[Başkan] Fikret Orman

'Futbolcular ve Teknik Heyet' forumunda K.D tarafından 23 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

?

Sizce kongreyi kim kazanir?

1. Fikret Orman

20 oy
    76,9%
  2. Serdal Adali

6 oy
    23,1%
  3. Ibrahim Altinsay (dedikodu/varsayim)

0 oy
    0,0%
  4. Baska surpriz aday.

0 oy
    0,0%
  1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ynt: [Başkan] Fikret Orman

Başkanımız Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi 3.Tur kura çekimi sonrasında, çeşitli televizyon kanallarının canlı olarak yayınladıkları röportajdaki açıklamalarının farklı anlaşılmasından üzüntü duymaktadır:

"Son 15 yılda Türkiye'nin yakaladığı ekonomik büyümeye paralel olarak, futbol ekonomimiz de büyümüş ve günümüzdeki bütçeler Avrupa'nın büyük kulüplerinin seviyelerine yaklaşmış, hatta birçok Avrupa kulübünün üzerine çıkmıştır.

Bu ekonomik gelişmeye, futbol için yapılan onca yatırıma ve halkımızın futbola düşkünlüğüne karşın, uzun bir zaman diliminde bir spor yöneticisi olarak, Avrupa'da birden fazla başarı gelmediği ve başarıların da süreklilik arz etmediği öz eleştirisinde bulundum. Bugün çok daha zorlu şartlara karşın başarılı bir yönetim sergilediğimizi hatırlattım.

Konuşma boyunca sarf ettiğim tüm sözlerim dinlenir ise, bu anlam çıkartılacaktır. Ancak dil sürçmesiyle birden fazla başarı gelmediği öz eleştirimin basın organlarınca kötü niyetli olarak polemik malzemesi haline getirilmesinden üzüntü duyuyorum.

Saygılarımla,"

Fikret Orman
    Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

2. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    -FUTBOL ŞANSI GÜLEN KAZANDI-

"2 önemli maçı kaybettik, inanılmaz derecede üzgünüz. Bugün yapacağım açıklamaları Fenerbahçe maçı ile ilgili hiç bir alakası yok. Bu maç oynanmıştır ve Beşiktaş şanssız bir şekilde gol yemiştir. Demba Ba ve Olcay atsa maçı kazanabilirdik. Bu bir maçtır. 90+1 de futbol şansı gülen kazandı. Bizim de takım bazında hatalarımız vardır. Rakibimizi düşük göstermek gibi bir niyetimiz yoktur" dedi.

-DENİZ ÇOBAN "KIRMIZI KART" DİYOR, AYDINUS "SEN İŞİNE BAK" DİYOR-

"Hakem tam anlamıyla maçı yönetmek için değil de, maçı idare etmek için geldi. Bütün kararları günü kurtarmak için aldı. 29 Numaralı oyuncu formasını gözünün önünde formayı çıkarıyor. Görmeme gibi bir durum da yok. Oyuncu dışarı çıkıyor ve teknik heyetin müdahalesi ile oyuncu formayı giyip, içeri giriyor. Bunların hepsi birer hakem hatasıdır.Kural da bunlar yazıyor. Oyuncu hakemin izni olmadan sahadan çıkamaz. Yine hakemin izni olmadan içeri giremez diyor, giriyor. Orada 20 numaralı oyuncu hiçbir spor ahlakına uymayacak şekilde, hiç bir camiaya yakışmayacak şekilde büyük bir camianın hocasına, gözlemcilerin gözü önünde
    benim hocama küfür ediyor. Geçen sezon ilk yarıda K.Erciyesspor maçında bizim oyuncumuzun ağzından çıkan bir ifadeden kırmızı görmüştü ve Fenerbahçe maçında oynamamıştı. Şimdi bakıyoruz 20 defa hakaret ediliyor. 4. Hakem Deniz Çoban "hocam küfür var, kırmızı var" diyor ve Aydınus ona "sen işine bak" diyor. Bilic de küfür ettiyse ikisini de atsaydı.
    "

-AHLAKSIZLIK-"Bizim lehimize olan kararları bile kamuoyuna getirebiliyoruz. Benim takım kaptanım Tolga olaya müdahale etmek için gidiyor ve ona sarı kart gösteriliyor. Yönetmelik açık; "kaleci kaptan olmadığı sürece ceza sahasını terk ettiği takdirde sarı kart yer" diyor. Rakip takım kalecisi kavga etmeye geliyor ve ona kart çıkmıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle hakemlik olamaz. Biz maçı kaybettik. Maç artık geçti. Fakat bu hakemle alakalı, maç duruyordu demiş. Galatasaray maçında kuralı uygulatıyor. Bu maçta neden kuralı uygulatmıyor? Oraya kendi hesabını yapmaya gelmiştir. Buradan MHK'ya de söylüyorum. Yusuf Namoğlu'nun bu hakemi cezasız bırakmaması lazım. Biz onun cezasını verecek kişiler değiliz. Bunlar hepsi kamuoyunda olan şeyler. Biz gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz. Taraftarlarımızdan bu konu ile alakalı tenkit görüyoruz. Bir takımın kaptanı geliyor ve rakip takım hocasına küfür ediyor. Fenerbahçe taraftarı başlarına böyle bir şey gelse ne hissederler? Bu ahlaksızlıktır. Taraftar, küfür ediyor diye 200.000 TL ceza geliyor. Sahada oynayan oyuncunun küfür etmesi cezasız kalmamalı. Emre'nin kaptanlığını yaptığı yere oyuncularımızı da göndermeyelim düşüncesi geldi ama Milli konularda Milli takımımızın arkasında olmalıyız dedik"

-MHK VE PFDK, GERİĞİNİ YERİNE GETİRMELİ-"Herkes geçici. Camialar arasında ahlak devam etmeli. Biz oyuncularımızı bu konularda uyarıyoruz. Hem hakem ile alakalı hem de oyuncu ile alakalı hem MHK'nin hem de PFDK'nın gereğini yerine getirmek istiyoruz" dedi.

