım, beğenirim. Mc ise çok atletik, şutları da yüzdeli. 4 numara sarı kafa uzunları vardı birinin durmadan Yakup abi diye bağırdığı, cüsse var ama yetenek yok. Bir de Yasemin'in olayını anlayamadım. Bir de milli takımda oynuyor bu, durmadan orta hatta uzun mesafe şut denedi çok çok düşük yüzdeli oynadı.

Bu Sayfayı Paylaş