[Başkan] Fikret Orman

'Futbolcular ve Teknik Heyet' forumunda K.D tarafından 23 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

?

Sizce kongreyi kim kazanir?

1. Fikret Orman

20 oy
    76,9%
  2. Serdal Adali

6 oy
    23,1%
  3. Ibrahim Altinsay (dedikodu/varsayim)

0 oy
    0,0%
  4. Baska surpriz aday.

0 oy
    0,0%
  1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ynt: [Başkan] Fikret Orman

Beşiktaş Kulübü, Türk sporunun en eski camiası olarak Türk sporunun kamuoyundaki algısını pozitif destek vermek için büyük çaba sarf etmektedir. Bütün herkes ile uslup olarak genel Fair-Play çerçevesinde devam ediyoruz. Türk spor kamuoyunun da takdirini topladığımıza inanıyorum. Beşiktaş’ın vermiş olduğu pozitif desteği herkes gayet iyi algılamaktadır. Bizler kurumumuz için çalışmak, kurumumuz için hareket etmek ve kurumumuzun duruşunu gösterebilmek için hareket ediyoruz. Beşiktaş futbol takımı gayet iyi bir şekilde sezona başlamıştır. Oynadığı oyunla beraber, oyuncularının da kolej takımı olması izlenimlerini yaratmaktadır. Bunların hiç birisi kendiliğinden oluşmamıştır. Biz futbolcuyu transfer etmeden evvel hepsinin bizim ahlak çizgisine uygun olmasını planladık. Bütün oyuncularımız pırlanta gibi oyunculardır"

-KİMSE HAKEM SOYUNMA ODASI BASMAMIZI BEKLEMESİN-

"Bizim futbol takımımız disiplinlidir. Cezalandırılmamız gereken şeyler oluyor. Başlarında Ahmet Nur Çebi ve Mete Vardar günü gününe takip ediyor. Bizler kendi ailemiz ieçrisinde ne gerekiyorsa yaparız. Bizim oyuncularımız kulübü yönettiğimiz strateji ve ilkelere destek vermektedirler. Onlarla gurur duyuyoruz. Beşiktaş’ın bu yönetim tarzı bazen eleştiriliyor. Fakat kimse bizden hakemlere hakaret etmemizi, soyunma odası basmamızı beklemesin. Bunlar bizim uslubumuz değil. Bugüne kadar hiçbir hakem ile konuşmadım. Son Kayseri maçından dönerken aynı uçakta hakemler vardı, konuşmadım bile"

-BEŞİKTAŞ'I ŞAMPİYON YAPACAKLARMIŞ GİBİ HAVA ESTİRİLİYOR-

"Bu senenin ismi Süleyman Seba konulduğundan beri Beşiktaş’ı şampiyon yapacaklarmış gibi hava estiriliyor. Ne hikmetse "TFF Başkanı Beşiktaşlı, MHK Başkanı Beşiktaşlı" diyerek hata yapılan taraf biz oluyoruz. Biz eşit muamele bekliyorouz. U19 maçında haksız penaltı verildiği diye antrenörümüz penaltının gole çevrilmemesinin talimatını vermiştir. Bizler bununla övünüyoruz"

-ASLA HAKEM TALEBİMİZ OLMAMIŞTIR-

"Ne benim ne de arkadaşlarımın asla ne bir talebi olmuştur, ne hakem talebimiz olmuştur, ne de bir şey söylemişizdir. Baktığımız zaman Beşiktaş'a bu konularla alakalı organize olarak hareket yaratılmaya çalışılıyor. Bu bizi rahatsız ediyor. Biz kendi uslubümüz ile devam edeceğiz. Artık özellikle futbol yönetenlerin TFF, MHK’nın buna "dur" demesi gerektiğini düşünüyorum"