Kaynak:Haber1903

3. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ergin Aslan @erginaslan · 1 dk.1 dakika önce
    Simdilik bu kadar. Gelismeleri yine analiz ederiz. İlla boyledir demiyorum. Okuyan icin dogru ya da yanlis olabilir. Bunlar benim yorumum:)

Ergin Aslan @erginaslan · 5 dk.5 dakika önce
    20-Baskan bu sefer, kolektif calismayi tercih eder, podyumu paylasmayi kabul ederse, yeni isimler guc katar. Yoksa yine istifalar gelir

Ergin Aslan @erginaslan · 6 dk.6 dakika önce
    19- 2.yonetiminde o yolu tercih etti. Genel anlamda Cebi disinda kimseyle aciktan sorun yasamadi.Cunku Cebi'nin ses cikaracak gucu var €$:)

Ergin Aslan @erginaslan · 8 dk.8 dakika önce
    18-Cunku Baskan, Besiktasi yonetecek yonetim kurulunu degil, kendinin yonetecegi yonetim kurulunu tercih ediyordu. Karsi ses istemiyordu

Ergin Aslan @erginaslan · 10 dk.10 dakika önce
    17-Ormanin ilk yonetimi liyakat anlaminda gayet iyiydi.Soyleyecek sozu olanlar duramadi orada;Urgancilar,Dalgakiran,Haciguzeller,Bilge,Kiran

Ergin Aslan @erginaslan · 11 dk.11 dakika önce
    16-Baskan yonetimini yenilemek istiyor. Okey aldigi 2 yeni isim var. Bu isimler ekonomik anlamda guclu ama birlikte calisabilirler mi muamma

Ergin Aslan @erginaslan · 23 dk.23 dakika önce
    15-Başa donelim. Olaganustu kongre olmaz demiyorum. Ama yonetim cok tepkili baskana. YK Toplantisi bir cok seye gebe. Haftaya netlesir :)

Ergin Aslan @erginaslan · 25 dk.25 dakika önce
    14-Bu hukuksuzluk ve toplu yatirimlar devam ediyor. Genel Kurul iradesi yok sayiliyor. İsin ilginci bunu anlatacagin/anlayacak mercii yok:)

Ergin Aslan @erginaslan · 26 dk.26 dakika önce
    13-Kabul edildi.Tuzuge yazarken giris aidatini yazmayip sadece aidati yazdilar (md 17) bu skandaldir. Hani Genel Kurul iradesi en yetkiliydi

Ergin Aslan @erginaslan · 28 dk.28 dakika önce
    12- Giris ucretleri ve aidatlar toplu yatirilamaz onergemiz oybirligi (sakindaki 1000 kisinin onayi) ile kabul edildi. Asil hikaye burasi +

Ergin Aslan @erginaslan · 31 dk.31 dakika önce
    11-BJK'de hic degismeyen sey kongre simsarligidir. 4000-4500 toplu aidat yatiyor. Eski baskan da yeni baskan da toplu aidat yatiriyor

Ergin Aslan @erginaslan · 34 dk.34 dakika önce
    10- Ucretler indikten sonra 7500 yeni basvuru var. 7000'i onaylandi. Tabi hepsi bireysel bagimsiz uye degil. Toplu Uye de yaptilar

Ergin Aslan @erginaslan · 44 dk.44 dakika önce
    9-Bazen saglam, sorgulayan,ilgili,liyakat sahibi 10adam bile suyun akisini degistirir.Son kongre bir umuttur.Yonetimlere ceki duzen verdirir

Ergin Aslan @erginaslan · 46 dk.46 dakika önce
    8- Ne yalan soyleyeyim gecen yil 2300 yebi uyeden 150'si geldi, umudum kirilmisti. bu yil 5000 yeninin girme hakki vardi. 300-400 geldi.

Ergin Aslan @erginaslan · 48 dk.48 dakika önce
    7- 3 yil once ucretin 1200, bekleme suresinin 1 yila inmesi onergesini verenlerden biriyim. Bunu gormek beni umutlandirdi.Soru sormak iyidir

Ergin Aslan @erginaslan · 51 dk.51 dakika önce
    6-Bu kongre farkliydi ama.. Statukocular kizsa da yeni/genc uyeler oraya zindelik ve sorgulama getirdi. Eskiden bu isleri 5-10 kisi yapardi

Ergin Aslan @erginaslan · 52 dk.52 dakika önce
    5-Gecen mali kongrede yaklasik 1000 kisinin 990'i ibra etti, bu kongrede oylama aninda yaklasik 1500 kisi vardi neredeyse %75'i ibra dedi.

Ergin Aslan @erginaslan · 1 sa.1 saat önce
    5-Kasim'dan once secim yapilirsa, Mayista bir secim (olagan) daha yapilacak. Sasiracaginiz isimler de yonetimde yer alir...

4-Orman secim kararini orada almadi. İbrayla filan da ilgisi yok. Kongreleri "azbucuk" bilenlen İbra edilecegini zaten bilirler

3-Secim olursa en buyuk merak Cebi'nin tavri ya da baskanin Cebi'ye tavri. Orasi muhim. Cebi bir T.Direktor ile soz kesti cunku.

2-Yoneticiler cok bozuk. Baskan bu konuda hesabi kitabi yanlis yaptim deyip olagan secime kadar bekleyebilir. Secim olasiligi %50

1-Besiktas'ta Baskan'in secim demesi yonetimde şok etkisi yapti. Tuzugun bu konudaki maddeleri satir satir hukukculara yorumlattiriliyor.

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Mali kongrede sert eleştirilere maruz kalan Başkan Orman olağanüstü seçime gidip muhalif sesleri kesmek ve yönetimi değiştirme kararı aldı. Fikir ayrılığına düşen Ahmet Nur Çebi ise istifa edip kendine yeni bir yol çizecek

Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın seçime gideceğine açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, bu kararın altındaki nedenler de su yüzüne çıkmaya başladı. Kulübün idari ve mali kongresinde özellikle genç üyelerin sert eleştirileri sonrası kürsüye çıkarak, "Anladım ki seçim istiyorsunuz, sandığı koyarız, güven oylamasına gideriz.

