#26# İLHAN MANSIZ

'Futbolcular ve Teknik Heyet' forumunda poacher tarafından 20 Kasım 2006 tarihinde açılan konu

1. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: #26# İLHAN MANSIZ

kayserı maçından sonra dedımkı bu adam hala bızde oynar hemde hepsınden ıyı oynar

2. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

artik Toraman icin geliyorlar(di)

3. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Heyy gidi ilhan heyy özlettin kendini.

4. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0

senın gıbısı geldımı acaba su takıma...

5. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

futbolun degerini bilmedin, Ninanin pesinde kendini yok ettin,

ah ulan sen olsaydin, birazda kafa olsaydi, Q7 degil, sen olurdun kral

6. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

Senin yanında Quaresma kim be ;D

Kalplerdesin İlhan !

7. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Senin gibi bi forvet uçurur şimdi bizi ama nerdee.

8. cem_goren

cem_goren Müdavim

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: #26# İLHAN MANSIZ [İyiki Dogdun İlhan Mansız]

adam gibi[/color] adamdi ilhan mansiz...hatali [/color]gol yiyenlere yaptigi jestlerletakimda istenmiyormus gibigösterilenlere açtigi kucagiyla...tepkiliydi ilhan mansiz...yapilan saibelerden sonra yan hakemi gidip"seni kim satin aldi lan" diyecek yüregi vardi....besiktas'in bes gol yemesini görmemek içinkendini ortaya koyupattiracak kadar yürekliydi...isinmalarda dikkatli bakildiginda arada birçalan marslara eslik edecek kadar;genclerbirligi maçinda yüregini ortayakoymasina ragmen maçikaybettikleri için hüngür hüngür aglayacakkadar duyguluydu...ilhan cimbomun anasini .... tezahüratindansonra tribüne dönüp alkisyapacak kadar ilginçti....formasinin altina içkili yorum yapmayinyazacak kadar;onun aleyhine propaganda yapan basinin üzerinesut çekecek kadarcesaretliydi...basin onu istemedi çünkü basina malzeme olmakistemedi onlara çocugununresmini vermedi esiyle poz vermedi onlaramalzeme olmadi çünkü....basindaonu göndermek için herseyi yapti...bu basin dünson noktayikoydu....özellikle bir gazete gitsin diyebaslik atti..."taraftarlargitsin diyor" dedi...gitti...ilhan mansizgitti...açin bitarafinizi...kinalar bizden..besiktastaraftarindan....giden 5 oyuncumuzun da gitmesi için yirtindinizsira kimde merakediyorum...serefsiz basin....özliyecegim....kartal gibi gol sevinçlerini....inanilmaz gollerini.....taraftar gibi tepkilerini...hakemlerle dalasmasini...."ilhan bakti sert vurdugoooooooooooooooooooooooooooool" diyenagmelerinolmamasini...belkide en çokta...26 numarali formasiylamansiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz......sesine...ilhan diye karsilik vermeyi...SELAM OLSUN SANA KRAL...

ALINTIDIR

9. ilhan mansız_melis

ilhan mansız_melis Müdavim

Alınan Beğeniler:
    77

Doğum günün kutlu olsun İlhan Mansız !!

50-60 yıl sonra yaşlanıp da alzheimer olana kadar aklımızdasın,kalbimizdesin.

26 numarasıyla Mansıııııııııııııııııız

İlhaaaaan ..

10. BlackOzZy

BlackOzZy Üye

Alınan Beğeniler:
    0

kalbi halen Beşiktaş için atan ve unutamadığı maç olarak halen 4-3 yenildiğimiz gençler maçını verir. onun maçtaki hırsı tribünleride ayaklandırmıştı maçtan sonraki halini görenleride ağlatmıştı kendi gibi...

11. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Senden başkası yalan.

12. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

mansiz26 ilhan mansiz
    Adam gibi Top oynayin 36 dan sonra Futbola tekrar baslatmayin

Ne kadar doğru bilmiyorum ;D

13. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Ilhan öyle sey demez.