-4.HAKEM GÖKHAN TÖRE'Yİ TAHRİK EDİYOR-

“Son maçta 4.hakem Gökhan Töre’yi tahrik ediyor. Gökhan Töre, saha içerisinde bu zamana kadar hiçbir hareket de bulunmamıştır. Kart sınırında olan oyuncularımızı sordum. Maç esnasında bunu hissetim ve yönetici arkadaşlarımla konuştum. Beşiktaş derbi öncesi 7 defa kırmızı kart görmüş. Derbi maçına çıkmadan evvel 7 defa kırmızı kart görmüşüz. Neden her derbi maçı öncesi kırmızı kart görüyoruz? Son 10 yılda derbi öncesi Beşiktaş’ta 12, Fenerbahçe’ye 5 kırmızı kart verilmiş. Bunlar gerçek veriler. Bir tek Beşiktaş maçını 6 hakem yönetmiyor. Diğer maçları da 6 hakem yönetiyor. Bizim maçlarda hakemler hep sahanın içerisinde. Sanki bizim maç sadece 6 hakem ile yönetiliyor. Bize geldiği zaman hep negatif şeyler yan hakemlerden geliyor"

-BEŞİKTAŞLILARIN KÖR OLMADIĞINI HERKES BİLSİN-

“Bizler inanılmaz mücadele veriyoruz. 2,5 sene içerisinde Beşiktaş’a ben ve arkadaşlarım geldiği durumu iyi biliyorsunuz. Beşiktaş’ın 18 tane UEFA dosyası vardı. Şimdi hiç duyuyor musunuz? 45’in üzerinde Voleybolcu’ya borcu vardı. 15 tane Basketbol’da dosyası vardı. Biz bunları yaparken stadımızı yapıyoruz. Kimsenin hakkını yemeden yatırımlar yapıyoruz. Gelirimizin en az manada olduğu dönemde yapıyoruz. Herkes aklını başına alsın. Benim ve Beşiktaşlıların kör olmadığını herkes bilsin”

ORMAN'DAN DERBİ HAKEMİNE...

“Fenerbahçe derbisinde Bülent Yıldırım hakem olarak atanmış. Daha evvel bizim maçlarımızda Galatasaray maçını unutmuyorum. Burak'a çaldığı penaltıyı biliyoruz. Gözlerimiz üzerinde olacaktır. Beşiktaş, Fenerbahçe’yi yenebilir. Fenerbahçe’de Beşiktaş’ı yenebilir. Bırakın bunun kararını oyuncular ve sahada oynanan oyun karar versin“ dedi.

-BENİM HOCAM "KIRMIZI KARTTI" DİYOR-

"Benim hocam Balıkesirspor maçından sonra çıkıp açıklama yapıyor ve "kırmızı karttı" diyor. Biz kimseden iyilik görmedik. Kimseden de beklentimiz yok. Bu futbolu düzeltmek bütün kulüplerin görevidir"