El mi yaman bey mi yaman görürüz" diye meydan okuyan Orman hem güvenoyu için muhalif sesleri kesmek hem de yönetimi değiştirerek daha güçlü bir yönetimle devam etmeyi hedefliyor.

YÖNETİMİN YÜZDE 50'Sİ DEĞİŞECEK
    Bu süreçte Orman'la fikir ayrılığına düşen 2. Başkan Ahmet Nur Çebi kendine farklı bir yol çizecek. Yakın çevresine "Lig bittikten sonra istifa edebilirim" mesajı veren Çebi'nin, kongre öncesi görevden ayrılarak yeni oluşum başlatacağı belirtiliyor. Orman'ın ise olağanüstü kongrede Çebi'ye yakınlığı ile bilinen iki yönetici başta olmak üzere yönetimde yüzde 50'lik bir revizyona gitmek istediği öğrenildi.

SEÇİM KASIM BAŞINDA YAPILACAK
    Bugün yapılacak yönetim toplantısı öncesi kurmayları ile dün gece bir araya gelen başkan Fikret Orman'ın, "Olağanüstü kongreye gidelim. Yönetimi revize edelim ve güven tazeleyelim. Hazırlıklar için çalışmalara başlayın" dediği bildirildi. Orman ve ekibinin seçim tarihini stat bitiş tarihi olarak da beklenen 25 Ekim Pazar günü, çoğunluğa bakılmaksızın ise 1 Kasım olarak açıklaması bekleniyor...

İKİLİ KARŞI KARŞIYA GELEBİLİR...
    Beşiktaş camiasında şimdiden Ekim sonu Kasım başı yapılması beklenen olağanüstü kurulda başkan Fikret Orman ve şu anki ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'nin karşı karşıya gelip gelmeyeceğine ya da farklı ittifakların olup olmayacağı konuşulmaya başlandı.

SERDAL ADALI'DAN ADAYLIK SİNYALİ
    Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Serdal Adalı, olağanüstü kongrede Orman'ın listesine gireceği iddiaları karşısında SABAH'a "Fikret Orman'la hayata bakış açımız, çalışma anlayışımız ve vizyonumuz çok farklıdır. Bu yüzden böyle bir durumu düşünmem mümkün değil" dedi. Adalı, başkan adaylığı ile ilgili ise "Onu önümüzdeki günlerde değerlendiririz" yorumu yaparak adaylık için açık kapı bıraktı.

Haber Kaynağı: SABAH

5. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Lig TV'nin sorularını yanıtlıyor.

Orman, Lig TV'ye yaptığı açıklamada;

-STADIN İNŞAATINI DURDURACAK BİR SORUN...-

"Burası zor bir lokasyon. Türkiye'de Vodafone Arena haricinde 28 tane yapılan stat var. En çok burası konuşuluyor. Bilgi kirliliği oluyor. Bir sıkıntı var. Cumhurbaşkanımız bu projenin arkasında olmasıydı bu stadı mümkün değil, yapamazdık. O dönemde gezi olayları da vardı. İş makinası alınıp Başbakanlık ofisine gidilmişti. Bundan tam 2 sene evvel olan olaylar. O süreç içerisinde Tayyip Erdoğan bize çok destek verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız bize çok destek verdi. O gün ki bakanlarımız bize destek verdi. Şuandaki başbanakınımız Davutoğlu'da her zaman destek veriyor. Bu stat yapılacak. Artık bitme noktasına geldi. Çatının suyunun akabilmesi için çatının ortasında ring var. Buradaki yüksekliği 1 metre 10 cm alçakta. Buraya geldiğimizde biraz üzerine çıkıyoruz. Oradaki sıkıntı buradan kaynaklanıyor. Bu kadar geniş bir alanda 40-50 cm'nin gözün algılaması kolay değil. Stadın inşaatını durduracak bir sorun yok. Kadir Topbaş ile bir görüşme yapacağım. Bu sorun çözülür" dedi.

-DIŞ CEPHE BİTTİ-

"146 Locadan 144-145 tanesi satıldı. VIP ve 1903Tribünü var. Orada 650 tane koltuğumuz var. Onun 350-400 tanesi satıldı. VIP bölümünde 1500 koltuğumuz var. Onda da 500-600 tane sattık. Stadın açılması ile onlar da satılacaktır. 11,500-12.000 civarında kombine sattık. Şimdi tekrar açtık. 32.000-33.000 kombine satışı ile kaparız. Burada en önemli iş kaba inşaatının bitmesiydi. Kaba inşaatı bitmeden çatıya başlayamıyorduk. Çatı bitmeden de çime başlayamıyoruz. Eylül ayını 20'ine kadar hazır olmayı planlıyoruz. İçerideki işlerimizin yüzde 60'nı bitirmek üzereyiz. Dış cephe bitti. " dedi.

-EZİYETLERLE GELDİK-

"TFF ve Kulüpler Birliğine dilekçe verip, ilk 2 maçı deplasmanda oynayıp, 4 maçımızı içerde oynama gibi bir niyetimiz var. Biz eziyetlerle geldik. Biz burada oynasaydık, şampiyon olurduk. Burada atmosfer çok iyi. İnsanlar üzerinize geliyor gibi duruyor. " dedi.

-DAHA FAZLA BEN SIKILDIM-

"Beşiktaşlılardan daha fazla ben sıkıldım. Her maçı deplasmanda oynamak çok zor. Galatasaray'ın stadı olmadığında aldığı skorlar bellidir. Biz bu sene şampiyon olmak isterdik ama olmadı. Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar da istedi ama olmadı. Hayırlısı değilmiş" dedi.

-GEZİ OLAYLARINDAN BURAYA GELENE KADAR...-

"100 milyon Dolar + KDV civarında bir paraya stadı bitireceğiz. Eski stat zeminine göre 8-9 metre aşagıda yapıyoruz. Bu bize maliyet artışı getirdi. Şuana kadar 200 milyon TL + KDV harcadık. Ben bu stadı yıkarken, Akaretlerde 200'ün üzerinde haciz vardı. Biz böyle bu işe başladık. Bir taraftan futbol takımına yatırım yapıldı. Biz bu takımı neden kurduk? Bunu yapabilmek çok zordu. İnsanlar yaşamadıkları için bilmiyorlar. Gezi olaylarından buraya gelene kadar Siyasetin Türkiye'de çalkalanması, çok zor günlerdi. " dedi.