14. KeePSaKe

KeePSaKe Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Twitter'da mı gördün Kaan ;D

15. carsi52

carsi52 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    131

Forza'da paylaşmış birisi Twitter sanırım ;D

Dediysede yanlış birşey yok güzel birşey söylemiş :D

16. KeePSaKe

KeePSaKe Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Yok o zaman kesin yalandır o :D

17. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92

İlhan Mansız, Beşiktaş’ ta oynadığı dönemde ve sonrasında hem oyunculuğu hem de tarzıyla tüm taraftarlar için bir fenomendi. Beşiktaş’ a gelişi, Beşiktaş’ tan gidişi, Ankaragücü’ nde oynarken takımımıza attığı golden sonra sevinmemesi, Chelsea ve Gençler maçları yıllarca konuşulacak türdendi. Şu anda futboldan apayrı bir alanda yeni hedefler peşinde ve bu hedefler için de sürekli çalışmakta. Bu yoğun tempo arasında kendisine e mail aracılığıyla gönderdiğimiz sorularımızı içtenlikle yanıtladı. Kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek boynumuzun borcu…

- Seni neredeyse bütün Beşiktaşlılar sürekli takip ediyor ama, şu an nerdesin, ne yapiyorsun, zamanini nasil geciriyorsun kendin anlatir misin? Futbolu biraktiktan
    sonra oyunculuk ve buz patenine merak sardin ve bildigimiz kadariyla ozellikle buz pateni konusunda onemli yol katettin. 2014 hedefin nedir?
    Yaklaşık 10 aydır yoğun bir şekilde 2014 Projesi icin günde 2-3 idman / Haftada 6 gün çesitli ülkelerde ama genelde Almanya olmak üzere çalışıyorum. Hedef 2014′ te Kış Olimpiyatlari’ na gitmek.

- Buz pateni senin için yeni bir çevre oldu kuşkusuz, insanlarin sana yaklaşımı nasıldı? Kimlerle çalışıyorsun?
    İlk başlarda “ya futbolcu kayamaz, ne işi var?” gibi davrananlar oldu. Geçen sene hocamız Alex König’ ti.

- İlerde tekrar futbolun içinde olmayı düşünmüyor musun? Almanya’ da mı Türkiye’ de mi yaşamayı düşünüyorsun?
    Bu projeyi inşallah başarıyla tamamlayıp tekrar futbolun içinde olmak istiyorum, sportif direktör olarak.

- Biraz geçmişten söz edelim, meşhur Gençlerbirliği maçı… Biz hala o günü kaybedilmiş değil, kazanılmış olarak hatırlıyoruz; soyunma odasında siz kendinizi nasil hissettiniz?
    Sonuçta inanılmaz mücadele sonucu mağlup olmaktan kurtulamadık ama en azından mücadale nasıl edilir onu gösterdik…

- Geldiğin sene, Galatasaray’la da sözleşme imzalama noktasına geldiğin biliniyordu, doğru mu? O sözleşmeyi imzalama sebebin gerçekten Ümit Karan mıydı, yoksa başka
    anlaşmazlıklar mı vardı?
    Geldiğim sene GS’ ye ön protokol imzaladık, daha sonra Ümit bana telefonda anlaştığı rakamı söyledi. Aramızda çok büyük fark vardı. Ben de bir sonraki toplantıda bu farkın kapatılmasını talep ettim. “Hallederiz” denildi ama değişen birşey olmayınca ve GS’ nin Samsunspor’ a hiçbir yaklaşımı gerçekleşmeyince (hedefim Samsun’ a para kazandırmaktı) Sinan Engin “biz bonservisini öderiz” diyerek teklif sundu.

