Beşiktaş E-Spor Kulübü

'Amatör Branşlar (Basketbol - Hentbol - Voleybol)' forumunda RMC07 tarafından 20 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Beşiktaş, e-spora'da el atmış anladıgım kadarıyla :bjk :bjk

edit: Onur Aksu'nun açıklaması:

Kuruculuğunu ve koçluğunu yaptığım Aces High kulübü olarak Beşiktaş JK ile anlaşmaya varmış bulunmaktayız. Bundan sonra espor faaliyetlerimize Beşiktaş Espor Takımı olarak devam edeceğiz. Dünyada bir ilk olan, köklü bir spor kulübünün espora adım atmasını sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. SİYAH!

2. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ynt: Beşiktaş E-Spor Kulübü

http://www.youtube.com/watch?v=b859zl-vA9c

3. Delirdik

Delirdik Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

lol felan oynamam ama güzel bi olay bence ya
    maddi getiriden öte reklam açısından süper bişey :D
    Birde sanırım futbol takımı olarak ilk biz yapmışız, kim akıl etmişse helal olsun ;D

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Tam olarak ne oluyor bu ?

5. Delirdik

Delirdik Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Şimdik lol diye bir oyun var :D burada takım olarak oynuyorsun. Bu oyunun ülke çapında ve dünya çapında ciddi turnuvaları oluyor. Bu takımlar buralarda yarışıyor
    Beşiktaşta son turnuvanın şampiyon takımına sponsor olmuş artık adı ve logosu bizi temsil ediyor işte.
    Kardeşimi oyunun başından almak için ciddi çabalar sarfediyoruz mesela ev olarak ;D

Parasal yönden ziyade genç nesile ulaşmak açısından süper bir olay
    reklam amaçlı atılmış bir adım

6. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Takımın zaten bir sürü sponsoru var ve turnuvalardan da iyi gelir elde ediyor. oyuncular da sporculara göre çok para almıyorlar. beşiktaşa maddi açıdan bir zararı olmaz ama bu konuda dünyada ilk olduğumuz için reklam olur. dünya şampiyonu bir takım çıkarmamız hayal ama geçen sezon lol dünya şampiyonu takım 1 milyon dolar ödül aldı. türkiyeden bir takım katıldı sadece. amaç League of Legends'da avrupaya açılmak biraz daha. bu sene türkiyede profesyonel lig başlayacak ve bu şekilde daha aktif bir turnuva ortamı oluşacak.

son türkiye finali ülker sports arena'da 10 bin kişilik katılım ile oldu.

lol turnuvaları hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için son türkiye finali'nin özeti :

https://www.youtube.com/watch?v=eG0cGKjl6P8

7. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    NoPasaran bunu beğendi.
  8. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Karakartallar tekrar vadiye iniyor!
    Büyük Beşiktaş Taraftarı ve değerli takipçilerimiz,
    Bildiğiniz üzere 2015 sezonunda Aces High takımıyla güçlerimizi birleştirmiştik. Türkiye Şampiyonluk Liginin bitiminde Aces High takımının başka bir sponsor ile devam etme kararı nedeniyle Beşiktaş ailesi olarak vizyon ve hedefleri çağdaş, spor ahlakı klübümüz değerleriyle örtüşen Oyunhizmetleri League of Legends takımı ile yolumuza devam etme kararı aldık. Her branşta olduğu gibi elektronik sporda da hedefimiz her zaman şerefimizle oynayıp hakkımızla kazanmaktır. Yeni sezonun takımımıza hayırlı olması umuduyla tüm rakiplerimize başarılı bir sezon geçirmelerini dileriz.
    Remzin Karakartallar gibi manileri yen aş, layıktır bu vasıflar sana ey Şanlı Beşiktaş!!
    - 2016 Beşiktaş E-Spor Klübü Kadrosu -
    League of Legends Oyuncu ve Teknik Kadromuz
    Gustav "Xyraz" Blomkvist - Üst Koridor
    Robin Rawbin Eggenberger - Ormancı
    Furkan "Immortoru" Tekeş - Orta Koridor (Kaptan)
    Mustafa ''Ruvelius'' Baraklı - Saldırı Gücü Taşıyıcısı
    Burak "hibiki" Eryol - Destek
    Marcus ''Blumigan'' Blom - Takım Koçu
    Yönetim Kadromuz
    Mehmet Şükrü Çeken - Yönetici
    Berk ''Hexagon Sun'' Gocay - Genel Menajer
    Murat ''MinionPro'' Şengöz - Halkla İlişkiler ve Tanıtım
    Ali Doğan - League of Legends Takım Menajeri
    Sosyal Medya Ekibi
    Hande "Lalenya" Samurçay - Sosyal Medya Koordinatörü
    Emrecan 'Âmethyst' Çevik
    Pamir Uslu

9. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    ilk maçta bu sezon kurulan ve "rüya takım" olarak gösterilen Suppermassive E-Sports'u yenmeyi başardık.

10. Brestgerfich

Brestgerfich Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Takip ettim karşılaşmayı.