-STAT İÇİN YARDIM GELMEDİ-

"Spor Toto'dan tesis yardımı gelmedi. Biz kendi kaynaklarımız ile yapıyoruz. Locaları ve koltukları satıyoruz. İsim hakkımız var. Bu stadı yapmasaydım bunların hiç biri yoktu. Bunları yaptığımız için Localar var. Eski isim hakkı 3 milyon TL'di. Bu kaynakları biz yarattık ve stat için harcıyoruz. Başka da yapılabilecek bir şey yoktu" dedi.

-TURNUVA YAPMAK İSTİYORUZ-

"Barcelona, B.Münih ve Chelsea ile turnuva yapmak istiyoruz. Programlar mümkün olursa bunu planlıyoruz. Temmuz'un başında çatı havaya kalkınca net planlama yapacağız. Burada konser açılışları, moda merkezi olacak. Burası çok güzel olacak. Bittiği zaman herkes gurur duyacak."

-KAYNAK YARATMAM GEREKİYOR-

"Biz bir hedef koymadan bunu pazarlayamazdık. Cebimizde para yoktu. Biz birşeyler satıp, böyle bir şey yapabiliriz. Daire bile aldığınızda ne zaman bitecek deniyor. Beşiktaş'ın menfaati için ben taraftarıma beyaz yalanlar söyledim. Biz parayı toparlamaya bakıyoruz. Aldığımdan bu yana geçmişle alakalı 400-500 milyon üzerinde borç ödedim. Bu borcu ödemek için kaynak yaratmam gerekiyor. Beşiktaş Kulübü sadece 25 milyon TL üzerinde Ferrari'ye para ödedi. Quaresma transferinin 1.5 milyon Dolar'ı benim tarafımdan ödenmiştir. Fernandes ve Almeida'nın paralarını ben ödedim. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Yöneticiye dayalı düzenden gelmiyor. Şu stadı bir an evvel bitirmek istiyorum" dedi.

-ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI...-

"Eski borcumuz ile şimdi borcumuz dolar bazında hemen hemen aynı. 3 maç evvel şampiyonluğun en büyük adayı son maçlarda büyük puanlar kaybetti ve şampiyonluğu kaçırdı. İnsanlar da oradaki kin ve hırslarını buradan dökdüler. Bizim çok arttırdığımız borç yok. Oraya gelen arkadaşlarımız kendini örgütleyerek gelmişler. Ben camia başkanı olarak bunun pozistifini de yapabilirdim. " dedi.

-SEÇİMDEN KAÇACAK ADAM DEĞİLİM-

"Seçim kararını o anda verdim. Ben seçimden kaçacak adam değilim. Bugün yönetim kurulu toplantım var. Yönetim kurulu ile konuşmadan tarih veremem. Ramazan ayına giriyoruz. Transferler ve hoca var. Beşiktaş'ın menfaati bizim için en önemli şey. Kongreden önümüzdeki Mayıs ayına kadar yetki almış bir insanım. Düzgün bir tarihte karar alacağız. Beşiktaş'ın hayati projelerinin sonuçlanma noktasına geldi. Ümraniye'de çimleri değiştiriyoruz. Akatlarda yeni tesis inşaatımız var. Oraya sosyal tesis yapıyoruz. Bunların hepsi yaz döneminde yapacağımız şeyler." dedi.

-BEKLENTİLERİMİZ OLAN HOCA İSTİYORUZ-

"Bir teknik direktöre baktığınız zaman beklentiler var. Bilic çağdaş futbolda takım savunması, bloklar arası mesafeler gibi sistemi iyi uygulayan bir isim. Eğer böyle bir sistemi iyi uygulayamasaydı Avrupa kupalarındaki maçları çıkaramazdık. Sistem takımı olmadığınız zaman rakipler önemli skorlar elde ederler. Dünyadaki bütün iyi takımlarına bakın, en iyi oyuncular Brezilya'lılardır. Bir dünya kupası seyrettik. Brezilya kendi evinde Almanya'dan fark yedi. Bilic'de çağdaş futbolda önemli bir hocaydı. Buralarda bir sıkıntı yoktu. Fakat hocamız ile karşılıklı konuştuk. Karşılıklı olarak anlaşarak ayrılık ortaya koyduk. Bundan sonraki süreçte bu sistemi devam ettirecek, kriz anında paniklemeyecek, daha bazı beklentilerimiz olan hoca istiyoruz. Mart ayındaki yönetim kurulunda tartıştık. O dönemde pozitif bir şey çıkmadı. Yönetim Kurulunun inanmadığı birini tutmak mümkün değildi. Keşke şampiyon olsaydık. Şampiyon olsaydık, Bilic ile yüzde 99 devam ederdik" dedi.

-GEÇEN SENE DE ŞAMPİYON OLABİLİRDİK-

"Biz geçen sene de şampiyon olabilirdik. Avrupa kupalarında inanılmaz bir performans gösterdik. Hep bir yere geliyoruz, atlama esnasında düşüyoruz. O büyük bir dezavantaj yaratıyor. 3 sene oldu, bende ayaklarımı uzatarak kazanacağımız başarıları görmek istiyorum. Bu stadı ben yapıyorum. Bütün işlerle biz ilgileniyoruz. Artık biz de dinlenmek istiyoruz. Bir an evvel stadı bitrip, sayfayı çevirip beyaz sayfadan başlamak istiyoruz" dedi.

-TÜRKİYE'NİN EN İYİ ORTA SAHASI-

"Bilic, orta sahamızın Türkiye'nin en iyi orta sahası olduğunu söylemişti. Beşiktaş'ın tarihi başarılarını elde etmiş olduğu 4'lü defansına bakın. O zamanlarda 14-15 gol yiyorduk. İyi bir takım düzeyi vardı."