-ORMAN'DAN GALATASARAY'A STAT GÖNDERMESİ-

“Biz kimseden stat istemedik. Fenerbahçe bizim stat projemiz olduğu zaman Aziz Başkan hapishanedeydi. Kiğılı, başkanlık yapıyordu ve demeç verdi. "Beşiktaş’a stadımız açık" dedi. Biz de onun lafına istinaden ceza evinden çıktıktan sonra Aziz Başkanı evinde ziyarete gittik. O zaman bu konu açıldı. Aziz Başkan iyi niyeti ile "desteği veririz" dedi. O zaman sezon başlamadı. Stat arayışımız başladığında A.Nur Çebi ile Aziz başkanı ziyarete gittik. Bir çok dosya gösterdi ve "tepki var" dedi. Biz de ona "dost, dosttan yardım ister ama dost, dostu belaya sokmaz. Rahatsızlık edici bir durum varsa bildirin" dedik. Aziz Başkan da "2 maç iç, 2 maç dış sahada oynuyorsunuz. Bir maçı GS,’de bir maçı bizde oynayın ve bunu destekleyelim" dedi.. Bu konuşmaların ardından Ünal Aysal’ın yanına gittik. O süreçte de seçimler var. Ünal Başkan da "seçimden çıktıktan sonra bunu yaparız" dedi. Onlara da aynısını ilettik. "Sıkıntıya düşeceksiniz, yapmayın" dedik. O da bize; "Beşiktaş’a destek vermek isteriz" dedi. Seçim bittikten sonra Ünal Başkan, "Beşiktaş’a verirsek Genel Kurul’dan onay almamız gerek" dedi. Bu olmadı. Madonna’ya konsere verilirken onay mı alınıyor? Biz stadı kiralamıyoruz ki, 1 maç için anlaşma yapıyoruz. Kira kontratı yapmıyoruz. Sonucunda Galatasaray’dan bu yaklaşımı görünce Fenerbahçe'ye de bir şey demedik. Olimpiyat Stadı’nda karar verdik. İyi planlamadığımızı söylüyorlar. Bu iş bizim işimizdir. Biz hiç kimseden planlama ile ilgili yardım istemedik. Planlama Beşiktaş’ın işidir. Bizim tribün tribün stadı yapma imkanımız yoktur. Bunun bir anda yıkılması ve yapılması lazımdı. 23 metre kayan, 8 metre aşağı inen stat nasıl tribün tribün yapılacakmış bana bir anlatsınlar. Beşiktaş, Türkiye’yi her alanda temsil ediyor. Biz bu ülkenin kulübüyüz. Ahmet Nur Çebi stat bulunamaması konusunda sitem etmiştir. Bunu üstüne alınacak kişiler sporu yönetmeye çıkmış kişilerdir. Bununla alakalı suçluluk duyguları varsa, onu dile getiriyorlar. Biz camiaları hedef göstermedik. Her maçımızı deplasmanda oynuyoruz ve buna devam edeceğiz. Kaderimiz böyle yazılmış ve bu stat bitecek. Bu sezon şampiyon olacağız. Diğer takım başkanları da şampiyon olacaklarını söyler ve inanır.“

-HERKESİ FENERBAHÇE MAÇINA DAVET EDİYORUM-

“Deplasmanda acayip bir taraftar kitlesi ile karşılaşıyoruz ve çok memnun oluyoruz. Kayseri’de bize verilen biletler anında satıldı ve inanılmaz bir taraftarımız vardı. Her yere taraftarımız geliyor. Şimdi önümüzde Fenerbahçe maçı var. Herkesi Fenerbahçe maçına davet ediyorum. Yağmurda çamurda desteklesinler. Ankara’dan Belgrad’dan taraftar geliyor, "İstanbul’da trafik var" deniyor. Herkes Pazar günü bayrakları ile futbol şölenine gelsin. Beşiktaş’a yakışır bir şekilde desteklesinler. Beşiktaşlılık budur”

-ÖYLE ŞEYLER SÖYLENİYOR Kİ...-

"Polemiklerin bir anlamı yok. Fakat öyle şeyler söyleniyor ki cevap vermek zorunda kalıyorsunuz ve polemiğe giriyorsunuz. Girmezseniz de taraftarınız tepki gösteriyor. Futbol güzel bir oyun. Beşiktaş’a bakıyorsunuz, Beşiktaş Takımı Tromso’ya gidiyor. Biz indik ve taraftar orada bizi karşıladı. Futbolu güzelleştirmediğimiz sürece, seyirci sayısı düşüyor. Seyirci sayısını sadece Passolig’e bağlamamak lazım. Sahada oynanan oyunu desteklememiz lazım. Biz buna devam ediyoruz. “

-SOYUNMA ODASINA GİTMEM-

“Ben Ümraniye’ye çok gidip futbolcular ile görüşen bir başkan değilim. Soyunma odasına gitmem. Bu işlerin yöneticileri var. Onlar devamlı konuşurlar. Bir futbolcunun cezası varsa, kendimiz uygularız. Bütün Türkiye’nin işi gücü bitti ve Gökhan Töre’yi konuşuyor. Töre, pırlanta gibi çocuktur. Herkes onu çok sever. Onu ahlak dışı hareket içerisinde hiçbir zaman görmedim. Gökhan Töre, çizgisinden çıktığı andan itibaren yöneticilerimizi görür”

