Ali Ece'yle Passo Üzerine

'Spor Videoları !' forumunda hun tarafından 15 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
  2. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ynt: Ali Ece'yle Paso Üzerine

Bence bu iş tutacak..

Ali Ece nin haklı olduğu yerler olsa da artık alınan bir karar ve yapılan yatırımlar var..

Geri dönüşünün futbola ben zarar verecğeini düşünüyorum..

Sorun para değil diyorlar ama sorunun ne olduğunu anlatabilen yok

3. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Ynt: Ali Ece'yle Paso Üzerine

Anlatıyoruz, bu forumda bile uzun uzun yazdık konuştuk ama anlamak isteyen yok. Altı üstü bir maç neden gidip bir şirketten kart alayım, ertesi günden niyetim yoktur sabah kafama eser gider biletimi alıp girip takımımı desteklerim. Pasosu olmayana bunu engelliyorlar, haydi engelliyorlar demeyeyim laf oluyor sonrada durmadan prosedür getiriyorlar. "Altı üstü maç", "altı üstü oyun" diyenlerin bunları getirmesi ayrıca komik. Bunun dışında fişlendiğini düşünenlerde oluyor, elaleme neden kart parası vereyim, bilgilerimi vereyim diyenlerde oluyor. Zorla getirilmeye çalışılan abuk subuk bir sistem. Konya'nın yeni stadının açılacak olması ve transferler nedeniyle baya iyi sattılar ama paso olduğu için onlarda da almayan taraftar grubu var. 3 İstanbul takımı dışında tribünlerin çoğunlukla boş olacağını düşünüyorum her zaman dile getiriyorum. Alınan kararlar bana göre yanlış, Allah'ın kelamı değil haşa dönülmez diye bir şey yok. Yanlışsa her türlü dönülür. Türk futbolu zaten bitmişte yinede bu sistemden dönüşün etkisi bu sistemin vereceği olumsuz etkiden daha az olur. Tam "neyseki Avrupa'da devam ediyoruz en azından o maçlara gidebileceğiz" dedim basiretsiz FO ve yönetimi çifte standarda başladı. Paso varsa şu kadar yoksa bu kadar diyorlar. Çok şükür 10 lirayı sorun edebilecek durumda değilim ama salak değilim, gitmeyeceğim. Sonra bu çifte standardı paso alan sözde sosyalist arkadaşlarımda destekliyor insanın canı daha da sıkılıyor. Ali Ece'nin dediği gibi bu ülkedeki insanların çoğunluğu ne yapıyorsa, ne tutum sergiliyorsa "kendine" yapıyor. Sosyalistide, müslümanıda bilmemneside...

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ynt: Ali Ece'yle Passo Üzerine

Valla bizde anlattık ama sizde dinlemiosunuz..

Akbil kullanıyorsundur muhtemelen Erhun, ne gereği var diyebiliyormusun? Hayır..

Ben Ali Ece'ye bir eleştiri yapayım ayrıca..

Almanyada ingilterede şurada burada yok gibi saçma sapan sözlere çok kızıyorum..

Onlarda yok diye Denizin Altından Rayıda geçirmeseydik iyi ederdik sanırım..

5. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

İngiltere,Almanya vs.de yokmuş. sen de onlar gibi medeni ol, maçını insan gibi izle, kıçınla içme içip içip kavga çıkarma turnike patlatma bunu bir başarı zafer olarak görme senin için de gerekli olmasın. bu ülkedeki tribünlerde adamlar bıçaklandı öldürüldü.
    localardan içki şişeleri çocukların başına geldi yoğun bakımda kaldılar.

6. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91

:ok

7. RCA

RCA Üye

Alınan Beğeniler:
    17

[member=2665]CR7[/member] +rep

8. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85

[member=1]NoPasaran[/member] Akbille bunu nasıl aynı kefeye koyarsınız anlayamıyorum. Ulaşım bir ihtiyaç. Okula, işe, arkadaşına vs. gitmek istiyorsan oraya ulaşmak zorundasındır. Futbol maçı ihtiyaç değil, keyiflenmek için, kafa dağıtmak için gidilen bir oyun. Keza marmaray örneğide öyle. Oralarda da marmaray benzeri yoktur başka bir şey vardır, her ülkenin kendi durumuna göre ulaşım yöntemleri var bu örnekler, kıyaslamalar absürt ve gereksiz. Burada konu futbol.

Dünyanın en büyük, kaliteli ve prestijli ligi oldukları için onlar örnek gösteriliyor. Türkiye'de insanların futbola ilgisi zaten azalmış ve günden güne azalmakta. Bu düzene bir de böyle bir şart getirirseniz ilgi daha da azalır. Neyse elbet bu saçmalıkta geçecek ama diğer sene ama sonraki sene.

Bu arada [member=2665]CR7[/member] yazdığın şeyler sadece futbolda mı oluyor? Genel olarak dengesiz, agresif bir toplumuz. Her yerde olmayacak sebeplerle insanlar vuruluyor, bıçaklanıyor, öldürülüyor. Onlara el atmayıp futbola el atmak mı samimi? Bana göre asla samimi değil tek amaç çıkar.

Ekleme: Bu arada dinlemiyor değiliz en azından ben değilim ama dinlediklerime, okuduklarıma katılmıyorum. Aynı fikirde değilim. Ancak aynı fikirde değilim diye "neden anlamıyorsunuz, bu düzen şöyle böyle", "paso neden gerekli deyince cevapta veremiyorsunuz" demiyorum sadece kendi fikrimi dile getiriyorum kimseye bir laf atmadan.

Ek Bilgi: İngiltere'de zaten denizaltından ulaşım sağlanan Manş Tüneli var.

9. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

3 büyükler doldururda Anadolu takımları çok sıkıntı çekecek.

Misal Orduda yaşadığım için Ordudan örnek veriyorum.

Eniştemin maçla felan arası olmaz pek takip etmez örneğin Ordu-Fenerbahçe maçı oldu bu adam bi hevesle istekle kalkar atlar arabasına gider stadına girip maçını izler.

Fakat sen bu adama abi önce pasolig alıcan sonra bilet alıcan pasolige para vericen Anadoluda yaşayan bu yaşlara gelmiş insanların çoğu hay ben böyle işe bi maça gidesimiz geldi onuda mahvettiler der oturur akşam kahvede izler.

10. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Çözüm Bedava dağıtılması

Bu Sayfayı Paylaş