-ARTIK O MAÇI KAZANACAK-

"Beşiktaş sahaya kazanmak için çıkıyor. Fenerbahçe maçı oynanıyor. Maç başlamadan Gökhan Gönül sakat. Emenike'ye taraftarlar bağırıyor. O sırada Kuyt sakatım diyor. Beşiktaş artık o maçı kazanacak. Bunun bir mazereti yok." dedi.

-LUCESCU İLE KONUŞTUK-

"Lucescu ile iyi ilişkilerim vardır. Birbirimizi severiz. Lucescu ile dönem dönem konuştuk. Lucescu, Türkiye'ye gelse Beşiktaş'tan başka bir takıma gelmez. Bunu bana kendi söyledi. Beşiktaş'ı çok seviyor. Biz kendisinden haber beklediğimizi söyledik. Beşiktaş birinin gelip, gelmeyeceğini bekleyecek bir kulüp değildir. Beşiktaş amaç olmaz, araç olur. Bu dakikadan sonra da yönetimimiz ile konuşmamız lazım. Şu dakikadan sonra bende de Lucescu için şevk kalmadı. Çünkü Beşiktaş istenecek. " dedi.

-YERLİ HOCAYI TERCİH EDERİM-

"Beşiktaş Futbol Takımının bir oyun düzeni var. Bu oyuncu yapısının üzerine 3-4 takviye ile bu işi bitirirsek, dünyanın en güzel stadyumu, dünyanın en güzel kamp tesisleri, dünyanın en güzel taraftar kitlesi ile dünya kulübü olmaması için hiç bir sebep kalmıyor. Ben futbolu çok seven bir adamım. Çağdaş futbolun üzerine koyabilecek tarz da gitmek istiyorum. Yerli ve yabancı da olabilir. Ben yerliyi tercih ederim. Vodafone Arena'ya çıktığımda bir adım önde başlıyorsun. Galatasaray'ın çalıştırdığı iki hocaya bakalım. Geldiler ne oldu? Scala bizim dönemimizde önemli bir hocaydı. Toshack, Del Bosque ne oldu? Şunu getirdik daha ne yapsaydık diyemem. Bu egosal ve duygusal bir karar değil" dedi.

Haber Kaynağı: HABER1903

6. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    -ÖYLE BİR ŞEY YAPMAM-

"Şenol hocayı çok severim. Bizim konuştuğumuz konular ne egosal ne de duygusal kararlar değiller. Taraftarımız beni santrafor, Ahmet Nur Çebi'yi stoper zannediyor. Taraftarın haklı olduğu tek konu, hocayı biz seçiyoruz. Dany konusunda eleştiriler de bunu kabul ettim. Bu duygusal bir karar değil. Mantıklı bir karar almak lazım. Şenol Güneş ile asla konuşmadık. Şenol Güneş'i tanıyan insan ona o teklifi yapmaz. Yapsada konuşmaz. Bende öyle bir şey yapmam. Bursaspor bizim dost camiamız."

-BEĞENDİĞİM HOCALAR VAR-

"Sergen'in çok başarılı olmasını istiyorum. Başarılı olması için üzerine biraz koyması lazım. İspanya'da bir takımda çalışmak, Almanya'da çalışmak Beşiktaş'ı çalıştırması için yeterli değil. Hamburg maçını izlemeye gitmiştim. 49.000 kişi maçı izledi. Kimse terbiyesizlik yapmadı. Çok beğendiğim hocalar var. Şans vermek istediklerim var. Fakat Beşiktaş takımını yöneten kişi camiayı da iyi yönetebilmeli. Bilic'in Beşiktaş taraftarı arası ile çok iyiydi. 2 tane kızım bana küstü." dedi.

-SATILMAYACAK OYUNCU YOK-

"Alınmayacak bir oyuncu yok, satılmayacak bir oyuncu yok. Kağıt üzerinde bir teklif yok. Bizim bu seneki takım yapılandırmamızda 2-3 bölgeye isimler var. Bir tane sol öne kanat oyuncusu almak istiyoruz. Stoper istiyoruz. Ben isimlere girmem. Bizim işimiz en iyi oyuncuları alabilmek. Şuanda açıkcası Tolga'da Cenk'te çok iyi sezon geçirmediler. Çok önemli bir kaleci hocaları var. Geçen hafta yanımdaydı. 262'nin üzerinde antrenman yapmışız 152 tanesine Tolga katılamamış. Cenkt'te sorunlar olmuş. Yeni hocamız ile değerlendirmemiz gereken bir konu" dedi.

-TAYFUN KORKUT'LA KONUŞTUM-

"Sportif Direktöre sıcak bakıyorum. Biz Beşiktaş olarak yurt içi ve yurt dışı birer tane takım alacağız. Altyapıdan oyuncular getiriyoruz. Bunları direk sahaya sürmek kolay değil. Maç yapmayan oyuncu ne kadar iyi olursa olsun bir şey olmuyor. Bizim bu oyuncuları dışarda oynatmamız lazım. Beşiktaş'ın altyapısı, spor okulları gibi diğer takımlar Scouting, transferleri yönetecek bir isime ihtiyac var. Bunlar Türkiye'de çok zor. Önder Özen'de sahada olmak istedi. Kendini bu konuda yetiştirmiş isimler yok. Tayfun Korkut'u çok başarılı buluyorum. Kendini geliştiğini görüyorum. Onunlada konuştum. Tayfun takım çalıştırmak istediğini söyledi. Çok kolay değil."

-ONA ŞANS VERİLMESİ LAZIM-

"İlhan'ı çok severim. Çok düzgün adamdır. Futbolculuğu zamanında Tümerle ikisini ben transfer etmiştim. Ben o transfer eden ekibin içerisindeydim. Gözü tok çocuktur. Çok önemli özellikleri vardır. Hırs lazım. Ona o şansı vermemiz lazım. Bugün yapabilmesi zor" dedi.

-3.'LÜK BEŞİKTAŞ İÇİN BAŞARISIZLIKTIR-

"3.lük Beşiktaş için başarısızlıktır. Elinizdeki imkanlara baktığınız zaman çok fena değildi. Biz bu sene şampiyon olmalıydık. " dedi.

