Akıllı Telefonlar (iphone - Samsung - Htc - Sony -lg Vs Vs Vs)

'Teknoloji' forumunda iLcapitano tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Yeni Android sürümünde güzel bir özellik gelmiş. Uygulamadan çıkmadan çeviri yapması.
    Android 6.0 Marshmallow – Uygulama için çeviri
    Google Çeviri, yazı seçim alanına çevirme seçeneği ekliyor. Uygulama içi çevirinin kullanılabilmesi için yapılması gereken şey çevirilmek istenen içeriği seçmek, ve üç noktaya dokunularak ortaya çıkan “Çevir” seçeneğini kullanmak. Bu işlemin ardından seçilen içerik uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan seçilen dildeki karşılığına dönüştürülüyor. İçerik kopyalayıp, Google Çeviri uygulamasını açıp, yapıştırıp, yeniden önceki uygulamaya dönmeye son.

Google Çeviri, Android 6.0 Marshmallow’da sistem genelindeki yazı girişi alanlarında çeviriyi uygulamadan çıkmadan gerçekleştirebiliyor. Destekleyen üçüncü parti uygulamalar ise sadece yazı girişi alanı değil, uygulamanın herhangi bir alanında yapılan yazı seçimlerine Google Çeviri’nin fonksiyonunu ekleyebiliyor, detaylar Android geliştirici blogunda bulunabiliyor.

2. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    @NoPasaran telefon almadan önce o kadar sormuştum onu mu alsam bunu mu alsam diye ama burada yazmamışım şunu aldım diye. Sorduklarımdan birini almadım, Ağustos'un başından beri lenovo p70 kullanıyorum, memnunum.

3. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    iyi telefon o zaten erhun

Pilini merak ediyorum. 2 gün çıkarabiliyormu @hun

4. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Benim kullanımımda çıkarıyor. 2,5 gün gider herhalde. Müzik-internet-whatsapp-pdf-navigasyon-konuşma yaptığım şeyler kısaca bunlar. Telefonda oyun oynamayı sevmiyorum, oynamıyorum.
    Şarj dolma süresini merak edenler oluyor internette onu da yazayım, onu not almıştım.
    11:50 %45, 13:00 %100.

5. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
  6. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Android 5.1'den sonra enerji tüketimi arttı gibi geliyor bana. İnternet paketi açık oluyor bende genelde, 4.4.4 sürümünde de öyleydi ama bu kadar harcamıyordu sanki. Şu hâliyle yoğun kullanan biri 2 tam günü çıkarmaz.

7. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
  8. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
  9. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Güzel telefon valla

Fiyatı nedir ve senden iphone var ya

10. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

Abi bunu diyen herhalde telefon gönderir

Powerbank gönderecek hali yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    ahahaha valla bence direkt powerbank gelir.

12. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Abi o çok saçma ya. bana şarjı daha çok giden bir telefon lazım

13. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
  14. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Ben telefonumdan memnunum

Maksat beleşçilik

15. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Küçük telefon kalmadı mı yoksa ben mi göremiyorum? 5 inç standart oldu, 5.5 inç gibi boyutlarda da bir çok telefon çıktı. Bu telefondan sonra bulursam 4-4.5 inçlik bir şey alacaktım ama bulamayacağım herhalde.

Bir sorunum var yazayım bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
    Konuştuğum kişiler seslerinin yankılandığını söylüyor, kendi seslerini tekrar duyuyorlarmış. İnterete baktım hoparlör sorunu diyen var, telefonun dinleniyor ondan dolayı diyen var :D. Sorun bazen oluyor, bazen olmuyor. Götürebileceğim bir servis olsa gideceğim ama kargo sistemiyle çalışıyorlarmış, bundan dolayı hep erteliyorum (telefon lenovo p70). Telefonu alalı daha yıl olmadı, 2015 Ağustos'un başında almıştım.

16. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
    Ben messengerda görüntülü konuşurken kendi sesimi tekrar duyuyorum karşı tarafta böyle bir sorun olmuyor. Garip bir durum bende de var

Bir de 4-4,5 inç iPhone'larda var artık sadece sanırım

17. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Kaç kişide olmuşki bu. Kendi sesleri yankıanıyorsa bence onlar götürsün telefonlarını ;D

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Erhun olmazmı.

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z5-compact-p-TELCEPSONXPZ5C-P?magaza=Ekonomik Reyon&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=Cj0KEQjwl-e4BRCwqeWkv8TWqOoBEiQAMocbPxFDYB-p-KDgHXQcek9y31WZChAZluooVsCpwHi5c_8aAtUf8P8HAQ

Sony Xperia Z5 Compact
    Sony Xperia Z5 Hepsiburada'da!
    Devrim niteliğindeki bir kamerayı ve yenilikçi bir tasarımı bir araya getiren Sony Xperia Z5 Compact, Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazası hepsiburada.com kalitesi ve güvencesi ile beğeninize sunuluyor.

Mükemmel Fotoğraflara İmza At !
    Her zaman en mükemmel fotoğrafı yakalamanızı sağlayacak model, kusursuz odaklanma özelliği ile serisinin en mükemmel görüntü yakalama teknolojisini bünyesinde bulunduruyor. Android 5.1.1 işletim sistemi desteği ile birlikte gelen akıllı telefon, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek performanslı bir android deneyimi sunuyor.

Xperia Z5 Compact'ta Neler Var?
    5.1. megapiksel ön kamera ve 23 megapiksel arka kamera ile beş kat daha güçlü görüntü yakınlaştırma özelliği bulunan Xperia Z5, göz kamaştırıcı netlikte fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor. Kontrast algılama ve aşama algılama teknolojilerini bir arada sunan Hibrit Otomatik Netleme özelliği ile gelen model, bir saniyeden daha kısa bir sürede ekranın herhangi bir bölgesine odaklanma imkânı veriyor. Kompakt tasarımı ile diğer akıllı telefon modellerinden ayrılarak beğeninize sunulan model, sade, zarif ve modern bir kullanımı amaçlıyor. 2 GB ram kapasitesine sahip model, 32 GB dâhili hafızası ile geniş bir depolama alanı sunuyor. Profesyonel bir fotoğrafçı olmanızı sağlayacak Sony Xperia Z5 Compact fiyatı ile de uygun seçenekleri bir araya getiriyor.

Kalite ve Güvence Burada!
    4.6” ekranı ile telefonunuzu bir multimedya merkezine dönüştürmenizi sağlayan Sony Xperia Z5 Compact modeline sahip olmak için ürünü sepetinize ekleyebilir, hepsiburada.com kalitesi ve güvencesiyle alışverişinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

19. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    3-4 kişiden duydum bunu. Herhalde benim telefonda bir şey var diye düşünmeye başladım. Kimisi kullanılan kılıftan dolayı olur yazmış. Telefonu tamamen saran silikon kılıf var, ondan dolayı olabilir mi?
    http://www.hepsiburada.com/microsonic-lenovo-p70-kilif-transparent-soft-siyah-p-TELKILDLT6017-SIY?magaza=Delta İthalat&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KEQjwl-e4BRCwqeWkv8TWqOoBEiQAMocbP1KU1PpYstFGXxMwVoJ1f3wcSDPmwpB-xZzixgTUo44aAii48P8HAQ
    Bu kılıftan, telefonu tamamen sarıyor.

Diğer yorum için, bir tane samsung gördüm "j1 mini" galiba modeli. Özellik olarak şuan kullandığımdan düşükmüş, zaten değiştirme niyetim yok öylesine yazdım. Hani ileride değiştirmek istesem neredeyse 4-4.5 inç telefon kalmayacka gibi diye. Yiğit'in dediği gibi yeni iphone, iphone 4s boyutunda olacaktı galiba ama alım maliyeti fazla. :D

20. Simurg

Simurg ★ Kartaliçe ★

Alınan Beğeniler:
    91
    iphone 6s telefonunu kullanan var mı tasarımına bayıldım almayı planlıyorum tavsiye eden var mı

Bu Sayfayı Paylaş