Geçen yılki kadromuzdan kaybettiğimiz bir oyuncumuz var sanırım. Geçen yıl ülkenin en iyisiydik ve yurtdışı turnuvalarında ülkeyi temsil hakkı kazanmıştık. Umarım başarımızı tekrarlayabiliriz.

11. Brestgerfich

Brestgerfich Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Olayın heyecanını yaşamak isteyenler geçen yılki maçlardan birinin son kısmını izleyebilir...

Uluslararası düzeyde düzenlenen sezon ortası turnuvaya katılacak son takımı belirleyecek olan maçtı bu. Wildcard final karşılaşmaları. Durum 1 - 1. Setlerde 3 yapan wildcardı alıp turnuvaya gider...

Buyrun... (35. dakikadan izleyebilirsiniz.)

Son düzenleme: 18 Ocak 2016
  12. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam geçen seneki takımdan maalesef kimse yok, o takım oyuncuları ve bazı yöneticiler BJK ile anlaşamadığından kendi takımlarını kurdular, biz geçen sezonki "Oyun Hizmetleri" kadrosuna isim hakkımızı verdik. bambaşka bir kadro var anlayacağın. geçen sezonun bi tık altı ama şimdiye kadar iyi bir oyun sergiledik diyebilirim.

13. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    birşey sorucam galibiyette veya turnuva şampiyonu olunca para falan kazanıyor mu bunlar.
    anlaşamadılarsa maddi yönden birşey olmalı yoksa entresan geldi

bir de ev arkadaşımın baskıları sonucu vain glory oynamaya başladım oynadığım ilk oyun diyebilirim bu tarzda. lol e bu oyuna falan benziyor mu o da

14. Brestgerfich

Brestgerfich Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet kadrodaki değişikliği fark ettim ama kalite açısından fikir sahibi olacak kadar bilgim yoktu doğrusu... Sayenizde bir fikrim var. İnşallah bu çocuklar da en az geçen yılki kadar başarı getirir takımımıza...

Galibiyet durumunda (Turnuva kazanmaktan bahsediyorum) takımın illa ki geliri oluyordur. Ama bu kazancın direkt olarak Beşiktaş'a yansıyacağını, yansısa dahi önemli bir tutar olacağını düşünmüyorum. Büyük sponsorlar (Samsung, GNCTRKCLL, Avea Woops vb.) sponsorlar var ama genelde turnuvaların, takımların ve oyuncuların masraflarını çıkarıp kendilerini idare edecekleri tutarda destek yapıyorlar.

Geçen yılın kadrosu neden dağıldı hiçbir fikrim yok. Keşke kalsalardı çünkü hepsine kanım ısınmıştı. :) Vain Glory'i ilk kez duyuyorum... LoL'e benzer oyun çok ama LoL standartlarına ve popülerliğine ulaşacak oyun şu 5-10 yıl içinde çıkmaz piyasaya.

Not: LoL'ü bir türlü beceremedim. Oynayamıyorum. :)

15. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    oyun firması düzenli olarak para da veriyor oyunculara + kulüp de gelirlerinden veriyor. oyuncular ortalama 5000 lira para alıyor ayda. Beşiktaşa ekonomik bir zararı olmaz ama sonuçta sponsorlardan dolayı takım kendini döndürüyor. senin dediğin oyunu bilmiyorum hocam ama lol gibi değildir muhtemelen.

oyun çok zor değil sadece zaman harcamak lazım. öğrenmesi kolay ustalaşması çok zor diyebilirim.

View: https://www.youtube.com/watch?v=BGtROJeMPeE

16. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
  17. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Beklediğiniz gün geldi!
    Beşiktaş 2016 e-spor formalarının ön siparişlerini oyunhizmetleri.comadresinden verebilirsiniz. İsimli forma kategorisi henüz açılmadı ancak bu gece açılacak. İsteyenler canlı destek kısmını kullanarak +10 TL ek ücretle isim ya da nick yazdırabilir.

not: ben az önce siparişi verdim en geç ayın 1'inde elinizde olur dediler.

18. Brestgerfich

Brestgerfich Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İyi günlerde kullanın... Sırt kısmındaki "OH" olmasa ben de almayı düşünüyordum formayı. Belki hala alabilirim.

LoL ile ilgili büyük bir gelişme var. Kış sezonu finali Lig Tv'den canlı yayınlanacak diye gördüm facebook'ta. Eğer bu doğruysa ve Beşiktaşımız finale çıkarsa çok iyi olur.

19. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yarı finaldeyiz, hatta sanırım pazar günü yarı final maçı, bu sene final bence zor gözüküyor, çıkarsak süpriz olur rakipler çok üstün oynuyor. tabi bir haftada ne kadar çalışıldı bunu göreceğiz. geçen sene final maçı çok keyifli olmuştu, yaş ortalaması 17-18 olsa da güzel bir tribün atmosferi vardı. bu sene de öyle olur.

20. RMC07

RMC07 Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Bu Sayfayı Paylaş