-UEFA KUPASI'NI ALMAK İSTİYORUZ-

"Bu stadı biz niye yapıyoruz? Çok insan gelecek ve rakibi baskı altına alacak ve maçı kazanacağız. Çok para kazanıp ne yapacağız? İyi oyuncular alacağız. Sonucunda maçı kazanacağız. Bizim çocukluğumuzda bir tezahürat vardı. Tabelaya bakalım göbek atalım... Ben Beşiktaşlıyım ve taraftarıyım. Şampiyon olmak istiyoruz. Uefa kupası almak istiyoruz. Başarı kazanmak istiyoruz. Dnipro denilen bir takım UEFA finali oynuyor. Sevilla'nın kamp tesislerini gidip, gezdim. Biz neden bunu yapamayalım? Bütçemizi yukarı çıkardık. Bizim artık doğru bir hoca ve bunun üzerine konulacak oyuncular ile iyi seviyeye getirmemiz lazım. Trabzon'da şehir itibari ile oyuncu tutmak zor. Eskişehir'de zor. Biz artık inşaatsal altyapıyı oluşturduk. Bundan sonra doğru insanlarla bu işi taçlandırmamız lazım. " dedi.

-UYGUN BİR HOCA İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ-

"O şartlarda bu stadı benden başkası kimse yıkamazdı. Hoca seçiminde de Beşiktaş stratejisine uygun bir hoca ile çalışmak istiyoruz" dedi.

-SEBA GİBİ UĞURLANMAK İSTİYORUM-

"Üzgünüm. Burada şampiyon olan takımın başkanı olarak oturmak isterdim. Ben hep hayatımda mücadeleler ile bir yerlere geldim. Yılmak yok, yola devam. Biz bunu başaracağız. Süleyman Seba gibi uğurlanmak istiyorum. İyi bir şeyler yapmak içinde gayret içerisinde bulunuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903

7. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, TRT Spor canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplıyor.

Orman, yaptığı açıklamada;

-UEFA KUPASI'NI GETİRMEK İSTİYORUZ-

"Çalışmalarımız iyi gidiyor. Sabahtan akşama kadar buradayım. Herhalde Temmuz ayı başı gibi çatıyı havaya kaldırırız. Ondan sonra da zemine geleceğiz. Elektrik, mekanik, localar, tuvaletler devam ediyor. Allah nasip ederse 20 Eylül'de bitirmek istiyoruz. Bu kadar önemli bir projeyi yapıp, aynı zamanda bütün kulübü prosedürü ile yönetmek zor. Artık sonuna geldik. Biz de bir an evvel Beşiktaş Kulübü olarak UEFA Kupası'nı buraya getirmek istiyoruz" dedi.

-İCRAAT YAPMAYA GELDİK-

"Beşiktaş'ın malesef dışarıdan bir şeye ihtiyacı yok. Çünkü içeriden aşağıya çekiliyoruz. Dedikodu ve yalanla bir şeyler yapılıyor. Biz buraya icraat yapmaya geldik. Bizim çalışmaya ihtiyacımız var. Boş vakit harcayacak 1 dakikamız bile yok. Dedikodular, yalanlar ile bizi çok uğraştırıyorlar. Taraftarlarımızın da moralleri bozuluyor. İçlerinde doğruluk payı olanlar da var. Çatı olayı ile ilgili sıkıntı yaşamıştık. Burası çok gündemde olan bir yer. Burası Türkiye'nin en önemli lokasyonu. Beşiktaşlılar rahat olsunlar, ben buradayım. Arkadaşlarım burada. Şuanda 600 kişinin üzerinde çalışan var. Bu ay sonu bu rakam yükselecek. Takımı artık buraya getirmek istiyoruz" dedi.

-TASARRUF SAĞLAYACAĞIZ-

"Akaretler'deki alanlarımızı kiraya verip senelik 1 milyon Dolar gibi bir tasarruf sağlayacağız. Eleman sayımızı indireceğiz. Bütün turistlerin gezeceği bir alan yaratıyoruz. Vodafone Arena Stadı'nın karşısındaki Dolmabahçe Sarayı'na ciddi bir turist kitlesi geliyor. Burası evinizde olduğu gibi telefon ile bir çok şeyi yönetebileceksiniz. Birçok özellik olacak. Bunları yapabilmekte zorluk getiriyor" dedi.

-20 EYLÜL'DE BİTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ-

"Kulüpler Birliği'nden diğer kulüplerin onayını aldıktan sonra TFF'ye başvuracağız. 2 senedir deplasmanda oynadığımız için artık alıştık. İlk 3 maçı deplasmanda oynayıp, geleceğiz. Sürecin uzamaması için çalışacağız. Stadı 20 Eylül'de bitirmeye çalışacağız." dedi.

-3'LÜ TURNUVA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORDUK-

"Sponsorumuz Beko olduğu için 3'lü bir turnuva yapmak istiyorduk ama bunu ileri bir dönemde yapacağız gibi gözüküyor" dedi.

-SENEDE 120 LİRA ÖDEYEREK...-

"Beşiktaş Kongresi'nin bir ağırlığı vardır. Bizler giriş aidatını indirdik. Orada atladığımız bir mevzu oldu. Seviye çok düştü. Çoluk çocukları kuruyorlar ve oraya getiriyorlar. Konuşulan mevzulara bakıyorsunuz, 400 tane Kongre Üyesi yapılmadı. 6000 Kongre üyesini kim yaptı? 'Borç çıkıyor.' diyorlar 'Ne yapmamız lazım?' diyorum, ses yok. Bizden transferler isterken, borcunda artmamasını istiyorlar. Bayan Voleybol Takımı'nın küme düşmesinden dolayı özür diledim. Bu hatayı kabul ettim. Üzülüyorum, buralara bundan sonra insan bulamazsınız. Böyle uzun bir dönem başkanlık yapma niyetim yok. Benden sonra başka biri gelecek. Örgütlenmeler yüzünden buralara insan bulamayız. 'Beşiktaş'ın sahibi Beşiktaş taraftarıdır', diyorlar. Biz neyiz? Biz nereden gelmişiz? Ayıp oluyor. Üzülüyorum. Ben buralara tırnaklarımı kazıyarak geldim. Senede 120 lira ödeyerek Beşiktaş Başkanı'na hakaret etme yeri değildir orası. Herkes üslubuna dikkat etmeli. " dedi.