-ŞAMPİYONLUKTAN HER SENE BAHSEDERİZ-

“Biz şampiyonluktan her sene bahsederiz. Bizim tek hedefimiz her branşta şampiyon olmaktır. Geçen sene ne diyorsak, bu sene de aynısını diyoruz. Takımımızın kamuoyunu tatmin eden bir gidişi var. Beşiktaş’ın şampiyon olup, olmayacağını oynayacağımız oyun belirleyecek. Bunu hakemler belirlemesin, oyuncular belirlesin. “

-BÜTÜN MAÇLARI ANKARA'DA OYNAYABİLİRİZ-

“Olimpiyat Stadı’nın bir çok problemi var. Orada 40-50 bin kişi oynadığımız zaman futbol ambiyansını tutturuyoruz. Rakam aşağı indiği zaman oyunu çeviremiyoruz. Ankara’daki maçta Ankara seyircisinin inanılmaz payı vardır. Hiç durmadan takımı desteklediler. Fenerbahçe ve Partizan maçından sonra Başakşehir’de oynayacağız. Daha sonra Milli Takım arasından sonra oturup, konuşacağız. İstanbul’da ilgiyi az bulursak, bütün maçları Ankara’da oynayabiliriz"

-BEŞİKTAŞ TARAFTARI AYAĞA KALKMIŞTIR-

“Türkiye’de bizim açımızdan tek büyük vardır. Biz kulübümüzde öyle bir çalışmalıyız ki başarılar ile kamuoyuna göstermeliyiz. Rakiplerimiz dönem dönem kayrılmış mıdır? Kayrılmıştır. Bunu hakem olarak görmeyin. Bakacak olursanız, biz hiçbir devlet kurumundan yardım isteyemiyoruz. Hep mücadele ederek geliyoruz. Bizde sponsorluk anlaşmaları imzalandığı an başlar, bitmez. Türkiye’de bir tek bizim stadımız konuşuluyor, biz yapıyoruz. Diğer kulüplere de yapılıyor. Biz kendi kaynaklarımız ile yapıyoruz ve onurunu yaşıyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar varsa, neden duyduklarını anlamıyorum. Geçenlerde GSGM bir açıklama yapmış. Beşiktaş’a para vermişler. O verilen para herkese isim hakkından dolayı veriliyor. Biz stat ile alakalı bahsediyoruz. Neden bundan rahatsızlık duyuruluyor? Bizim TFF ile işimiz yok. Bizim işimiz kurumlarla MHK ve PFDK ile. Yıldırım Demirören’in bu işlerde olduğunu düşünmüyorum. Mete Vardar ne yaptı da disipline gitti? Gözlemci rapor tutmuş. Koridorda ağzından küfür çıkmış. Mete’ye ve yanındakilere sordum hepsi böyle bir şey olmadığını söyledi. Oradaki gözlemci şahidi olmadan rapor tutacak ve benim yöneticim disipline gidecek. Beşiktaş’ı kimse 3.büyük kulüp yapamaz. Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük kulübüdür. Bu sene sezona ismi verilen başkanın kulübüdür. O stat bitecek. Gelirlerimiz, rakiplerimizin üstüne çıkacak. Stat bittiği zaman kombinede sıra yazacağız. Beşiktaş taraftarı ayağa kalkmıştır. Biz geldiğimiz gün 55.000 forma satıyorduk, şimdi 300.000 forma baremine atlayacağız. Siyaset Beşiktaş’ın işi değildir. Kanunu çıkaran hükümettir. Bunu da Passolig’e veren Federasyondur.“

2. El Maestro

El Maestro Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    2

Baskan oldugundan beri bence en net konusmasini yapti.

Beğendim bu kez..

3. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Bugün cidden güzel konuştu..

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geleceğe dair umutlu mesajlar verdi. Kulübü dar boğazdan çıkardıklarını belirten Orman, "Ekonomik olarak rahatladıkça Demba Ba ayarında ve daha iyi transferler yapacağız" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Koç Üniveritesi'nde düzenlenen panele katıldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Orman, özellikle kulübün mali durumuyla ilgili mesajlar verdi.