- Tümer’le görüşüyor musunuz? O dönem ikiniz bir arada geldiğinizden, iki arkadaş gibi anıldınız. Fenerbahçe’ye gidişi hakkında ne düşünüyorsun? Bunu herkes yapar diyebilir miyiz? Alışmalı mıyız? Sen de onun durumunda ayrılır mıydın?
    Tümer’ le yaklaşık 3 senedir görüşmüyorum, üç büyüklerde kulüp değiştiren tek futbolcu degil fakat transfer öncesi yaptığı açıklama çok talihsizdi.

- 101. yılda ki çöküşün sebebi sana göre neydi? Bu konuda çok söylentiler vardı, sence her şey saha içiyle mi sınırlıydı?
    Ben ayrıldıktan sonra her ne kadar 8 puan fark olsa da, takımın oturmuş sistemi bozuldu. Sonuçta tek forvet oynuyorduk ve benim oyun anlayışıma yakın bir oyuncu kadroda yoktu.

- Japonya’ya gidişini yönetim mi, teknik kadro mu, yoksa sen mi talep etmiştin? Sence bu transfer kariyerini nasıl etkiledi?
    Japonya transferini benim isteme şansım olmadı. 28 yaşında Avrupa’ ya gitmeyi arzulardım. Sonuçta futbol kariyerimi geçirdiğim sakatlıklar daha çok engelledi.

- Almanya’da büyüyen, yetişen gençler artık Türkiye’ye gelmek istemiyorlar… Sen bu konuda ne düşünüyorsun? Türkiye’de yaşarken seni en çok ne zorladı?
    Almanya’ da yaşayan Türkler sadece işlerini yapıyorlar ve Türkiye’ deki şartlara ayak uyduramıyorlar. Benim geldiğim dönemde gurbetçi olarak dışlanıyorduk. Yabancılar bizden sayılırken biz sanki yabancı gibi duruyorduk.

- Bir ara Beşiktaş’ ın forvet hattı Mansız – Nouma – Pancu – A.Dursun şeklindeydi ve bence Avrupa’ daki sayılı forvetlerden biriydi. Sence uyumunuz nasıldı?
    Özellikle Ahmet Dursun’ la ilk sene çok uyumlu maclar çıkardık ama Daum genelde tek forvet oynattığı için hücumda yalnız kalıyordum.

- Hiddink’in Milli Takım seçimlerini nasıl buluyorsun?
    Hiddink mi yoksa Oğuz Çetin mi seçiyor bilemiyorum ama cok doğru bulmuyorum, özellikle burda oynayan gençler ilgi beklerkenm kulüplerinde oynamayan ama herhalde diyaloğu iyi olan oyuncular geçmis senelerde Milli Takim’ a tercih ediliyordu. Euro 2008′ de sakat ve kulüplerinde oynamayan oyuncular çogunluktaydı; bu sene GS küme düşecek nerdeyse ve Milli Takım’ a 6 oyuncu veriyor.

- Beşiktaş’ın hayatındaki yeri nedir? Daha doğrusu şu anda Beşiktaş’la ilişkin ne durumda?
    İdmanlardan vakit kaldığı süre icinde herzaman Beşiktaş’ ı takip ediyorum. Seyahatlerim çok olduğu için maçları izleme şansım az ama umarım yeni sezonda tribünden izleme şansım olur.

Beşiktaş futbol oynadığım dönem ne kadar önemli ise şimdi de öyle. Bu hayatımın sonuna kadar devam edecek…

18. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Hbaer1903.te ise farkli ve benzeri bir roportaj var, asli hangisi :)
    sorular benzeri ama farkli cevaplar verilmis ,
    copy paste mi var anlamadim?

19. CR7

CR7 Süper Kartal Üye

Alınan Beğeniler:
    92
  20. kralcarsi

kralcarsi Admin

Alınan Beğeniler:
    15

Evet biliyorum, ama haber1903te ayni benzeri haberi OZEL haber diye yapmis,
    acaba burasikapali ve haber1903 ayni kisilere mi bagli ki?

Degilse, biri birinden soru cevaplari yurutmus gibi duruyor :D

Bu Sayfayı Paylaş