-EYLÜL, EKİM AYI GİBİ SANDIĞI KOYARIZ-

"Ben seçimden kaçmam. Ben buraya seçimle geldim. Bizi buraya seçen insanların birinci iradesi, Beşiktaş'ı iyi temsil etmek ve problemleri çözmek ile alakalıdır. Bir işi yıkmak çok kolay, yapmak zor. Biz bu stadı 2 ayda yıktık, şimdi yapmaya çalışıyoruz. Yarından itibaren oruçlu olacağız. Bu süreçte bunu yapmaktansa Eylül, Ekim ayı gibi sandığı koyarız. Lütfen aday olsunlar. " dedi.

-GENEL KURUL KARAR VERİR-

"Serdal Adalı ile uzun zamandır konuşmadım. Beşiktaş'ta seçimlerden beslenen insanlar var. Adaylar çıktığı zaman kendilerine çıkar sağlayanlar var. Kardeşi kardeşe düşman ederler. Adalı aday olmak istiyorsa, aday olabilir. Kendi hür iradesi ile vereceği bir karardır. Onun başkan olup olmayacağını, benimde dahil olmak üzere Genel Kurul karar verir. Seçim sandığını koyacağız. " dedi.

-İÇERİDEN YIKMAK İSTİYORLAR-

"Bizi içeriden yıkmak istiyorlar. Bunu da basın üzerinden yapıyorlar. Kulüp içerisinden organize etmek isteyen kişiler var. Bunu basınla da körüklüyorlar. Ben arkadaşlarıma da söylüyorum. Beşiktaş ego tatmin etme yeri değil. Beşiktaş istikbalde önemli işler yapabilecek hareketler yapmalı. Taraftar borcun düşmesini, stadın bitmesini, takımın şampiyon olmasını bekliyor. Bizi dışarıdan yıkamazlar. İçeriden yıkmak için böyle şeyler çıkarıyorlar. Aramızda fikir üzernde tartıştığımız konular oluyor. Olması lazım mı? olması lazım. Bunların kamuoyu önüne taşınması ayıp. Ahmet Nur Çebi'ye ben 'Ağabey' derim. Beşiktaş'a çok emek vermiştir. Bende de emeği vardır. Ahmet Nur Çebi'ye 2 senel evvel bu zamanlarda UEFA'da ki dava ile ilgili bir olayda demişim ki; 'Stadın bitimine yakın senle beni bir birimize kırdıracaklardır. O sürede çok adaylar çıkacaktır." demişim. Bana kendisi hatırlattı. Kulis işlerini ben konuşan arkadaşların yaşından fazla bilirim. Üzülüyorum. Biz burada iş yapacağız. Bizi rahat bıraksınlar işimizi yapalım. Aday olmak isteyenler varsa delikanlı gibi erkek gibi yapsınlar. Ayıp şeyler bunlar" dedi.

-ADAY OLMASINI DESTEKLEDİK-

"Demirören bizim eski başkanımız. Biz tabii ki kurum itibari ile Beşiktaş'ta hizmet etmiş birinin TFF Başkanı olarak devam etmesini isteriz. Demirören'in hataları var mıdır, vardır. Demirören haricinde çıkan adayların yönetimin şu hataları var, biz bu hataları yapmayacağız dediklerini duymadım. Bunları duyalım değerlendiririz. Biz imzamızı da verdik. Aday olmasını destekledik" dedi.

-BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ STAT-

"Alacaklı kim varsa hepsininkini çözmek istiyoruz. Bizim için birinci öncelik stat ve takımı idare etmekti. İnşallah en kısa sürede bütün bunları çözmüş olacağız. Stat ile birlikte Beşiktaş'ın borcunun aşağıya indiğini herkes görecek" dedi.

-TRANSFERLER İLE ALAKALI KONUŞTUK-

"Şenol hoca önemli bir futbol adamıdır. Şu anda kadrosunu oluşturmaya çalışıyor. Ümraniye ile alakalı yatırım planını daha önce almıştık. Şenol hocanın gelmesi ile onunda görüşlerini alıyoruz. Dün ilk defa buluştuk. Transferler ile alakalı konuştuk. Ben stada biraz fazla yoğunluk harcayacağım. Ahmet Nur Çebi, Ümraniye, Erdal Torunoğulları transfer ile ilgileniyor. Şenol hoca akıllı bir adamdır. İnşallah iyi şeyler yapacağız. " dedi.

-BEŞİKTAŞ'TA ÇALIŞMASINI İSTİYORDUM-

"Geçen sene bunun acısını çok çektik. Yardımcılar çok önemli. Tamer kendini çok geliştirdi. 2002 senesinde Tamer'i Beşiktaş'a ben transfer etmiştim. Çok beğendiğim bir insan. Beşiktaş Kulübü'ne hocalık yapabilecek vasıflarda birisi. Onun Beşiktaş'ta çalışmasını istiyordum. Şenol hoca ile de görüştük. Beşiktaş camiasından birinin yanında olmasına sıcak baktı. Hiç bir sıkıntı yok. Tamer'de çok saygılı bir futbol adamıdır" dedi.

-PROFESYONEL HALE GETİRECEĞİZ-

"Futbolun A takımı ile koordinasyon sağlayacak bir sportif direktörlük yapacağız. Kardeş takım konusunda görüşmelerimiz var. Beşiktaş Futbol Takımı'na yurtiçi ve yurtdışından genç ve kariyer yapmamış oyuncuyu getirip, önemli yıldızların arasına koymak çok zor. Bunun içinde bir organizasyonumuz var. Futbolu daha profesyonel hale getireceğiz. " dedi.