"Göreve geldiğimizde 325 milyon dolar borç, 80 milyon dolar gelir vardı" diyen Orman, gelirleri artırdıklarını söyledi. İnşaatı süren yeni stadın önemine vurgu yapan Orman, "Mali olarak iyi bir yoldayız. Beşiktaş'ın önü çok açık. Stat bitince gelirimiz 200-250 milyon dolar seviyesine gelecek ve dünyanın en güzel stadyumu olacak" diye konuştu.

"BILIC'İ ÇOK SEVİYORUZ..."
    Orman, futbol takımıyla ilgili de mesajlar verdi. "Ekonomik olarak rahatladıkça Demba Ba ayarında ve daha iyi transferler yapacağız" diyen Fikret Orman, sözleşmesi sezon sonunda bitecek Slaven Bilic için "Onu çok seviyoruz. İyi işler yapacağına güveniyoruz ama sözleşme için sezon sonunu bekleyeceğiz" dedi.

"HEP POZİTİF YAKLAŞTIK AMA..."
    Orman, son dönemdeki hakem hatalarıyla ilgili söylemini pandelde de yineledi. Beşiktaş'ın başkanı, "Bugüne kadar hep pozitif yaklaştık ama anlattıklarımı bazı kesimler anlamamışlar. Anlayacakları şekilde onlara anlatacağım" ifadelerini kullandı.

..

5. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

diren fikret orman
    direnin yöneticiler
    her kötü sonuçtan sonra içli dışlı baskılara hakaretlere maruz kalacaksınız
    direniki beşiktaş düzlüğe çıksın
    stadı olan,gelir gider dengesi düzgün olan,kişilere bağlı olmayan eskisi gibi kişilikli ve onurlu bi takım olalım

6. AloneWolf

AloneWolf Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Beşiktaşlı olarak gurur duyabileceğim birisi ,tek eksiği tecrübe oda olacak inşallah...

7. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Hoşgeldin [member=8068]AloneWolf[/member]

8. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

başkan dün trt ye konuk oldu
    azize cevap verdi,stat konusunda geselilerin ve febelilerin kahpeliklerini anlattı
    nakit akışı sağlanırsa sezon bitmeden stat bitebilir dedi
    bi yabancı sağ bek alınacak bide yatırım amaçlı forvet alınabilir dedi
    chelsea ile ortak işlere girebiliriz dedi

9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Fikret Orman yönetimine taraftar olarak daha büyük destekler verilseydi bence bugün geleceğe çok daha umutla bakardık..

Başkan'ın gelir gelmez Çarşıyı hedef almasıda..

Çarşısında onun davetiyelerine karşışık vermemeside hatalar zinciri.

10. keskinli

keskinli Moderator

Alınan Beğeniler:
    96

çarşıyı direk hedef almadı
    bedava biletleri kesti,kapalıya zam yaptı
    çarşı üstüne alındı

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

;D ;D

12. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Ne güzel.

Takımımızda böyle inançlılar olması sevindirici.

13. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

İman gücüyle de başaracağız inşallah. :D

14. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

http://instagram.com/p/wjENiMs2_c/

;D

15. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Yeter ki koy şu cimboma :ahaha

Koy değil gool diyormuş şimdi farkettim ;D

Gsye inceden mesaj göndermiş bence başkan :D

16. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Başkan yanlış yapıyor.

17. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Namaz kılarak mı besteyi söyleyerek mi yanlış yapıyor ?

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beste için söyledim

Namaz olayı için ise yorum istersen.

İbadetin gizli olanı güzeldir.

19. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Bestede yanlış olan nedir ki belli ki Demba'yı daha ayrı seviyor başkan.İncedende gsye atmış golü.

Namazda belli ki çekmiş birisi fotoğrafı koymuş abartılacak bir şey yok iki konuda da bana göre.

20. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333

Bence de yanlis yapiyor. Mesela Seba baskani örnek aliyoruz diyorlar. O öyle birsey yapar miydi ? Beste/sarki söylemesi mesele degil. Cimboma gol filan yanlis bence.

Namaz konusuna gelince cekildiginden haberi oldugunu tahmin etmiyorum. Muhtemelen cuma namazidir. Allah kabul etsin.

Un cavaliere non lascia mai una Signora !

Bu Sayfayı Paylaş