-İLGİLENDİĞİMİZ OYUNCULAR VAR-

"Basıncılara kızıyorum. Bizim bir işimiz var. Oyuncuların isimlerini taraftarlar duymak istiyor. Sizler de haber atlamamak için her deliğe giriyorsunuz ve isimler kamuoyuna çıkıyor. Çıkıncada insanlar havalara giriyor ve fiyatlar artıyor. Sonrada transferden vazgeçiyoruz. Konoplyanka'yı 2-3 defa izlemeye gittim. Daha ortada oluşmuş bir şey yok. Onun haricinde ilgilendiğimiz oyuncular var. Taraftar heyecan istiyor ama bizim de işimiz ketüm olup, Beşiktaş'ın menfaatleri içerisinde oyuncuları getirmektir. " dedi.

-TOPLAMA TAKIMA DÖNECEĞİZ-

"İlk geldiğimiz sene 8-10 tane oyuncu aldık. Ondan sonra hep 3, 2, 3 gibi gidiyoruz. Oyuncu kadrosu ile çok oynadığımızda toplama takım haline geliyor. Buna devam edeceğiz. Beşiktaş'ta çok fazla oyuncumuza talep var. Sözleşmesini yeni yaptığımız oyunculara da talep var. Bizim hiçbir oyuncumuz köle değil. Oyuncuların gitmek istemesi lazım. Bizim de gitmek istemeyen oyuncuları kullandığımız taktirde göndermeyiz. Demba Ba ile alakalı teklifler geliyor. Bu onunda karar vereceği bir şey. Beşiktaş'ın menfaatlerine uyarsa, oyuncu isterse, Beşiktaş ondan daha iyi oyuncu alabilecekse olabilir. Beşiktaş'ın şuanda 2-3 mevkide transfer ihtiyacı var. Burada bir oyuncu sattığımızda bu rakam artacak. O zaman yeniden toplama takıma döneceğiz. Beşiktaş hep alan takımdır. Biz şuanda almaya bakıyoruz" dedi.

-ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN-

"Bilic'in açıklamalarının doğru olmadığını düşünüyorum. Slaven, buradan ağlayarak gitti. Benim iki kızım ve Ahmet Nur Çebi onu uğurlamaya gitti. Bizle iyi anıları kaldı. Adam yeni bir yola çıktı. Allah yolunu açık etsin. İnşallah başarılı olur. Beşiktaş kapısı ona açık olur. " dedi.

-BABAMIN KOLTUĞU DEĞİL-

"Ben de Beşiktaş taraftarıyım. Sokakta yürüyemiyorum. Biz deplasmanlara gidiyoruz. İnsanların içerisinde yaşıyorum. Malesef yeni nesil, sanal bir nesil. Biz çocukluğumuzda sokakta top oynar ve kavga ederdik. Böyle büyüdük. Yeni nesil bilgisayar kullanıyor. Öğrendikleri sanal şeyler. Orada insanlar istedikleri yorumu yapıyorlar. İnsanlar da istedikleri yoruma inanıyorlar. Bu çoluk çocukları kuruyorlar. Ayıp ediyorlar. Bizim iletişimdeki arkadaşlara da söyledim. Üslubu ile konuşan insanları bir arada toplayacağım. Bu koltuk benim babamın koltuğu değil. Herkes bu koltuğu saygı duymalı. Twitter ve Facebook'u takip etmek istemiyorum. Sinirimi bozar. Küfürler ediyorlar, dava açıyoruz, buluyoruz kendilerini ve 'Beni tanıyor musun? diyorum, 'Hayır.' diyorlar. Bu gibi şeyler üzüyor. Ben kendi vicdanıma ve arkadaşlarıma dikkat ederim. Sabahtan akşama kadar bu kurum için çalışıyorum. Canları sağolsun. " dedi.

8. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96
    Başkan ağzınla kuş tutsanda işe yaramaz
    Ne işin var senin statla borçla
    Getir 2-3 şekil adam kral ol

9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Fikret Orman'ın cidden başarılı olmasını çok istiyorum

Melsela bunu bugünde hissettim. Aynen sansürsüz yayınlıuyprum Fikrt Orman bugün TRT konuşurken bir müşterim geldi ve aynen şöyle dedi

"Ya bu çok kötü Başkan be, bi s.k olmaz bundan"

Galatasaraylıydı..

Üzüldüm. Keşke çok başarılı olsun dedim

Ancak bugün ki konuşma çok saygısız bir konuşma içerisine girdi gördüm. Sürekli cepheleştiren ve herkes bize düşman bizi indirmek istiyorlar ve herkes hain moduna girmiş..

Yol yanlış, umarım kısa sürede ilk geldiği güne döner..

Stat ta 20 Eylülde açılmaz onuda diyeyim hayal kurulmasın

10. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Beyaz yalanlar yerine dogrulari söylese hic kimse birsey demez, Besiktas taraftari yilmaz ve cefakardir.

11. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
  12. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    20150720123452.jpg

13. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91
    Orman ne derse tersi oluyor

Kartaliçe

14. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    Şuan çeşmede düğünde fotoğraflarını çekiyorum konuk olarak gelmiş iletmek istediğiniz birsey var mı;D;D;D

15. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77
    Neden orta saha almamış abi bi sorsana. :D Bir de Vodafone Arena meselesi var ama neyse. ;D

16. Majesty

Majesty Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Bu senede şampiyon olmassak istifa edermi? Yada stat ne zaman açılacak ;D

17. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Bence de orta sahayi sor. Bir de su capkinlik olayi var. Biraz dikkat eder misin hareketleri nasil ??

18. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    Valla çok durmadı çok görme şansım olmadı ya. Kayboldu ortadan. Ben Mehmet Ali Erbil'in çapkınlıkları peşinde koşarken kaçırdım ;D;D ama pek sıradan vatandaş gibiydi bir ağırlığı yoktu

19. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131
    Serdar Bilgili? Yıldırım Demirören?

Ne alaka yahu şimdi sayın Orman...

Ekli dosyalar:

20. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    Serdar bilgili davet vermiş Başkan olduğu dönemin tüm yöneticilerini yemekte toplamış. Gitmesi normal de bizim basın nereye çevirir görecez

Bu Sayfayı Paylaş